Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News

Lockdown w Polsce. Szkoły i przedszkola zostaną otwarte od 19 kwietnia? Dziś nowe zasady obostrzeń

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News

Pandemia koronawirusa jeszcze nie ustąpiła. Dziś odbędzie się posiedzenie rządowego zespołu, a zaraz po nim dowiemy się, jakie zapadły dalsze decyzje w kwestii szkół oraz przedszkoli. Prawdopodobnie wyjaśni się również jakie restrykcje będą obowiązywały podczas zbliżającej się majówki. Czy nastąpi luzowanie obostrzeń? 

Zobacz także: Lockdown znów przedłużony! Minister zdrowia ogłosił, jakie obostrzenia będą obowiązywać do 18 kwietnia!

Szkoły i przedszkola zostaną otwarte po 18 kwietnia? 

Adam Niedzielski poinformował, że 14 kwietnia zostaną przedstawione dalsze decyzje w sprawie obostrzeń w Polsce. Jak na razie plan związany z ograniczeniami został przedstawiony do 18 kwietnia. Co wydarzy się po tej dacie? Czy jest szansa na luzowanie zasad? Według medialnych doniesień rząd zdecyduje się przedłużyć obostrzenia jeszcze na kolejne tygodnie: 

Ażeby mówić o odważniejszym otwieraniu, powinniśmy mieć wyszczepionych ok. 70 proc. osób w wieku 60 i więcej lat. W tej chwili mamy ok. 40 proc. To jest apel do wszystkich 60-latków i starszych osób, aby się zgłaszały na szczepienia, bo to nam pozwala podejmować odważniejsze decyzje - powiedział minister w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Nie oznacza to jednak, że nie ma szansy na powrót dzieci do przedszkoli już po 18 kwietnia: 

Zakładamy, że już od 19 kwietnia będzie możliwy powrót do przedszkoli. Kluczowe będą dane ze środy i czwartku - na antenie RMF FM mówił minister edukacji.

Przemysław Czarnek wypowiedział się również na temat uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jeżeli tendencja spadku zachorowań zostanie utrzymana to najmłodsze dzieci szkolne będą miały szansę wrócić do nauki stacjonarnej już w kolejnym tygodniu po przedszkolakach, a uczniowie szkół ponadpodstawowych w maju. 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News

Lockdown w Polsce. Te obostrzenia obowiązują do 18 kwietnia. Co potem? 

  • zamknięte przedszkola i żłobki- opieka wyłącznie dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służb porządkowych.
  • zamknięte salony fryzjerskie, kosmetyczne i salony urody.
  • handel- zamknięte centra i galerie handlowe (z wyjątkami) i wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane.
  • limity w obiektach kultu religijnego- max. 1 os./20m2
  • limity osób w placówkach handlowych, na targach i poczcie- 1 os. /15m2- w sklepach do 100m2, 1 os./20m2 - w sklepach powyżej 100m2.

Dokładna godzina konferencji, podczas której zostaną ogłoszone obostrzenia obowiązujące od 19 kwietnia nie jest jeszcze znana.  Posiedzenie rządowego zespołu rozpocznie się ok. godziny 10. Konferencji możemy spodziewać się w godzinach popołudniowych. 

Zobacz także: W części regionów lockdown zostanie wydłużony? Niepokojący komentarz ministra! "Są regiony, które sobie nie radzą"

Wnętrze zamkniętej galerii handlowej
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48