Małgorzata Kożuchowska
ONS.pl

Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK i Strajku Kobiet: "Ulica nie jest miejscem do podejmowania tego typu dyskusji"

Małgorzata Kożuchowska
ONS.pl

Małgorzata Kożuchowska była gościem programu "Gość Wydarzeń" w Polsat News. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim aktorka przyznała, że jest zaskoczona wydaniem wyroku przez Trybunał Konstytucyjny akurat w tak trudnym czasie, gdy zmagamy się z pandemią. 

Nie wiem, dlaczego została podjęta decyzja Trybunału Konstytucyjnego w takim czasie - powiedziała gwiazda. 

Aktorka podkreśliła, że rozumie gniew kobiet, jednak zwróciła uwagę, że problemu nie uda się rozwiązać bez dialogu. Zobaczcie, co jeszcze powiedziała Małgorzata Kożuchowska.

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać"

Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK i Strajku Kobiet

Od ponad tygodnia w całej Polsce trwa Strajk Kobiet. Ma to oczywiście związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, na mocy którego w naszym kraju nielegalna będzie aborcja z przesłanki embriopatologicznej. Wiele gwiazd postanowiło wesprzeć kobiety w tej walce, a wśród nich jest także Małgorzata Kożuchowska. Aktorka już kilka dni temu zamieściła poruszający wpis na swoim Instagramie. Gwiazda ujawniła swoje stanowisko w tej sprawie z perspektywy osoby wierzącej. 

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. [...] Ale Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu - czytamy we wpisie Małgorzaty Kożuchowskiej. 

Teraz gwiazda w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News podkreśliła, że ludzie, którzy kierują się w swoim życiu dekalogiem, na pewno wiedzą, jakiego wyboru dokonać. Jednak trzeba pamiętać, że nie wszyscy w Polsce mają takie zdanie i oni również mają prawo do szacunku.

Ludzie, którzy kierują się dekalogiem i wierzą w to, co niesie ze sobą wiara w Boga, wiedzą, jaki powinien być wybór i dla nich on jest prosty. Natomiast nie możemy zapominać, że w Polsce i na świecie żyją nie tylko tacy ludzie jak my, oni mają inne zdanie, wyznają inne wartości, nie wierzą. Oni również mają prawo do szacunku - przyznała w "Gościu Wydarzeń" Małgorzata Kożuchowska, aktorka.

W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim gwiazda odniosła się również do trwających strajków. Aktorka przyznała, że obie strony powinny zacząć rozmawiać, aby móc dojść do kompromisu. 

Ulica nie jest miejscem do podejmowania tego typu dyskusji. Jeśli jest taka wola po obu stronach, a wierzę, że jest, powinniśmy usiąść do stołu i rozmawiać na argumenty i starać się wypracować kompromis. Zawsze trzeba rozmawiać – dodała Małgorzata Kożuchowska. 

Podzielacie zdanie Małgorzaty Kożuchowskiej?

Małgorzata Kożuchowska w szpilkach za 3500 złotych na premierze "Banksterów"
ONS

Aktorka tym razem na antenie Polsat News odniosła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego i Strajku Kobiet. Wcześniej zabrała głos w tej sprawie w swoich mediach społecznościowych. 

Małgorzata Kożuchowska
ONS.pl

 

Więcej na temat Małgorzata Kożuchowska
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51