Robert Lewandowski, Arek Milik, Jarosław Bieniuk, Kamil Glik czy Bartek Kapustka składają kondolencie i oddają część piłkarzom brazylijskiej drużyny Chapecoense, która dziś zginęła dziś w katastrofie lotniczej. Co napisał Lewandowski?

Reklama

Ten finał nie powinien tak wyglądać... Wszystkich, których dotknęła to ogromna tragedia proszę, aby przyjęli moje kondolencje! - czytamy na Instagramie Roberta.

Polscy piłkarze wstawili zdjęcia brazylijskiej drużyny, albo ich barwy klubowe na swoje konta społecznościowe, aby w ten sposób uczcić pamięć brazylijskiej drużyny. Większość z piłkarzy poprosiła, żeby modlić się za drużynę piłkarską Chapecoense.

Jak doszło do katastrofy samolotu z brazylijską drużyną na pokładzie?

Przypomnijmy, że we wtorek 29 listopada w górskim rejonie Kolumbii w pobliżu Medelin rozbił się samolot z brazylijską drużyną piłkarską Chapecoense. Samolot AVRO RJ 85 leciał z Sao Pulo w Brazylii do Medelin, gdzie w środę miał się odbyć finałowy mecz Copa Sudamerica. Na pokładzie było 81 osób, zginęło prawdopodobnie 76.

Zobacz także

Ocalało trzech piłkarzy, dziennikarz i stewardessa. Do katastrofy doszło niewiele jak kilkadziesiąt kilometrów przed lotniskiem w Medelin. Zanim samolot zniknął z radarów, pilot zgłosił problemy z systemami elektrycznymi maszyny. Wiadomo też, że w okolicy szalała burza. Wysłany na miejsce tragedii śmigłowiec ratunkowy musiał zawrócić ze względu na fatalne warunki atmosferyczne.

Zobacz także: Tragiczna katastrofa w Kolumbii to nie pierwsza, w której zginęła niemal cała drużyna piłkarska

Arek Milik o zmarłych brazylijskich piłkarzach w katastrofie lotniczej.

Kamil Glik o zmarłych brazylijskich piłkarzach w katastrofie lotniczej.

Reklama

Jarosław Bieniuk o zmarłych brazylijskich piłkarzach w katastrofie lotniczej.

Reklama
Reklama
Reklama