Party Stories
Stół weselny
East News
Newsy

Latem wesela odbędą się bez obostrzeń? Od kiedy będzie można je organizować? Niepokojący komentarz rzecznika rządu! 

W lipcu i sierpniu będzie można zaprosić na wesela nieograniczną liczbę gości? Rzecznik rządu podał szczegóły

Piotr Müller w najnowszym wywiadzie odpowiedział na pytanie o możliwość organizowania wesel bez obostrzeń. Czy latem pary, które szykują się do ślubu będą mogły zaprosić na uroczystość tyle osób, ile będą chciały? Rzecznik rządu zwrócił uwagę na ważną kwestię dotyczącą gości na weselu. Sprawdźcie, co powiedział Piotr Müller! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy odbędą się wesela bez limitu gości?

Pandemia koronawirusa trwa już ponad rok i dziś chyba wszyscy marzą o powrocie o "normalności". Niestety w Polsce obowiązuje teraz zakaz organizowania wesel i innych imprez okolicznościowych. Ostatnio minister zdrowia na antenie Radia Zet przyznał, że być może w maju rozpocznie się stopniowe odmrażanie branży ślubnej, jednak przyszłe pary młode muszą liczyć się z limitami gości na weselach. 

Wesela wrócą stopniowo. Gdzieś w okolicach 25 osób - powiedział minister zdrowia. Myślę, że w takim ograniczonym, limitowanym zakresie być może jeszcze w maju zostaną przywrócone- mówił Adam Niedzielski.

A czy w lipcu, sierpniu będzie możliwość organizowania wesel bez obostrzeń i limitów gości? Takie pytanie w programie "Tłit" usłyszał rzecznik rządu, Piotr Müller. 

Czy bez obostrzeń jeśli chodzi o liczbę osób, takiej gwarancji nie dam. Ale lipiec i sierpień to okres, w którym tego typu wydarzenia będą mogły się odbywać, bo liczba osób zaszczepionych będzie na tyle wysoka, że będziemy mogli sobie na to pozwolić- mówił w Wirtualnej Polsce.

Rzecznik rządu zwrócił uwagę na ważną kwestię w sprawie gości weselnych.

Naprawdę istotne jest, by każdy, kto weźmie udział w takiej zabawie weselnej, zadbał wcześniej o to, by się zaszczepić - powiedział Piotr Müller. 

Myślicie, że już za kilka miesięcy będzie można organizować wielkie imprezy bez limitów gości?

Zobacz także: Pierwsza Komunia przeniesiona - przez koronawirusa przybierze inną formę

Rzecznik rządu odpowiedział na pytanie o możliwość organizowania wesel bez obostrzeń. Niestety wciąż nie wiadomo, czy latem będzie można zapraszać na imprezy nieograniczoną liczbę gości. 

Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News

Ostatnio minister zdrowia zdradził, że być może w maju władze rozpoczną odmrażanie branży ślubnej.

Zakaz organizacji wesel przez koronawirusa?
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Boże Narodzenie w gronie 5 osób
East News
Newsy
Święta w gronie większym niż pięć osób? Rzecznik rządu wyjaśnia! 
Zbliżającą się Wigilię spędzimy w gronie maksymalnie pięciu osób? Jak mają wyglądać spotkania podczas świąt Bożego Narodzenia?

Zbliżającą się Wigilię spędzimy w gronie maksymalnie pięciu osób? Jak mają wyglądać spotkania podczas świąt Bożego Narodzenia? Takie pytania z pewnością zadaje sobie wiele osób. Najnowsze obostrzenia dotyczące limitów osób na imprezach organizowanych w domu wzbudziły ogromne emocje. Teraz rzecznik rządu rozwiał wszelkie wątpliwości w sprawie liczby osób, które będą mogły spotkać się przy wigilijnym stole!  Ile osób może spotkać się w święta? W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń. Aktualnie w naszym kraju m.in. obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa nawet na świeżym powietrzu, zakaz organizowania wesel i innych imprez okolicznościowych czy ograniczenie działalności lokali gastronomicznych. Zaledwie kilka dni temu, podczas konferencji prasowej, premier zapowiedział, że od 28 listopada do 27 grudnia będzie obowiązywał "etap odpowiedzialności". W tym czasie zostaną wprowadzone dość kontrowersyjne obostrzenia, które dotyczą limitów osób na prywatnych spotkaniach. W zgromadzeniu może uczestniczyć max. 5 osób. Imprezy organizowane w domu - z udziałem max. 5 osób. Limit ten nie dotyczy osób, które wspólnie mieszkają - czytamy na gov.pl  Czy to oznacza, że przy wigilijnym stole może się spotkać maksymalnie pięć osób? Nie! Rzecznik rządu wyjaśnia, co dokładnie oznacza przepis opublikowany na stronie gov.pl. Piotr Müller w rozmowie z portalem onet.pl wyjaśnił, że najważniejsza jest liczba zaproszonych gości- niezależnie od wielkości rodziny, która mieszka w jednym gospodarstwie domowych, można zaprosić pięć osób.  Tym samym, w myśl przepisów rodzina sześcioosobowa może zaprosić dodatkowo pięć osób spoza...

Ślub w maseczkach w Rzymie
East News
Newsy
Rząd znosi kolejne ograniczenia: wiadomo już, co z weselami! Co zapowiedział minister Szumowski?

Co z organizacją wesel podczas pandemii koronawirusa? Czy wkrótce młode pary będą mogły zapraszać gości na przyjęcia i wesela? Ile osób będzie mogło pojawić się na weselu?  Podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie! Łukasz Szumowski odpowiedział na pytanie, czy doniesienia o tym, że niedługo władze pozwolą na organizację wesel są prawdziwe. Sprawdźcie, co powiedział minister zdrowia! Będzie możliwość organizowania wesel!  W związku z pandemią koronawirusa i wprowadzymi ogarniczeniami wiele młodych par przełożyło lub odwołało swoje ślubne plany.  Czy wkrótce to się zmieni i zakochani będą mogli organizować śluby i wesela z udziałem gości? Wszystko wskazuje na to, że tak! Pierwszą informację o planach odmrażania branży ślubnej przekazał Janusz Cieszyński. Wiceminister zdrowia podczas konferencji prasowej powiedział, że ministerwo zarekomenduje organizaję wesel. Teraz potwierdził to również Łukasz Szumowski! Jest jednak jedno ale... Na weselu nie będzie można zaprosić więcej niż 50 osób. Zdaję sobie sprawę, że szczególnie w kwestii organizowania ślubów, wesel to jest zwykle planowanie na wiele miesięcy naprzód. Wiemy z własnych, prywatnych doświadczeń, jak trudno zarezerować wymarzoną salę dla państwa młodych i chcemy ten obszar również uwalniać szybko. Będziemy rekomendować całej Radzie Ministrów, panu premierowi żeby w pierwszej kolejności - oczywiście z odpowiednimi obwarowaniami przygotowanymi przez Inspekcję Sanitarną - uwolnić te wesela do 50 osób. To będzie oznaczało, że najczęściej są to osoby nam znane, bliskie, często rodzina w związku z tym w tym etapie łatwo będzie popatrzeć na ile taki ruch zwiększa ryzyko epidemiczne, a na ile nie. My zawsze postępujemy w...

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
Mamy komentarz!

Czy dzieci wrócą do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym? Kiedy władze otworzą placówki szkolne? Te pytania  zadają sobie wszyscy uczniowie i ich rodzice. Władze już od kilku dni głośno przyznają, że wkrótce rozpocznie się "odmrażanie" gospodarki - zostaną otwarte m.in. sklepy z odzieżą w galeriach czy salony fryzjerskie i kosmetyczne. Czy w związku z poluzowaniem obostrzeń wkrótce zostaną również otwarte szkoły, żłobki i przedszkola? Jest komentarz rzecznika rządu! Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Już za 10 dni liczba zachorowań będzie maleć?! Ekspert zdradził, do kiedy potrwa kwarantanna Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już kilka tygodni temu zamknęły wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki. Od tamtej pory trwa nauka zdalna. Na chwilę obecną taka sytuacja ma trwać do 26 kwietnia, jednak według nieoficjalnych ustaleń RMF FM władze chcą wydłużyć zamknięcie placówek edukacyjnych. Kiedy więc dzieci będą mogły wrócić do szkoły? Czy stanie się to jeszcze w tym roku szkolnym? Rzecznik rządu odpowiedział na to pytanie w programie "Sygnały dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia! Mamy nadzieję, że to będzie możliwe, żeby wrócić do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu.  Rzecznik rządu przyznał przy okazji, że powrót dzieci do szkół uzależniony jest od sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Na razie wydłużenie roku szkolnego nie jest planowane. Niewykluczone również, że jeżeli szkoły nie będą mogły zostać otwarte, to uczniowie będą oceniani i klasyfikowani w sposób zdalny - tak mówił ostatnio Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.  Myślicie, że uczniowie do końca...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner