Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska, 2014 rok
East News
Newsy

Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspomina ostatnie chwile Pawła Królikowskiego. Poruszające...

Małgorzata Ostrowska-Królikowska zdecydowała się na poruszające wyznanie na temat ostatnich świąt aktora, które spędził w szpitalu.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska w rozmowie z magazynem "Viva" opowiedziała o walce o życie Pawła Królikowskiego i opowiedziała, jak zaregowała, kiedy lekarz poinformował ją o tym, jak ciężki jest stan jej męża. Gwiazdor "Rancza" odszedł w lutym 2020 roku, ale mimo upływu czasu pamięć o nim jest nadal żywa, a teraz Małgorzata Ostrowska-Królikowska po raz pierwszy tak szczerze i poruszająco podsumowała ostatnie miesiące życia Pawła Królikowskiego. Aktor wiedział, że umiera?

TYLKO U NAS! Mama Antka Królikowskiego zdradza, w czym Julia Wieniawa jest prawdziwą mistrzynią! Zdziwicie się!

Małgorzata Ostrowska-Królikowska zdawała sobie sprawę ze stanu zdrowia Pawła Królikowskiego?

Śmierć Pawła Królikowskiego była ogromnym ciosem dla rodziny, przyjaciół i licznych fanów aktora. Gwiazdor „Rancza” otwarcie mówił o swojej chorobie neurologicznej, ale do końca wszyscy wierzyli, że uda mu się ją pokonać. Niestety, rzeczywistość okazała się inna. Paweł Królikowski trafił do jednego z warszawskich szpitali przed Bożym Narodzeniem 2019 i tam spędził święta, o których teraz opowiedziała Małgorzata Ostrowska-Królikowska w rozmowie z magazynem „Viva!”

Pamiętam jak przyszliśmy do Pawła w Wigilię, śpiewaliśmy z nim kolędy, gadaliśmy. Dziewczyny leżały obok niego. Paweł strasznie chciał się do nas przytulać, potrzebował naszego dotyku, uścisku, czułości, fizycznej obecności. Na początku pielęgniarki nas rugały, że nie wolno, że zarazki, ale potem odpuściły. Zresztą dzieci też bardzo ojca potrzebowały. Wnuczek Józio również. Paweł zdążył go zobaczyć, strasznie się ucieszył z jego narodzin. W domu jest duże zdjęcia Pawła, Jasiek uczy syna: „To jest twój dziadek” i Józio zawsze wita się z dziadkiem. Pamięć, przetrwanie rodziny są dla mnie ważne. Nasze korzenie, to, skąd jesteśmy, kim są nasi przodkowie - wyznała szczerze Małgorzata Ostrowska-Królikowska w "Vivie".

Gwiazda serialu "Klan" zapytana czy można przygotować się na śmierć bliskiej osoby bez wahania powiedziała:

Nie można. Razem z dziećmi widziałam, jak Paweł odchodzi. Profesor Ząbek przygotował nas na to dużo wcześniej. Wytłumaczył mi, co to jest za nowotwór i ile czasu nam zostało. Ja mu wtedy powiedziałam: „Cuda się zdarzają, panie profesorze”. Odpowiedział: „Ale ja nie jestem cudotwórcą, pani Małgorzato”. Obiecał, że zrobi, co w jego mocy.

Zobacz także: Małgorzata Królikowska pokazała wyjątkowe zdjęcie synów. Jan Królikowski to kopia Pawła Królikowskiego

Małgorzata Ostrowska-Królikowska zdradziła też, że jej mąż zdawał sobie sprawę z tego, że jego stan jest bardzo ciężki. Jednak wypierał fakt, że umiera:

Wiedział, ale to wypierał. Zawsze, gdy były problemy, dawaliśmy radę. Tym razem ja nie dałam rady. Nikt nie dał rady - powiedziała aktorka w rozmowie dla magazynu "Viva!".

Małgorzata Ostrowska-Królikowska
malgorzata_ok

Gwiazda serialu "Klan" zdradziła, że po śmierci męża największe wsparcie otrzymała od najbliższych: dzieci i przyjaciół. 

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska
ONS

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku po długiej chorobie. Aktor został pochowany 5 marca na warszawskich Powązkach. 

Paweł Królikowski nie żyje. Szczegóły pogrzebu
EastNews

 

Paweł Królikowski
EastNews
Newsy
Antek Królikowski opublikował zdjęcie z tatą Pawłem Królikowskim. Chwyta za serce!
Antek Królikowski opublikował zdjęcie z tatą Pawłem Królikowskim. Chwyta za serce!

Paweł Królikowski  przed Wigilią trafił do jednego z warszawskich szpitali, na oddział neurochirurgii . Jego stan był poważny. Przypomnijmy, że zdrowotne kłopoty aktora zaczęły się w 2015 roku - wtedy miał operację tętniaka mózgu. Kilka miesięcy temu Paweł Królikowski ponownie trafił do szpitala. We wrześniu  2019 roku przyznał widzom programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, że uratowano mu tam życie. Zobacz także:  Ilona Ostrowska wspiera Pawła Królikowskiego. Gwiazda "Rancza" opublikowała wzruszający wpis! Jak teraz czuje się Paweł Królikowski? Wszystko wskazuje na to, że coraz lepiej. A dowodem na to może być zdjęcie opublikowane przez syna aktora, Antoniego Królikowskiego. Na zdjęciu widzimy ojca z synem - Antoni i Paweł trzymają ogromną ramę i szeroko się uśmiechają. Sami zobaczcie!         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Antoni Królikowski (@antek.krolikowski) Sty 10, 2020 o 9:12 PST Zdrowia dla taty i powodzonka dla Ciebie w Nowym Roku, a przede wszystkim zdrowia! Zdrówka tacie życzę! Dużo zdrówka dla twojego taty i dużo siły - piszą fani na Instagramie. My również dołączamy się do tych życzeń! Przypomnijmy, że kilka dni temu stan zdrowia Pawła Królikowskiego pierwszy raz skomentowała jego żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska . Powiedziała wówczas w rozmowie z "Faktem": Paweł jest w dobrej formie. Niestety, zostanie jeszcze w szpitalu, bo wkradła się jakaś infekcja. To się zdarza. Konsultuję wszystko na bieżąco...

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska, 2011 rok
EastNews
Newsy
Małgorzata Ostrowska - Królikowska opowiedziała o codzienności po śmierci męża: "Ten czas staramy się przerobić na pozytyw, żeby wynikało z tego coś dobrego"
Małgorzata Ostrowska - Królikowska opowiedziała o codzienności po śmierci męża: "Ten czas staramy się przerobić na pozytyw, żeby wynikało z tego coś dobrego"

Już od ponad dwóch miesięcy nie ma wśród nas Pawła Królikowskiego . To bardzo trudny czas przede wszystkim dla rodziny, która przeżywa okres żałoby. Małgorzata Ostrowska - Królikowska razem z synem Antonim opowiedzieli w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" o rzeczywistości po śmierci męża i ojca. Aktorka przyznała, że najstarszy syn bardzo jej pomaga i jest z niego niezwykle dumna. Zobaczcie co jeszcze wyjawiła rodzina Pawła Królikowskiego.  Zobacz także:  Małgorzata Ostrowska-Królikowska świętuje 18. urodziny córki: "Życie toczy się dalej..." Małgorzata Ostrowska Królikowska i Antoni Królikowski opowiedzieli o rzeczywistości po śmierci Pawła Królikowskiego Paweł Królikowski zmarł 27 lutego po walce z ciężką chorobą neurologiczną. Aktor zostawił piątkę dzieci oraz swoją ukochaną żonę Małgorzatę, która czuwała przy swoim mężu do ostatniej chwili. To dla całej rodziny bardzo trudny czas, jednak muszą znaleźć w sobie siłę, aby żyć dalej. O tym jak wygląda życie bez Pawła Królikowskiego po dwóch miesiącach od jego śmierci opowiedzieli w "Dzień Dobry TVN" Małgorzata Ostrowska - Królikowska i Antoni Królikowski.  Jest różnie, bo wiadomo, jakie mamy czasy.   W naszym domu jest pewna pustka, która od niedawna powstała, ale jednocześnie jest też pełna chata, bo jest dużo dzieciaków. Dajemy radę   - powiedział Antek Królikowski.  Małgorzata Ostrowska - Królikowska przyznała, że jej najstarszy syn, Antek, bardzo jej pomaga i jest z niego niezwykle dumna. Cała rodzina zaś stara się poświęcić wspólnym zajęciom, i spędza wiele czasu razem.  Mamy poczucie, że Paweł tu z nami jest, jest jasno . [...]  W tej chwili jestem w domu...

ONS.pl
Newsy
Pogrzeb Pawła Królikowskiego, poruszająca uroczystość na warszawskich Powązkach [zdjęcia]
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Rodzina, przyjaciele i fani pożegnali artystę na Powązkach.

W czwartek 5 marca o godzinie 11 w Kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w Warszawie odbyło się ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Następnie o godzinie 13:00 aktor został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.  Zobacz także:  To dla nich najtrudniejszy dzień w życiu... Dzieci żegnają ukochanego ojca, Pawła Królikowskiego Pogrzeb Pawła Królikowskiego miał charakter państwowy, a zmarły aktor został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Order z rąk Prezydenta Rp Andrzeja Dudy odebrała Małgorzata Ostrowska - Królikowska. Na uroczystościach pogrzebowych Pawła Królikowskiego, oprócz najbliższej rodziny, pojawili się także artyści między innymi Małgorzata Kożuchowska , Elżbieta Romanowska, Katarzyna Skrzynecka , Barbara Kurdej - Szatan , Anna Mucha , Olga Borys, Piotr Gąsowski . Nie zabrakło również Ilony Ostrowskiej, która w serialu "Ranczo" razem z Pawłem Królikowskim stworzyła uwielbianą przez widzów parę. Uroczystości pogrzebowe aktora zakończyły się po godzinie 14. Paweł Królikowski spoczął na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Artystę pożegnali rodzina, przyjaciele i tłumy fanów.  Tak wyglądała ceremonia pogrzebowa Pawła Królikowskiego na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Rodzina Pawła Królikowskiego na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Córka Julia, syn Antoni, brat Rafał i żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Na pogrzeb aktora przybyły tłumy fanów. Nie zabrakło także wielbicieli artysty z jego rodzinnej miejscowości.  Uroczystości pogrzebowe zakończyły się tuż po godzinie 14....

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner