Maria Koterbska
East News

Maria Koterbska nie żyje. Legenda polskiej sceny muzycznej miała 96 lat

Maria Koterbska
East News

Maria Koterbska nie żyje. Znana piosenkarka zmarła 18. stycznia w wieku 96 lat. O jej odejściu poinformował w poniedziałkowy wieczór prezydent jej rodzinnego miasta. 

Maria Koterbska nie żyje

To ogromna strata dla polskiej sceny muzycznej. Maria Koterbska zmarła w wieku 96 lat. Autorka takich przebojów jak  "Serduszko puka w rytmie cza-cza", "Bo mój chłopiec piłkę kopie" czy "Karuzela" od dekad królowała na polskiej scenie muzycznej bawiąc i wzruszając do łez miliony fanów. Smutną wiadomość  o jej śmierci przekazał w poniedziałkowy wieczór prezydent  Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski.

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej. Legendarna artystka 13 lipca ubiegłego roku świętowała swoje 96. urodziny. Pełna optymizmu i pogody ducha. Taką też ją wszyscy zapamiętamy. Zapamiętamy też największe przeboje jak: „Karuzela”, „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, „Augustowskie noce” i wiele innych. W imieniu wszystkich bielszczan rodzinie Pani Marii i jej najbliższym składam wyrazy współczucia. Świat dziś wiele stracił… Dziękujemy za wszystko, Pani Mario. Móc Panią znać, to był prawdziwy zaszczyt - napisał na Facebooku prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski.

Zobacz także: Nie żyje Grzegorz "Guzik" Guziński! Wokalista miał koronawirusa

Maria Koterbska urodziła się 13 lipca 1924 r. w Bielsku i choć zyskała ogromną sławę, to nigdy na stałe nie opuściła rodzinnego miasta. Swoją karierę rozpoczęła tuż po wojnie, jednak największą popularność zdobyła w latach 50. W swoim repertuarze artystka miała ponad 1,5 tys. piosenek, a jej największe przeboje ,jak "Złoty pierścionek", "Serduszko puka w rytmie cza-cza", "Karuzelę", "Rudzielca", "Augustowskie noce", czy "Parasolki" do tej pory śpiewa cała Polska. 

W życiu prywatnym Maria Koterbska była matką aktora i kompozytora Romana Frankla.

Najbliższym składamy szczere kondolencje.

Maria Koterbska
East News

 

Więcej na temat piosenka
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43