Marek Frąckowiak- na co chorował? Zmarł Marek Frąckowiak Marek Frąckowiak nie żyje Marek Frąckowiak nie żyje. Rodzina Marka Frąckowiaka, kim była jego żona? Marek Frąckowiak- na co chorował?
Marek Frąckowiak- na co chorował?
ONS
1/5
Marek Frąckowiak- na co chorował?
ONS

Marek Frąckowiak przegrał walkę z nowotworem. Dziś rano w mediach pojawiły się smutne informacje o śmierci słynnego polskiego aktora. Marek Frąckowiak występował w największych serialowych hitach takich jak: "Ranczo", "Plebania", "Samo życie", "Miodowe lata", "Pitbull" czy "Teraz albo nigdy". Fani z pewnością zapamiętają również jego role m.in. z filmów "Młode Wilki", "Ogniem i mieczem" i "Psy". Jak się okazuje już w przyszłym roku będziemy mogli zobaczyć kolejny film z udziałem Marka Frąckowiaka. Aktor pomimo choroby zagrał bowiem w "Kamerdynerze" w reżyserii Filipa Bajona. 

Marek Frąckowiak już od kilku lat walczył z ciężką chorobą. W 2013 roku media informowały, że aktor zmaga się z rakiem kręgosłupa. Co mówił o chorobie? 

Zobacz także: Marek Frąckowiak nie żyje. Jego żona, aktorka Ewa Złotowska, była przy nim do samego końca!

2/5
Zmarł Marek Frąckowiak
ONS.pl

Cztery lata temu media informowały, że Marek Frąckowiak zmaga się z nowotworem kręgosłupa. Aktor trafił do szpitala, gdzie przeprowadzono operację. Wydawało się wówczas, że choroba została pokonana.

Nie da się ukryć, moja choroba stała się publiczną tajemnicą. Jej atak był rzeczywiście agresywny. Kiedy siedziałem na wózku, pytanie „po co żyć?” samo cisnęło się na usta. Udało mi się. Dziś uważam, że życie to wspaniała wartość. (...) Jestem wdzięczny, że operacja się udała, że mogę uprawiać zawód. Na konia już nie wsiądę, ale jestem wdzięczny, że wcale nie jest źle. Rak to nie najgorsza choroba z menu, są gorsze i bardziej uciążliwe. Z rakiem można żyć- aktor mówił później w rozmowie z magazynem "Dobry Tydzień". 

Niestety już w 2014 roku doszło do przerzutów. Marek Frąckowiak przeszedł wówczas chemioterapię. 

 

3/5
Marek Frąckowiak nie żyje
ONS.pl

W 2015 roku aktor przyznał, że choroba powróciła. 

Teraz lekarze szukają, gdzie rak znowu zaatakował. Samopoczucie mam bardzo dobre, tylko wyniki mówią co innego. Teraz kolejny etap to leczenie- mówił wówczas w rozmowie z "Super Expressem".

Jak już wiemy, zaledwie kilka miesięcy temu Marek Frąckowiak znów trafił do szpitala. 

Był niedokrwiony. Potrzebna była transfuzja. W dobrej formie nie jest, ale poczuł się lepiej- przyznała wtedy żona aktora. 

4/5
Marek Frąckowiak nie żyje. Rodzina Marka Frąckowiaka, kim była jego żona?

Pomimo choroby Marek Frąckowiak nie rezygnował z pracy. Do samego końca występował w teatrze. Aktor zmarł 6 listopada 2017 roku. 

5/5
Marek Frąckowiak- na co chorował?
ONS
Więcej na temat Marek Frąckowiak