Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy

Koronawirus w Polsce. Te szpitale będą przekształcone w zakaźne! Zobacz listę

Pełna lista szpitali przekształconych w zakaźne z powodu koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę szpitali, które zgodnie z zapowiedzią Ministra Łukasza Szumowskiego zostaną przekształcone już od poniedziałku w jednoimienne szpitale zakaźne!

Organizujemy sieć szpitali jednoimiennych zakaźnych, będzie przekształcone 19 szpitali. Te szpitale będą w gotowości na przyjmowanie chorych zarażonych koronawirusem. Będzie tam co najmniej 10% łóżek respiratorowych. (...) Te szpitale zostaną sfinansowane z NFZ - powiedział 12 marca na konferencji Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski.

W tych szpitalach mają się znaleźć również sale przystosowane do leczenia innych schorzeń u pacjentów chorych na koronawirusa. Chodzi m.in. o sale operacyjne, porodowe czy wyposażone w sprzęt do leczenia chorób serca. Ministerstwo Zdrowia w ten sposób przygotowuje się na zwiększającą się ilość pacjentów zarażonych koronawirusem. Zobaczcie pełną listę szpitali przekształconych w jednoimienne szpitale zakaźne!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Lista szpitali przekształconych w zakaźne

1. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego, Koszarowa 5, Wrocław;
2. Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu;
3. SPZOZ Puławy, ul. Bema 1, Puławy;
4. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. przy ul. Walczaka 42;
5. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu;
6. Szpital Uniwersytecki w Krakowie przy ul. Jakubowskiego 2 w Krakowie (NSSU);
7. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA 8. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu;
9. Centrum Medyczne w Łańcucie;
10. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku;
11. 7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ;
12. Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy-Wejherowo, ul. dr. Alojzego Jagalskiego 10;
13. Szpital Specjalistyczny im. N.M.P. ul. Bialska, Częstochowa;
14. Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu ul. Gamowska 3, Racibórz;
15. Szpital w Starachowicach, ul. Radomska 70;
16. Szpital w Ostródzie 17. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UW im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu;
18. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J.Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w z siedzibą w Poznaniu ul. Szwajcarska 3;
19. Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie ul. Arkońska 4

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Niepokojące słowa prezydenta i ministra zdrowia. Za tydzień będzie już 1000 osób zarażonych?! 

Konferencja o koronawirusie w Polsce

 

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

 

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki
Newsy
Koronawirus w Polsce, 17.03: pacjent "zero" został wyleczony! W środę opuści szpital
Najnowsze dane dotyczące koronawirusa w Polsce. Ile osób zachorowało?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat, w tym Polskę. Szkoły, żłobki, przedszkola zostały zamknięte na dwa tygodnie. Sytuacja wygląda podobnie z basenami, kinami, halami sportowymi, niektórymi sklepami (bez sklepów spożywczych). Poniżej przedstawiamy i aktualizujemy na bieżąco informacje na temat liczby zarażonych osób w Polsce oraz liczby osób, które zostały wyleczone - a takich przypadków, mamy nadzieję, będzie coraz więcej. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje? AKTUALIZACJA, 17.03, godz. 18.50 Pacjent "zero" został wyleczony! Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, w którym przebywa pierwszy w Polsce zakażony koronawirusem, "pacjent zero" (66 l.), ogłosił, że mężczyzna został wyleczony i już w środę opuści on szpital. Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta "zero", które przyszły w dniu dzisiejszym są negatywne. A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym [to znaczy 18 marca 2020 roku, w środę - przyp. red.] wypisać do domu - poinformował na Facebooku Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Przypomnijmy, przypadek pierwszego zdiagnozowanego mężczyzny ogłoszono 4 marca, czyli dwa dni po tym jak przybył do szpitala. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone? Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych osobach zarażonych koronawirusem w Polsce. Obecnie w naszym kraju jest już 205 przypadków, a rano potwierdzono zgon piątej osoby zarażonej koronawirusem .  To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych...

Stadion Narodowy w Warszawie
Newsy
Na Stadionie Narodowym powstaje szpital polowy! Już w tym tygodniu może przyjąć pacjentów
Na Stadionie Narodowym powstaje szpital polowy! Już w tym tygodniu może przyjąć pacjentów

To informacja dotycząca pandemii koronawirusa musi przemawiać do wyobraźni. Od dwóch dni na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje szpital polowy dla chorych na Covid-19 - informuje TVN24.pl. Jak pisze portal, na początek na płycie największej sportowej areny w naszym kraju ma być przygotowanych 500 łóżek, a docelowo stanie ich nawet 2 tysiące. Według portalu, przy stadionie mają powstać też chłodnie na ciała zmarłych. Trwa przygotowywanie instalacji do dostawy i rozprowadzania tlenu dla pacjentów - TVN24.pl cytuje swojego rozmówcę zaangażowanego w budowę. Już w poniedziałek na budowie ma się pojawić ciężki sprzęt, i być może w tym tygodniu szpital przyjmie pierwszych pacjentów.  Budowę koordynuje szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Jak informuje portal, w niedzielę odbyło się spotkanie premiera, ministra zdrowia i kierownictwa Stadionu Narodowego. Podobne szpitale polowe mają powstać w innych województwach.  Zobacz także:  Szkoły znów zostaną zamknięte? Jest pomysł zawieszenia nauki na dwa tygodnie! Będą kolejne zmiany? W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8536 nowych zakażeniach koronawirusem.

Koronawirus, pielęgniarki
Newsy
Zatrważające zdjęcia pielęgniarek ratujących pacjentów z koronawirusem. Ich twarze pokrywają siniaki i rany
Na czołach, policzkach i nosach pielęgniarek, które bez przerwy walczą z wybuchem koronawirusa widać bandaże. One ukrywają rany i siniaki, które powstały od ciągłego noszenia masek.

Na czołach, policzkach i nosach pielęgniarek, które bez przerwy walczą z wybuchem koronawirusa widać bandaże. One ukrywają rany i siniaki, które powstały od ciągłego noszenia masek. Stały się ich odznakami odznaczającymi bohaterstwo i honor. Plastry, bandaże i taśmy chronią ich twarze i często tworzą bolesne rany ale tak muszą się chronić przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, który przenoszą zarażeni pacjenci, którym z całych sił starają się pomóc. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce, 14.03. Kolejne przypadki zakażonych. Zobacz najnowsze informacje Zdjęcia pielęgniarek ratujących życie pacjentów z koronawirusem Pielęgniarki i lekarze walczący z koronawirusem stali się współczesnymi bohaterami. Praca w szpitalach jest tak wyczerpująca, że pielęgniarki osuwają się na biurkach z wyczerpania. Pracują godzinami a ich twarze są posiniaczone i poranione od ciągłego używania masek:  Pielęgniarki ratujące życie chorych na COVID-19. Bohaterki naszych czasów. Te kobiety, Koreanki, Chinki, Włoszki, Hiszpanki, Francuzki i wiele wiele innych narażają codziennie swoje zdrowie i życie w służbie pacjentom. Tak wyglądają ich zmęczone twarze, posiniaczone i pokryte odciskami od masek przeciwwirusowych. Chylę czoła przed ich poświeceniem. - napisała Anna Kalczyńska na Instagramie.  Sytuacja z koronawirusem w Polsce również jest bardzo dynamiczna. W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 16 nowych przypadków zarażenia wirusem COVID-19. Łącznie to już 84 chorych pacjentów w tym dwa zgony.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Te szpitale będą przekształcone w zakaźne! Zobacz listę Dramatyczne zdjęcia pielęgniarek walczących z koronawirusem trafiły do sieci. Tak wyglądają współczesne bohaterki.     ...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner