Luke Perry z Beverly Hills 90210 nie żyje
East News

Smutna wiadomość dotarła do nas z USA. Luke Perry nie żyje. Aktor znany był głównie z roli w serialu "Beverly Hills 90210", w którym wciekał się w Dylana. Gwiazdor zmarł w wyniku rozległego udaru mózgu, którego doznał kilka dni wcześniej. Perry trafił do szpitala w ubiegłym tygodniu, gdy przyjechała po niego karetka, był przytomny, ale jego stan pogorszył się już w kalifornijskim szpitalu. Lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. Czuwali przy nim bliscy, a fani modlili się o powrót aktora do zdrowia. Niestety, 4 marca Perry zmarł. Osierocił dwójkę dzieci i zostawił pogrążoną w żałobie narzeczoną. 

Luke Perry nie żyje. Rodzina była z nim do końca

Przedstawiciel rodziny wydał oświadczenie, w którym poinformował, że przy aktorze do końca czuwali jego bliscy.

Aktor Luke Perry w wieku 52 zmarł dzisiaj po ciężkim wylewie. Otaczały go jego dzieci Jack i Sophie, narzeczona Wendy Madison Bauer, była żona Minnie Sharp, matka Ann Bennett, ojczym Steve Bennett, brat Tom Perry, siostra Amy Coder i inni bliscy przyjaciele i rodzina. Rodzina docenia wsparcia i modlitwę z całego świata i z szacunkiem domagają się prywatności w tym czasie wielkiej żałoby. W tej chwili nie zostaną udzielone szczegóły śmierci.

Co wiadomo na temat rodziny aktora?

Zobacz także: Odszedł Luke Perry, Dylan z "Beverly Hills, 90210"! Jak dziś wyglądają inni aktorzy serialu?

1/3
Luke Perry trafił do szpitala
ONS

Luke Perry stał się idolem nastolatek za sprawą serialu "Beverly Hills 90210". Swoją rolą rozkochał w swoje miliony kobiet na całym świecie. Mówiło się, że aktor tygodniowo otrzymywał 3 tysiące listów miłosnych od wielbicielek! Zanim jednak trafił na plan kultowego serialu, pracował w sklepie obuwniczym i fabryce klamek. Marzył o karierze aktorskiej, wszystkie zarobione pieniądze wydawał na kursy i szkolenia, ale zajęło mu trzy lata zanim dostał się na mały ekran. Był na 215 castingach, ale w końcu załapał się najpierw do reklamy telewizyjnej dżinsów Levi's 501, a następnie do kilku produkcji m.in. "Loving" i  "Inny świat".

W 1990 roku wygrał casting do "Beverly Hills 90210", a jego kariera rozkręciła się na dobre. Jego bohater Dylan, podobnie jak sam Luke, miał za sobą trudne dzieciństwo. Gdy był jeszcze dzieckiem, jego rodzice rozwiedli się. Luke został z mamą i ojczymem, a jego kontakt z biologicznym ojcem urwał się. Aktor miał żal do ojca o to, że rozbił ich rodzinę, dlatego nigdy nie pogodzili się. Gdy był nastolatkiem jego ojciec zmarł nagle na zawał serca. Dla aktora prawdziwym ojcem zawsze był Steve Bennett, z którym związała się jego matka.

To on nauczył mnie wszystkiego, co trzeba wiedzieć, by być prawdziwym mężczyzną - powiedział Perry o swoim ojczymie w "People".

2/3
Luke Perry i jego była żona Rachel Sharp
East News

Luke Perry był prawdziwym idolem nastolatek i cieszył się wielkim powodzeniem u płci pięknej, ale jego serce podbiła tylko jedna z nich. Gdy był u szczytu popularności ożenił się z Rachel Sharp. Para pobrała się 20 listopada 1993 roku. Dziesięć lat później, 11 października 2003 roku rozwiedli się. Doczekali się dwójki dzieci syna Jacka (ur. 15 czerwca 1997) i córki Sophie (ur. 2000). Przez lata plotkowano, że Rachel Sharp była fanką aktora i nawet wysłała mu swoją bieliznę, co zwróciło jego uwagę, ale aktor w jednym z wywiadów przyznał, że poznali się w restauracji. Gdy ich małżeństwo się rozpadło, nie chciał mówić publicznie o powodach ich rozstania. 

3/3
Luke Perry z narzeczoną
East News

W ostatnich latach aktor związany był z Wendy Madison Bauer, również aktorką, która grała m.in. w filmie "Amerykańskie ciacho" czy serialu "Mentalista". Para była zaręczona, ale nie planowała jeszcze ślubu. Wybranka aktorka już jakiś czas temu zrezygnowała z kariery aktorskiej i poświęciła się pracy psychologa. Prowadzi terapie małżeńskie i rodzinne. 

Więcej na temat Luke Perry