Małgorzata Rozenek-Majdan i Mikołaj Pawlak
EastNews
Nawet bardzo!
1/4
Małgorzata Rozenek-Majdan i Mikołaj Pawlak
EastNews

 

Parlament wybrał nowego Rzecznika Praw Dziecka. Głosami Prawa i Sprawiedliwości został nim Mikołaj Pawlak. 38-latek w nową rolę wszedł z hukiem, bo już zdążył skrytykować metodę in vitro, dzięki której na świat przyszło tysiące dzieci. To oburzyło Małgorzatę Rozenek-Majdan, która nigdy nie ukrywała, że skorzystała z pomocy programu in vitro.

Co takiego powiedział nowy rzecznik Pawlak? 

Zobacz też: Małgorzata Rozenek powiedziała synom, że urodzili się dzięki in vitro!

 

Małgorzata Rozenek kontra RzecznikPraw Dziecka

W środę, 12 grudnia Senat zatwierdził wybór Mikołaja Pawlaka na Rzecznika Praw Dziecka. 38-latek w swoim wystąpieniu na forum skrytykował metodę in vitro. Warto powiedzieć, że do tej pory Pawlak pracował przy sądach kościelnych. Obecnie jest dyrektorem departamentu spraw rodzinnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. 

Od strony prawno-moralnej jest to metoda niegodziwa - powiedział Pawlak.

Na te słowa zareagowało wiele osób, w tym Małgorzata Rozenek-Majdan. Co powiedziała?

2/4
Małgorzata Rozenek-Majdan
East News

 

Małgorzata Rozenek-Majdan do słów Rzecznika odniosła się na Facebooku i Instagramie. Napisała m.in., że należy głośno krytykować takie deprecjonowanie in vitro, bo dla tysiąca kobiet to jedyna szansa na macierzyństwo.  Widać, że bardzo ją to dotknęło:

Gdy słyszę i czytam takie opinie, zastanawiam się, czy są one wynikiem ogromnej niewiedzy, czy jeszcze większej głupoty. Brak mi już słów... - napisała Małgorzata.

W komentarzach dodała, że nowy rzecznika najprawdopodobniej ma braki wiedzy! 

Jakby chciał, szybko można je nadrobić. Znam kilka mądrych osób i artykułów, które są skarbnica wiedzy w tym zagadnieniu - czytamy. 

Prezenterka tymi dwoma wpisami nie zakończyła jednak dyskusji. Co więcej powiedziała?

3/4
Mikołaj Pawlak Nowy rzecznik praw dziecka
eastnews

 

W komentarzach pod postem Małgorzaty zawrzało. Internauci poprali słowa Rozenek. Zaczęli pisać, że niepłodność jest chorobą, a in vitro metodą leczenia. Póki nie zaczniemy traktować metody „jak fanaberii”, to nic się nie zmieni.  

Zgadzam się z Tobą! In vitro dla wielu par to jedyny sposób, żeby cieszyć się macierzyństwem. Nic dziwnego, że później wiele kobiet nie chce przyznawać się do in vitro. Nagonka i ostracyzm, z jakim mogą się spotkać, może być ogromny. Dlatego ja za każdym razem będę głośno mówiła o in vitro i nie zgadzała się na to, żeby mówić o tej metodzie jak o czymś, co powinno być zakazane! - odpowiedziała jednej z fanek Rozenek-Majdan.

4/4
Małgorzata Rozenek, Jacek Rozenek, Radosław Majdan, Stanisław Rozenek, Tadeusz Rozenek

 

Małgorzata Rozenek-Majdan ze związku z Jackiem Rozenkiem ma dwóch synów: Stasia i Tadeusza. Prezenterka nigdy nie ukrywała, że jest bardzo wdzięczna metodzie. I nie zgadza się z krytykowaniem in vitro. Stasia i Tadeusza wychowuje na zmianę z poprzednim mężem. 

Dlatego musimy głośno mówić i pokazywać innym, że in vitro to coś zupełnie normalnego, a dziwne opinie i legendy, krążące na ten temat, są tylko bredniami - zakończyła.

Myślicie, że Mikołaj Pawlak odpowie Rozenek?