Impreza narodowców na błonicach Stadionu Narodowego
Warsaw in pictures ©mazurskiwiatr.tumblr.com
Newsy

W Warszawie skończył się Marsz Niepodległości i wiec pod Stadionem Narodowym. Obyło się bez zamieszek

W Warszawie skończył się Marsz Niepodległości i wiec pod Stadionem Narodowym. Obyło się bez zamieszek

„Liczę na to, że to będzie piękne święto młodych” - apelował prezydent Andrzej Duda do uczestników Marszu Niepodległości w Warszawie. Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe przeszedł przez ulice Warszawy. Wystartował z ronda Dmowskiego w kierunku Stadionu Narodowego przez most Poniatowskiego. Na błoniach stadionu po przemówieniach liderów narodowców rozpoczął się koncert. Organizatorzy szacują, że w marszu wzięło udział 25-35 tys. osób, a na błonia przyszło nawet 100 tys.  Do tej pory obyło się bez zamieszek. Zniszczono jedynie pomnik w Parku Skaryszewskim w okolicy stadnionu i zbito szybę w samochodzie TVP. W 2014 roku w Warszawie podczas Marszu Niepodległości doszło do zamieszek, bójek i dewastacji.  Zatrzymano wtedy 276 osób, a 75 zostało rannych. Wygląda na to, że w tym roku uczestnicy marszu wzięli sobie do serca słowa prezydenta Dudy... Było spokojniej.

 

Polska dla Polaków, Polacy dla Polski - takie było hasło tegorocznego marszu. Nawiązywało do kryrysu emigracyjnego w Europie.

 

 

Ruszyli. Warszawo, trzymaj się.

Posted by Gazeta.pl on 11 listopada 2015

Oprócz krzyków, narodowych haseł, odpalania rac i gwizdów, podczas przemarszu przez most Poniatowskiego nie działo się nic niepokojącego. Pojawili się co prawda zamaskowani uczestnicy, ale nie wzniecili zamieszek. Szymonowi Majewskiemu chyba nie bardzo przydadło do gustu takie świętowanie odzyskania niepodległości, bo zamieścił na swoim FB wymowny wpis:

 

Lubię to Święto. Moim marzeniem jest jednak, by tego dnia widzieć wieńce ale nie słuchać wiązanek.

Posted by Szymon Majewski on 11 listopada 2015

 

Jarosław Kuźniar też dorzucił swoje trzy grosze, zamieszczając kontrowersyjne zdjęcie na FB z komentarzem.

 

Justyna Steczkowska o swoim małżeństwie w "The Voice of Poland": "Podpisałam intercyzę!"

Obchody Święta Niepodległości w Warszawie

11 listopada 2015 roku to 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to upamiętnienie dnia, w którym Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. W całym kraju odbywały się uroczystości upamiętniające tę datę. Największe w stolicy. Główne oficjalne obchody odbyły się w Warszawie na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Oprócz tego był też Bieg Niepodległości organizowany od 1989 roku w Warszawie, a także Marsz Niepodległości.

 

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę? Polecamy nasz QUIZ - co wiesz o odzyskaniu niepodległości i marszałku Piłsudskim.

 

Policja pod Stadionem Narodowym

Marsz Niepodległości
Warsaw in pictures ©mazurskiwiatr.tumblr.com

 

Marsz Niepodległości
Warsaw in pictures ©mazurskiwiatr.tumblr.com

Agata Duda z woalką
Newsy
Prezydent Andrzej Duda z rodziną na audiencji u papieża Franciszka w Watykanie ZDJĘCIA
Prezydent Andrzej Duda z rodziną na audiencji u papieża Franciszka w Watykanie ZDJĘCIA
Jarosław Kuźniar
FB
Newsy
Jarosław Kuźniar prowokuje! Dlaczego zamieścił na Facebooku takie zdjęcia?
Jarosław Kuźniar prowokuje! Dlaczego zamieścił na Facebooku takie zdjęcia?

Jarosław Kuźniar postanowił „skomentować” tegoroczny Marsz Niepodległości zorganizowany przez narodowców w Warszawie. Na swoim profilu na Facebooku zamieścił zdjęcie, na którym jest ucharakteryzowany jednocześnie na Żyda, Muzułamina i homoseksualistę oraz filmik z przygotowań. Opis był krótki: „Do marszu gotowy”     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Do marszu gotowy! Posted by Jarosław Kuźniar on  11 listopada 2015   Jak zwykle wzbudził kontrowersje i posypały się komentarze. Zarówno pozytywne jak i krytyczne. Tych ostatnich było całkiem sporo. Panie Jarku, mam nadzieję, że wróci Pan w jednym kawałku. :)   Człowieku prowokujesz, a potem masz pretensje do całego świata. Zacznij od siebie, bo dla mnie masz zdrowo zryty beret.   Obraża pan muzłumanów, środowiska lgbt, żydów, nazistów i świnie przy korycie. Jest pan nietolerancyjny. Proszę natychmiast usunąć to zdjęcie.   Niesmaczne... Nie  spodziewałam się po Tobie tego.   Wy też uważacie, że to niesmaczne, czy raczej Was to bawi? Głosujcie w naszej SONDZIE!   Kuźniar bez charakteryzacji ;)     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Posted by Jarosław Kuźniar on  4 listopada 2015      

Agnieszka i Grzegorz Hyży
FB
Newsy
A co robią państwo Hyży w Święto Niepodległości? Mamy to na zdjęciach!
A co robią państwo Hyży w Święto Niepodległości? Mamy to na zdjęciach!

Agnieszka Hyży i jej mąż Grzegorz postanowili spędzić Święto Niepodległości w nietypowy sposób. Wyjechali na narty i oficjalnie rozpoczynają sezon narciarski. Od rana zamieszczają entuzjastyczne wpisy i zdjęcia w mediach społecznościowych. Hasztagi mówią same za siebie : )   Tak zaczął się dzień na Instagramie Grzegorza Hyżego:   #dzieńdobry #dzieńniepodległości #pięknyporanek #lovelife Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Grzegorz Hyży (@grzegorzhyzy) 10 Lis, 2015 o 10:36 PST A tak relacjonowała go Agnieszka Hyży:     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Posted by Agnieszka Ewa Hyży on  11 listopada 2015       (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Posted by Agnieszka Ewa Hyży on  11 listopada 2015   Hyży wyjechali ze znajomymi w góry.   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); #otwarcieSezonuNarciarskiego #śmigamy #słońce #jestŚnieg #jodłowanie #znowuWSwoimŻywiole #sąGierlotki Posted by Agnieszka Ewa Hyży on  10 listopada 2015 Para jest bardzo aktywna na FB i Instagramie. Nieraz...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner