Magda Gessler
East News
Newsy

Magda Gessler wspiera protestujące kobiety i wspomina: "Przeżyłam śmierć własnego dziecka. Żadna matka tego nie zapomina"

Magda Gessler wspiera protestujące kobiety i wspomina: "Przeżyłam śmierć własnego dziecka. Żadna matka tego nie zapomina"

Magda Gessler udzieliła bardzo poruszającego wywiadu, w którym opowiedziała o śmierci swojego dziecka. Gwiazda "Kuchennych rewolucji" miała przedwczesny poród i niestety lekarzom nie udało się uratować życia jej maleństwa. Znana restauratorka opowiedziała o tym wydarzeniu i jednocześnie wsparła protestujące kobiety. Przyznała, że "tylko i wyłącznie matka może podjąć decyzję odnośnie ciąży, a inni nie powinni tego oceniać".  

Zobacz także: Magda Gessler otworzyła z synem nową restaurację. Ceny zaskakują! 

Co Magda Gessler robi z negatywnymi komentarzami na Facebooku? Usuwa czy zostawia? WIDEO

Magda Gessler wspiera protestujące kobiety i wspomina śmierć swojego dziecka. "Takie decyzje zawsze powinny być po stronie matki"

Od tygodnia w całym kraju trwają protesty w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego. Na jego mocy w Polsce nie będzie można dokonać aborcji z przesłanki embriopatologicznej, czyli gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Głosy wsparcia dla strajkujących kobiet płyną między innymi od znanych gwiazd, w tym od Magdy Gessler. 

Gwiazda "Kuchennych rewolucji" udzieliła poruszającego wywiadu dla "Ofeminin", w którym oprócz poparcia dla strajku kobiet, opowiedziała o tragicznym wydarzeniu ze swojego życia. Znana restauratorka straciła dziecko. 

Chciałabym im powiedzieć, że je popieram, jestem z nimi. Także ze względu na moje doświadczenia życiowe. Zwłaszcza jedno, które było szczególnie znaczące. Przeżyłam śmierć własnego dziecka. Coś, czego żadna matka nie zapomina i co zmienia ją na zawsze. Mieszkałam w Madrycie. To była moja druga ciąża. Wtedy byłam już matką Tadeusza - powiedziała Magda Gessler. 

Magda Gessler przyznała, że chociaż ona zdecydowała się ratować dziecko nawet kosztem swojego życia, to jednak nikt nie powinien oceniać kobiet i decydować za nie, jeśli podejmują inne decyzje. Niestety pomimo wielkiej walki restauratorki, jej dziecko zmarło.

Niestety w szóstym miesiącu zaczęła się akcja porodowa. To były bardzo trudne momenty, ponieważ dokładnie zdawałam sobie sprawę z zaistniałego zagrożenia. Świadomie zdecydowałam, żeby ratować dziecko wiedząc, że grozi mi śmierć. Zgodziłam się na to, mimo ryzyka, że mogę osierocić Tadeusza. Dlatego powtarzam, że takie decyzje zawsze powinny być po stronie matki. Tylko i wyłącznie matka może podjąć decyzję odnośnie ciąży a inni nie powinni tego oceniać. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi również jej życie – tej, która często ma też jeszcze inne dzieci, które może osierocić - powiedziała gwiazda "Kuchennych rewolucji".

Restauratorka wierzy, że protesty mogą coś zmienić. Magda Gessler całym sercem wspiera strajkujące kobiety i podkreśla, że "nie można pozwolić, by ktoś odbierał nam nasz wybór"

Dlatego tylko matka może podejmować decyzje odnośnie swojej ciąży. Żadna instytucja. Nie rząd i nie politycy. Nie mężczyźni, którzy nie wiedzą i w większości nie chcą wiedzieć, co czuje kobieta przechodząca przez taki dramat, albo tacy, którzy nie mają rodzin, własnych dzieci. A więc i empatii, zrozumienia. Nie możemy pozwolić, by ktoś odbierał nam nasz wybór. Bo to jest okropna niesprawiedliwość

Magda Gessler solidaryzuje się ze strajkującymi kobietami. Gwiazda "Kuchennych rewolucji" w wywiadzie dla "Ofeminin" opowiedziała również o śmierci swojego dziecka. Chociaż ona podjęła walkę o jego życie, ryzykując przy tym swoje, to jednak podkreśla, że nikt nie powinien oceniać kobiet i decydować za nie, jeśli podejmują inne decyzje. 

Zdaniem Magdy Gessler tylko matka może podejmować decyzje odnośnie swojej ciąży - nie żadna instytucja, czy politycy. 

Magda Gessler
East News

Zobacz także
Magda Gessler

"Afera zupowa"! Syn Magdy Gessler o wysokich cenach w nowej restauracji! 60 zł za rosół na wynos to nie za dużo?

Lara Gessler pochwaliła się zdjęciami ze ślubu! Państwo młodzi postawili na skromne stylizacje 

 

 

Magda Gessler
East News
Newsy
Magda Gessler w młodości straciła dziecko, teraz pokazała wzruszające zdjęcie. "Jeden z najcięższych momentów w życiu"
Gwiazda TVN pokazała ostatnio wzruszające zdjęcie z młodości. Widzimy na nim przyszłą gwiazdę w drugiej ciąży - z Anną Wandą. Wcześniej opowiedziała o dramacie jaki przeżyła i stracie dziecka.

Magdę Gessler znamy jako bezkompromisową, ale też otwartą na świat i ludzi kobietę, restauratorkę, wreszcie osobowość telewizyjną i królową social mediów. Chętnie dzieli się w nich szczegółami ze swojej pracy zawodowej, ale też życia prywatnego. Bodaj najbardziej znana ekspertka kulinarna w Polsce jest mamą Tadeusza i Laury, a od niedawna spełnia się również w zupełnie nowej roli, babci . Nie wszyscy jednak wiedzą, że przed laty Magda Gessler przeżyła ogromną tragedię - straciła dziecko, swoją córkę Annę Wandę. Ostatnio przypomniała o tym wzruszającym zdjęciem z okresu ciąży. Zobaczcie, co sama mówiła na temat tamtego czasu i strasznych chwil, które przeżyła. Zobacz także:   Romanse, związki i sekrety Magdy Gessler... Syn gwiazdy zdradził wszystko  Magda Gessler o stracie dziecka O dramatycznych chwilach sprzed lat Magda Gessler mówiła kilkukrotnie. Szczególnie dużo i mocno przy okazji decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji oraz protestów, które po tym orzeczeniu wybuchły w całym kraju. Magda Gessler mocno wspierała wówczas protestujące kobiety. I miała bardzo osobisty powód.  Przeżyłam śmierć własnego dziecka..., to były trudne momenty.., brakuje mi słów...dlategoKobiety, jestem dziś z Wami! Niech wygran empatia... miłość, zrozumienie, wolność wyboru!!!! Besos dla KAŻDEJ z WAS!’ ściskam - napisała na Facebooku 28 października ubiegłego roku (pisownia oryg.).   Więcej opowiedziała o tym w wywiadzie dla portalu Ofeminin.pl. Jak wyznała, poparła protesty ze względu na własne doświadczenia życiowe. Zwłaszcza jedno, szczególnie znaczące… Przeżyłam śmierć własnego dziecka . Coś, czego żadna matka nie zapomina i co zmienia ją na zawsze - wyznała Gessler....

AKPA
Newsy
Magda Gessler ma rosyjskie korzenie
Czego jeszcze o niej nie wiemy?

Magda Gessler jako najpopularniejsza pasjonatka kulinarna w Polsce jest autorytetem dla wielu kobiet. Przy okazji świąt restauratorka opowiedziała na łamach "Pani Domu" o swoich rodzinnych tradycjach. Zobacz: Wielkanocne tradycje Gessler . Niedawno wspominaliśmy, że podstawowymi daniami na jej wielkanocnym stole są żurek, babka piaskowa i mazurek ozdobiony kwiatami, ale oprócz tych zwyczajów Magda obchodzi także Wielkanoc prawosławną. Kiedy gwiazda "Kuchennych rewolucji" przygotowuje się do prawosławnego świętowania, miejsce mazurka zajmuje pascha: - Od lat jestem oczarowana Wielkanocą prawosławną i także ją świętuję . Już nie przy mazurku, ale z paschą. Przepiękny, prawosławny rytuał. Przy okazji Magda zdradziła, że w jej żyłach płynie także rosyjska krew: - Moja mama jest z pochodzenia Rosjanką . Znałam wiele osób z Rosji. Gdy miałam 14 lat, całą klasę zaprowadziłam w to święto do cerkwi. Bardzo im się spodobało. Z kolei partner Magdy Gessler, Waldemar Kozerawski, może pochwalić się kanadyjskim obywatelstwem. Międzynarodowa rodzina. chimera

Instagram
Newsy
Rewolucje w "Kuchennych rewolucjach"? Jak koronawirus zmieni program Magdy Gessler
Rewolucje w "Kuchennych rewolucjach"? Jak koronawirus zmieni program Magdy Gessler

Na pełnych obrotach – tak obchodziła 67. urodziny Magda Gessler . Magda kocha niespodzianki, dlatego bliscy obsypali ją prezentami. Niestety, na urodzinową uroczystość nie mógł przylecieć partner restauratorki, Waldemar Kozerawski. Loty ciągle są zawieszone, a granica z Kanadą zamknięta. Jak mówiła we "Fleszu"  Gessler, dopiero w sierpniu będzie mogła spędzić romantyczne chwile z ukochanym. Może odwiedzą wówczas ulubione miejsca na Sycylii lub na Karaibach. Zobacz także:  To miała być tajemnica... Czy Magda Gessler zdradziła sekret Lary? Córka będzie na nią zła? Co się zmieniło w "Kuchennych rewolucjach" W najnowszym "Fleszu" Magda Gessle opowiedziała również o pracy w dobie koronawirusa. Była pierwszą spośród gwiazd TVN, która po przerwie wróciły do pracy. Jeszcze w maju ruszyły nagrania pięciu odcinków „Kuchennych rewolucji”.  – Wróciliśmy na plan, bo to nasza praca. Trzeba było dopilnować terminów i zobowiązań. Cała produkcja podeszła do tego bardzo odpowiedzialnie. Zachowywaliśmy rozsądek i wszelkie standardy bezpieczeństwa, takie jak mierzenie temperatury przed wejściem na plan, minimalizacja załogi i gotowanie w maskach, co dla kucharzy było sporym wyzwaniem – opowiada Gessler.  Jesienna edycja jej programu będzie się jednak trochę różnić od poprzednich. Restauratorzy usłyszą fachowe porady Magdy, jak prowadzić biznes w czasie, gdy klienci nadal obawiają się zarażenia koronawirusem. Jak przygotowywać jedzenie na wynos? Czy wyparzać sztućce i talerze? Jak informować klienta o bezpieczeństwie, by nie psuć nastroju kolacji? Lepiej nosić maski czy przyłbice? Wszystkiego tego dowiemy się z programu. Oprócz praktycznych wskazówek Gessler ma dla restauratorów...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik