Małgorzata Ostrowska - Królikowska i Paweł Królikowski
East nEWS
Newsy

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o śmierci męża: "Cwaniaczek, tydzień przed pandemią zabrał się po prostu z tego świata"

Małgorzata Ostrowska-Królikowska w szczerym wywiadzie opowiedziała jak radzi sobie po śmierci Pawła Królikowskiego. Aktorka wciąż otacza się rzeczami zmarłego męża.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska w szczerym wywiadzie opowiedziała, jak radzi sobie po śmierci męża. 27 lutego 2020 roku po długiej chorobie zmarł Paweł Królikowski, zostawiając żonę i pięcioro dzieci. Czy aktorka pogodziła się ze śmiercią ukochanego? Jak sama przyznaje, ubrania męża wciąż są w szafie, a jego kamizelkę, która była przewieszona przez krzesło, oddała dopiero niedawno. 

Antek Królikowski szczerze o spotkaniu z Bartłomiejem Misiewiczem: "Historyczne wydarzenie, zaskakujące..."

Jak żyje Małgorzata Ostrowska-Królikowska po stracie męża?

Aktorka przyznała, że jest jej bardzo trudno po śmierci męża. Ostrowska-Królikowska do dziś nie pozbyła się rzeczy Pawła Królikowskiego. Każda rzecz w domu przypomina aktorce o jej mężu.

Wszystko mi go przypomina. Do tej pory wiszą w szafie jego ubrania. Jeszcze do niedawna na krześle leżała przerzucona przez oparcie jego kamizelka. W końcu oddałam ją jego ojcu. "Tata, weź tę kamizelkę i płaszcz" - poprosiłam. Ucieszył się, że ma rzeczy po ukochany synu. Czasem Marcyśka zakłada za obszerne na nią swetry Pawła, fajnie w nich wygląda. Nie potrafię rozstać się z jego rzeczami - mówiła w wywiadzie dla magazynu '' Świat Kobiety''

Aktorka podkreśla, że Paweł Królikowski wciąż jest obecny w jej życiu. Małgorzata musi sobie radzić nie tylko ze wspomnieniami, które przywołuje ich wspólny dom, ale także, z tym że Paweł Królikowski był popularnym aktorem. Wystarczy przecież włączyć telewizor, by zobaczyć odcinek ''Rancza'' z jego udziałem, czy radio, by posłuchać licznych słuchowisk, w których grał, a które wciąż są odtwarzane.

Paweł cały czas jest z nami, w naszym domu. Czasem włączam telewizor i nagle słyszę jego głos, właśnie leci jakiś serial czy film, w którym grał. To takie dziwne uczucie. Trudne, a jednocześnie miłe, że został w jakimś sensie - przyznaje aktorka w wywiadzie. 

Czy ze stratą można sobie w ogóle poradzić? Ostrowska-Królikowska nie ukrywa, że ma ''żal'' do męża, że zostawił ją w tym trudnym czasie. Aktorka przyznaje, że czasem ''rozmawia'' z Pawłem i nie kryje swoich emocji:

Pewnie, że się wściekam. Czasem krzyczę na niego, że zostawił mnie samą, jeszcze w tę pandemię. I wiem, że mnie słyszy, może tylko śmieje się cichutko, bo Paweł nie wytrzymałby tych rygorów, w których teraz musimy wszyscy żyć. Cwaniaczek, tydzień przed pandemią zabrał się po prostu z tego świata - przyznaje aktorka w wywiadzie. 

Jak dla każdej mamy, najważniejsze jest dobro jej dzieci. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przyznała, że to właśnie jej dzieci spowodowały, że nie załamała się po śmierci męża. Mając pięcioro pociech i nawet już jednego wnuka, nie mogła pozwolić sobie na rozsypkę. Na szczęście dzieci Królikowskich były już na tyle duże, by przeżyć tę tragedię. Największą trudność pogodzenia się ze śmiercią ojca miał ich 12-letni syn Ksawery. 

Zobacz także: Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspomina ostatnie święta z mężem. "Muszę wyjść z tego żalu"

Paweł Królikowski zmarł z powodu choroby neurologicznej. Miał 58 lat.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski
East News

Małgorzata Ostrowska-Królikowska wciąż czuje obecność męża. Aktorka postarała się pogodzić ze stratą, jej siłą okazały się dzieci dla których starała się nie załamać.

East News

Paweł Królikowski zostawił liczną rodzinę. Podobno po jego śmierci rolę głowy rodziny przyjął najstarszy syn, Antoni Królikowski.

Rodzina Królikowskich na spacerze
Instagram

 

 

Antoni Królikowski w młodości
EastNews
Newsy
Ciężko uwierzyć, że to ten sam Antek! Zobaczcie, jak zmienił się Antoni Królikowski
Ciężko uwierzyć, że to ten sam Antek! Zobaczcie, jak zmienił się Antoni Królikowski

Antoni Królikowski, syn gwiazdorskiej pary Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego do show-biznesu wkroczył już w wieku 4 lat! Jego pierwszą rolą był mały Wolf Hauser w filmie "Dwadzieścia lat później". Od tego czasu gwiazdor nie rozstaje się z dużym i małym ekranem, przez co my możemy zobaczyć jak przez te wszystkie lata zmienił się aktor! Wiadomo, że będąc nastolatkiem Antek wyglądał zupełnie inaczej, ale czy od momentu osiągnięcia dojrzałości bardzo się zmienił? Zobaczcie zdjęcia Antka Królikowskiego sprzed 10 lat! Pamiętacie z kim na początku przychodził na ścianki? 

Instagram
Newsy
Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspomina ostatnie święta z mężem. "Muszę wyjść z tego żalu"
Małgorzata Ostrowska-Królikowska zdobyła się na szczere wyznanie. Aktorka w poruszających słowach opowiedziała o ostatnich świętach z Pawłem Królikowskim.

Paweł Królikowski  zmarł 27 lutego 2020 roku, zostawiając po sobie pogrążoną w żałobie żonę, piątkę dzieci i wiernych fanów. Teraz, niemal rok po śmierci wybitnego aktora, Małgorzata Ostrowska-Królikowska zdobyła się na szczere wyznanie. Aktorka wspomina ostatnie rodzinne święta w pełnym gronie. Niestety, bliscy spędzili je w szpitalu, przygotowani na najgorszy scenariusz. Zobacz także:  Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeżyła chwile grozy. Mogło dojść do tragedii  Małgorzata Ostrowska-Królikowska o ostatnich świętach z mężem Małgorzata Ostrowska-Królikowska doskonale pamięta zeszłoroczne święta Bożego Narodzenia - ostatnie, które mogła spędzić przy boku swojego ukochanego męża Pawła Królikowskiego. Aktorka w programie Katarzyny Janowskiej "Wszystko, co kocham"   w poruszających słowach opowiedziała, jak wyglądał ten czas. Mimo, że na kilka miesięcy przed śmiercią stan Pawła Królikowskiego był "w miarę" dobry, rodzina doskonale wiedziała, co się dzieje. W ubiegłym roku mieliśmy rodzinne święta, moje dzieci sprowadziły do domu wszystkich, kogo tylko mogły, ponieważ Paweł był w szpitalu. Byliśmy u niego, ponieważ pozwolono nam... - wyznała - Był nawet w miarę dobrej formie i to były dla mnie dziwne święta, bo wiedzieliśmy, co się dzieje Mimo tragicznych wydarzeń Małgorzata Ostrowska-Królikowska nie traci pogody ducha. Gwiazda jest szczęśliwa, że mogła przeżyć z mężem tyle wspaniałych lat i wdzięczna za to, że odnalazła w życiu miłość, a po trudnych doświadczeniach odzyskała siłę. W tym roku bać się nie boję, bo strach nie jest dobrym doradcą… Czuję się silniejsza. Pawła nie ma, ale tak sobie założyłam, że najważniejsze są...

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska, 2011 rok
EastNews
Newsy
Małgorzata Ostrowska - Królikowska opowiedziała o codzienności po śmierci męża: "Ten czas staramy się przerobić na pozytyw, żeby wynikało z tego coś dobrego"
Małgorzata Ostrowska - Królikowska opowiedziała o codzienności po śmierci męża: "Ten czas staramy się przerobić na pozytyw, żeby wynikało z tego coś dobrego"

Już od ponad dwóch miesięcy nie ma wśród nas Pawła Królikowskiego . To bardzo trudny czas przede wszystkim dla rodziny, która przeżywa okres żałoby. Małgorzata Ostrowska - Królikowska razem z synem Antonim opowiedzieli w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" o rzeczywistości po śmierci męża i ojca. Aktorka przyznała, że najstarszy syn bardzo jej pomaga i jest z niego niezwykle dumna. Zobaczcie co jeszcze wyjawiła rodzina Pawła Królikowskiego.  Zobacz także:  Małgorzata Ostrowska-Królikowska świętuje 18. urodziny córki: "Życie toczy się dalej..." Małgorzata Ostrowska Królikowska i Antoni Królikowski opowiedzieli o rzeczywistości po śmierci Pawła Królikowskiego Paweł Królikowski zmarł 27 lutego po walce z ciężką chorobą neurologiczną. Aktor zostawił piątkę dzieci oraz swoją ukochaną żonę Małgorzatę, która czuwała przy swoim mężu do ostatniej chwili. To dla całej rodziny bardzo trudny czas, jednak muszą znaleźć w sobie siłę, aby żyć dalej. O tym jak wygląda życie bez Pawła Królikowskiego po dwóch miesiącach od jego śmierci opowiedzieli w "Dzień Dobry TVN" Małgorzata Ostrowska - Królikowska i Antoni Królikowski.  Jest różnie, bo wiadomo, jakie mamy czasy.   W naszym domu jest pewna pustka, która od niedawna powstała, ale jednocześnie jest też pełna chata, bo jest dużo dzieciaków. Dajemy radę   - powiedział Antek Królikowski.  Małgorzata Ostrowska - Królikowska przyznała, że jej najstarszy syn, Antek, bardzo jej pomaga i jest z niego niezwykle dumna. Cała rodzina zaś stara się poświęcić wspólnym zajęciom, i spędza wiele czasu razem.  Mamy poczucie, że Paweł tu z nami jest, jest jasno . [...]  W tej chwili jestem w domu...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner