Małgorzata Kożuchowska
ONS.pl
Newsy

Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK i Strajku Kobiet: "Ulica nie jest miejscem do podejmowania tego typu dyskusji"

Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK i Strajku Kobiet: "Ulica nie jest miejscem do podejmowania tego typu dyskusji"

Małgorzata Kożuchowska była gościem programu "Gość Wydarzeń" w Polsat News. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim aktorka przyznała, że jest zaskoczona wydaniem wyroku przez Trybunał Konstytucyjny akurat w tak trudnym czasie, gdy zmagamy się z pandemią. 

Nie wiem, dlaczego została podjęta decyzja Trybunału Konstytucyjnego w takim czasie - powiedziała gwiazda. 

Aktorka podkreśliła, że rozumie gniew kobiet, jednak zwróciła uwagę, że problemu nie uda się rozwiązać bez dialogu. Zobaczcie, co jeszcze powiedziała Małgorzata Kożuchowska.

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać"

Tak wyglądają gwiazdy bez farbowania! Szelągowska jest naturalną brunetką, a Woźniak-Starak, Nowakowska i Doda?

Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK i Strajku Kobiet

Od ponad tygodnia w całej Polsce trwa Strajk Kobiet. Ma to oczywiście związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, na mocy którego w naszym kraju nielegalna będzie aborcja z przesłanki embriopatologicznej. Wiele gwiazd postanowiło wesprzeć kobiety w tej walce, a wśród nich jest także Małgorzata Kożuchowska. Aktorka już kilka dni temu zamieściła poruszający wpis na swoim Instagramie. Gwiazda ujawniła swoje stanowisko w tej sprawie z perspektywy osoby wierzącej. 

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. [...] Ale Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu - czytamy we wpisie Małgorzaty Kożuchowskiej. 

Teraz gwiazda w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News podkreśliła, że ludzie, którzy kierują się w swoim życiu dekalogiem, na pewno wiedzą, jakiego wyboru dokonać. Jednak trzeba pamiętać, że nie wszyscy w Polsce mają takie zdanie i oni również mają prawo do szacunku.

Ludzie, którzy kierują się dekalogiem i wierzą w to, co niesie ze sobą wiara w Boga, wiedzą, jaki powinien być wybór i dla nich on jest prosty. Natomiast nie możemy zapominać, że w Polsce i na świecie żyją nie tylko tacy ludzie jak my, oni mają inne zdanie, wyznają inne wartości, nie wierzą. Oni również mają prawo do szacunku - przyznała w "Gościu Wydarzeń" Małgorzata Kożuchowska, aktorka.

W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim gwiazda odniosła się również do trwających strajków. Aktorka przyznała, że obie strony powinny zacząć rozmawiać, aby móc dojść do kompromisu. 

Ulica nie jest miejscem do podejmowania tego typu dyskusji. Jeśli jest taka wola po obu stronach, a wierzę, że jest, powinniśmy usiąść do stołu i rozmawiać na argumenty i starać się wypracować kompromis. Zawsze trzeba rozmawiać – dodała Małgorzata Kożuchowska. 

Podzielacie zdanie Małgorzaty Kożuchowskiej?

Małgorzata Kożuchowska w szpilkach za 3500 złotych na premierze
ONS

Aktorka tym razem na antenie Polsat News odniosła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego i Strajku Kobiet. Wcześniej zabrała głos w tej sprawie w swoich mediach społecznościowych. 

Małgorzata Kożuchowska
ONS.pl

 

Plebiscyt damski Sylwia Madeńska, Ada Fijał, Małgorzata Kożuchowska
Instagram
Newsy
Ada Fijał, Małgorzata Kożuchowska czy Sylwia Madeńska? Wybierz najlepszą stylizację "Fleszstyle" miesiąca
Ada Fijał, Małgorzata Kożuchowska czy Sylwia Madeńska? Wybierz najlepszą stylizację "Fleszstyle" miesiąca

Gwiazdy potrafią zaskakiwać swoimi stylizacjami i niezmiennie są inspiracją dla innych kobiet. Swoimi zestawami, obecnie publikowanymi głównie w mediach społecznościowych, zachwyciły m.in. Ada Fijał, Małgorzata Kożuchowska, Anna Lewandowska, Sylwia Madeńska, Sara Boruc, Katarzyna Cichopek oraz blogerka Anna Nowak. Te gwiazdy królują w tym miesiącu w naszym plebiscycie na najlepszą stylizację "Fleszstyle" miesiąca.  Koniecznie zobaczcie wszystkie propozycje zanim zdecydujecie, która gwiazda wygra w plebiscycie na najlepszą stylizację "Fleszstyle"! Decyzja należy do Was!

Małgorzata Kożuchowska w minimalistycznych sandałach na obcasie
ONS.pl
Newsy
Małgorzata Kożuchowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać"
Małgorzata Kożuchowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać"

Małgorzata Kożuchowska to kolejna gwiazda, która zabrała głos w sprawie obecnej sytuacji w naszym kraju. Aktorka dodała poruszający wpis w swoich mediach społecznościowych, w którym odnosi się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Gwiazda nigdy nie ukrywała, że jest osobą bardzo wierzącą - jakie zatem ma stanowisko w tej sprawie? Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Małgorzata Kożuchowska w odważnych szpilkach za 3500 złotych na premierze "Banksterów". Ten model to ryzykowny wybór! Małgorzata Kożuchowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać" Nie milkną echa w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zapadł przed kilkoma dniami. Na jego mocy w Polsce  nielegalna będzie   aborcja z przesłanki embriopatologicznej , czyli wtedy, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. W całym kraju trwają protesty, a wiele gwiazd postanowiło wesprzeć kobiety w tej walce. Tym razem głos zabrała Małgorzata Kożuchowska.  Aktorka dodała na swój Instagram niepublikowane nigdy wcześniej zdjęcie z okresu ciąży oraz poruszający wpis. Gwiazda ujawniła swoje stanowisko w tej sprawie z perspektywy osoby wierzącej.  Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. TK orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. I wywołał rewolucję. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach jak prawo do przerywania ciąży. Dlatego trzymam się z dala...

Andrzej Duda
East News
Newsy
Andrzej Duda po raz pierwszy zabrał głos w sprawie wyroku TK i protestów w kraju! 
Andrzej Duda po raz pierwszy zabrał głos w sprawie wyroku TK i protestów w kraju! 

Andrzej Duda w środę 28. października był gościem programu "Gość Wydarzeń", na antenie Polsat News. Prezydent po raz pierwszy odniósł się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji i trwających w całej Polsce protestów kobiet. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:   Strajk Kobiet: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Duda po raz pierwszy zabrał głos w sprawie wyroku TK i protestów w kraju Nie milkną echa wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zapadł w czwartek 22. października. Na jego mocy w Polsce  nielegalna będzie   aborcja z przesłanki embriopatologicznej , czyli wtedy, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. W całym kraju od prawie tygodnia trwają protesty, które nabierają na sile. W środę 28. października Ogólnopolski Strajk Kobiet zaplanował strajk włoski - kobiety nie poszły do pracy, a do strajku przyłączyły się również uczelnie, między innymi z Warszawy, Gdańska czy Wrocławia. Z kolei na piątek 30. października, planowana jest blokada stolicy. Wiele osób czekało na reakcję ze strony prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie obecnej sytuacji w kraju. Prezydent po raz pierwszy zabrał głos w tej sprawie w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News.  Co Pan myśli na temat protestujących kobiet? - zapytał Bogdan Rymanowski.  Jestem bardzo zasmucony tą sytuacją. Kobiety które protestują - rozumiem. Czuję tą sytuację. Wszyscy znają moje poglądy - jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej, mówiłem o tym wielokrotnie i w pierwszej chwili kiedy była mowa o wyroku TK, który te bardzo niejasne przesłanki umożliwiające aborcję eugeniczną uznał za niezgodne z...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner