Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Małgorzata Kożuchowska w minimalistycznych sandałach na obcasie
ONS.pl
Newsy

Małgorzata Kożuchowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać"

Małgorzata Kożuchowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać"

Małgorzata Kożuchowska to kolejna gwiazda, która zabrała głos w sprawie obecnej sytuacji w naszym kraju. Aktorka dodała poruszający wpis w swoich mediach społecznościowych, w którym odnosi się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Gwiazda nigdy nie ukrywała, że jest osobą bardzo wierzącą - jakie zatem ma stanowisko w tej sprawie? Sprawdźcie szczegóły.

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska w odważnych szpilkach za 3500 złotych na premierze "Banksterów". Ten model to ryzykowny wybór!

Dziecko, kariera, nagrody? Małgorzata Kożuchowska zdradza, co czyni ją szczęśliwą!

Małgorzata Kożuchowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać"

Nie milkną echa w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zapadł przed kilkoma dniami. Na jego mocy w Polsce nielegalna będzie aborcja z przesłanki embriopatologicznej, czyli wtedy, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. W całym kraju trwają protesty, a wiele gwiazd postanowiło wesprzeć kobiety w tej walce. Tym razem głos zabrała Małgorzata Kożuchowska. 

Aktorka dodała na swój Instagram niepublikowane nigdy wcześniej zdjęcie z okresu ciąży oraz poruszający wpis. Gwiazda ujawniła swoje stanowisko w tej sprawie z perspektywy osoby wierzącej. 

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością.
TK orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. I wywołał rewolucję. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach jak prawo do przerywania ciąży. Dlatego trzymam się z dala od polityki. Nie jest ona i nigdy nie była przedmiotem moich zainteresowań. Nie mogę jednak nie zabrać głosu w tej sprawie, bo jestem matką i jestem Polką - zaczęła swój wpis gwiazda.

W dalszej części postu Małgorzata Kożuchowska napisała, że gdy była w ciąży, to razem z mężem podjęła decyzję, że nawet gdyby coś było nie tak, to urodzi dziecko. Podkreśliła jednak, że Bóg dał człowiekowi wolną wolę i każdy ma prawo z niej skorzystać, dlatego zawsze powinien mieć możliwość wyboru. 

Kiedy byłam w ciąży tak długo oczekiwanej, każdego dnia drżałam o zdrowie swojego dziecka. Aż do pierwszego badania mającego stwierdzić ewentualne wady. Trudno je było przeprowadzić, bo dziecko na skutek mojego stresu było bardzo ruchliwe. Przed badaniem rozmawialiśmy z mężem, że nawet gdyby coś było nie tak to dziecko urodzę. Taka była nasza wspólna decyzja. I pamiętam jak dziś tę wielką ulgę, że dziecko jest zdrowe! Miałam szczęście? Tak! Miałam wielkie szczęście! Po co o tym opowiadam? Bo przecież każda mama i tata chcą mieć zdrowe dziecko, dla każdego aborcja to ostateczność (wierzę, że tak jest) pozostawia wyrzuty sumienia na całe życie. Ale Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam - napisała gwiazda. 

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy fanów i gwiazd, którzy w pełni zgadzają się ze słowami Małgorzaty Kożuchowskiej.

- Bardzo mądre i wrażliwe spojrzenie na całą sytuacje 🙌🏻❤️ - napisała Paulina Krupińska

- Otóż to. Tu nie chodzi o to czy jest się za czy przeciw aborcji. Tu chodzi o to czy jest się za wolną wolą, za prawem do decydowania o sobie.

- Po raz pierwszy przeczytałem coś z czym się zgadzam w 10000% pozdrawiam cieplutko

- Pani Małgosiu przeczytałam wiele komentarzy po ogłoszeniu decyzji TK. Ale Pani komentarz jest mi najbliższy, bardzo Pani za to dziękuję 🙏 - piszą fani. 

Cały wpis Małgorzaty Kożuchowskiej możecie przeczytać poniżej. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. TK orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. I wywołał rewolucję. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach jak prawo do przerywania ciąży. Dlatego trzymam się z dala od polityki. Nie jest ona i nigdy nie była przedmiotem moich zainteresowań. Nie mogę jednak nie zabrać głosu w tej sprawie, bo jestem matką i jestem Polką. Rozumiem, że kompetencje i sumienia członków TK nie pozwalały zdecydować inaczej. Wywołali sprzeciw i gniew kobiet, które nie godzą się na to, aby ktoś stanowiący prawo decydował o najintymniejszej sferze ich życia: urodzić chore śmiertelnie dziecko czy dokonać aborcji. Kiedy bylam w ciąży tak długo oczekiwanej, każdego dnia drżałam o zdrowie swojego dziecka. Aż do pierwszego badania mającego stwierdzić ewentualne wady. Trudno je bylo przeprowadzić, bo dziecko na skutek mojego stresu bylo bardzo ruchliwe. Przed badaniem rozmawialiśmy z mężem,że nawet gdyby coś było nie tak to dziecko urodzę. Taka była nasza wspólna decyzja. I pamiętam jak dziś tę wielką ulgę, że dziecko jest zdrowe! Miałam szczęście? Tak! Miałam wielkie szczęście! Po co o tym opowiadam? Bo przecież każda mama i tata chcą mieć zdrowe dziecko, dla każdego aborcja to ostateczność (wierzę,że tak jest) pozostawia wyrzuty sumienia na całe życie. Ale Bóg dał czlowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera czlowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam. Dziś przeczytałam wypowiedź s.M. Chmielewskiej, która wychowuje adoptowanego niepełnosprawnego syna : „.Walkę o życie trzeba zacząć od wsparcia tych, którzy ciężar takiego trudnego życia mają nieść. Wtedy wybór życia będzie łatwiejszy" Pomyślałam o tych wszystkich mamach, które przyjęły swoje ciężko chore dzieci, opiekują się nimi i kochają je nad życie, bo jak mówią: „Niewiele da się zrobić, ale da się kochać”.

Post udostępniony przez Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_)

Małgorzata Kożuchowska odniosła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, na mocy którego w Polsce nielegalna będzie aborcja z przesłanki embriopatologicznej. Aktorka podkreśliła, że jest za tym, aby każdy mógł mieć wybór. 

Małgorzata Kożuchowska w szpilkach za 3500 złotych na premierze
ONS

 

Małgorzata Kożuchowska
ONS.pl
Newsy
Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK i Strajku Kobiet: "Ulica nie jest miejscem do podejmowania tego typu dyskusji"
Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK i Strajku Kobiet: "Ulica nie jest miejscem do podejmowania tego typu dyskusji"

Małgorzata Kożuchowska była gościem programu "Gość Wydarzeń" w Polsat News. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim aktorka przyznała, że jest zaskoczona wydaniem wyroku przez Trybunał Konstytucyjny akurat w tak trudnym czasie, gdy zmagamy się z pandemią.  Nie wiem, dlaczego została podjęta decyzja Trybunału Konstytucyjnego w takim czasie - powiedziała gwiazda.  Aktorka podkreśliła, że rozumie gniew kobiet, jednak zwróciła uwagę, że problemu nie uda się rozwiązać bez dialogu. Zobaczcie, co jeszcze powiedziała Małgorzata Kożuchowska. Zobacz także:  Małgorzata Kożuchowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać" Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK i Strajku Kobiet Od ponad tygodnia w całej Polsce trwa Strajk Kobiet. Ma to oczywiście związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, na mocy którego w naszym kraju nielegalna będzie   aborcja z przesłanki embriopatologicznej.  Wiele gwiazd postanowiło wesprzeć kobiety w tej walce, a wśród nich jest także Małgorzata Kożuchowska. Aktorka już kilka dni temu zamieściła poruszający wpis na swoim Instagramie. Gwiazda ujawniła swoje stanowisko w tej sprawie z perspektywy osoby wierzącej.  Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. [...] Ale Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu - czytamy we wpisie Małgorzaty Kożuchowskiej.  Teraz gwiazda w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News...

Klaudia El Dursi w białym szlafroku
Newsy
Burza po wpisie Klaudii El Dursi. Reklamowała płaszcz we wpisie o... decyzji Trybunału Konstytucyjnego! "Niefortunne i nierozważne"
Burza po wpisie Klaudii El Dursi. Reklamowała płaszcz we wpisie o... decyzji Trybunału Konstytucyjnego! "Niefortunne i nierozważne"

Klaudia El Dursi  postanowiła zabrać głos w sprawie kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ograniczenia praw kobiet do aborcji. Ale we wpisie dodała też... wzmiankę reklamującą odzież z jednego ze swoich kontaktów. Wpis gospodyni "Hotelu Paradise" zbulwersował wielu internautów. Dziś modelka postanowiła przeprosić za swój nietaktowny wpis. Nie miałam zamiaru go deprecjonować, ani nikogo urazić, dlatego chciałabym Was przeprosić. W sprawie wypowiedzieli się również właściciele marki, którą reklamowała El Dursi.  Zobacz także:  Kinga Rusin pomaga protestującym kobietom, wsparła je naprawdę dużą kwotą! "Protestujmy. Do skutku" Klaudia El Dursi przeprasza za niefortunny wpis na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego  W miniony czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł za niezgodne z konstytucją prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Od 22 października na terenie całego kraju odbywają się protesty przeciwko tej decyzji. Swoje stanowisko oraz oburzenie wyrażają także osoby publiczne, wykorzystując swoje zasięgi w sieci. Temat ten postanowiła skomentować także Klaudia El Dursi:  W dziwnych czasach przyszło nam dzisiaj żyć... W państwie pełnym absurdu, w lęku o nasze jutro... Dlatego mam wielka wdzięczność za chwile takie jak ta 🤍 Do swojego wpisu dołączyła również reklamę płaszcza, który miała na sobie na dołączonym do wpisu zdjęciu, bo wywołało ogólne oburzenie internautów. Aktualnie wpis wciąż dostępny jest w sieci, ale nie ma w nim już wzmianki o marce. Poprosiliśmy Panią Klaudię o usunięcie z opisu nazwy naszej firmy w tym wpisie. Już go tam nie ma. Przepraszamy. Oczywiście nie wiedzieliśmy, że post będzie takiej treści. Nigdy nie wyrazilibyśmy na to zgody...

Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia"
Instagram
Newsy
Oliwia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" omal nie straciła synka! Boleśnie wspomina ciążę: "Środek nocy, silne krwawienie, szpital"
Oliwia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" omal nie straciła synka! Boleśnie wspomina ciążę: "Środek nocy, silne krwawienie, szpital"

Oliwia ze " Ślubu od pierwszego wejrzenia " postanowiła podzielić się swoim osobistym dramatem. Wyznała, że wraz z Łukaszem bali się o życie swojego jeszcze wtedy nienarodzonego dziecka. Jej ciąża daleka była od tych idealnych, których życzą sobie wszyscy przyszli rodzice.  Środek nocy, silne krwawienie, szpital i oczekiwanie na wyniki badań w ogromnym stresie. Dzięki lekom udało się tą ciążę utrzymać - wyznaje w swoim wpisie  Uczestniczka "Ślubu od pierwszego wejrzenia" postanowiła podzielić się swoją historią i odniosła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie decyzji o zakazie aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Zobacz także:  Burza po wpisie Klaudii El Dursi. Reklamowała płaszcz we wpisie o... decyzji Trybunału Konstytucyjnego! "Niefortunne i nierozważne" Oliwia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" o decyzji Trybunału Konstytucyjnego i swojej ciąży Decyzją Trybunału Konstytucyjnego aborcja w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodne z konstytucją. Wyrok ten wywołał oburzenie społeczeństwa. Od 22 października na terenie całej Polski trwają strajki. Na ten temat wypowiadają się również osoby publiczne, wykorzystując swoje zasięgi.  Głos postanowiła zabrać również Oliwia z 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia", która została mamą w maju 2020 roku.  To nie jest wypowiedz popierająca lub nie popierająca kogokolwiek. Czwartkowe orzeczenie TK wywołało ogromną burzę w społeczeństwie. Wypowiadam się na ten temat, bo uważam, że każde ludzkie życie jest wyjątkowe i szczególne. Poza tym niedawno sama zostałam mamą - zaczęła swój wpis W dalszej części swojego wyznania, Oliwia przyznaje, że jej ciąża była zagrożona. Wraz z Łukaszem obawiali się o zdrowie...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner