Dorota Gardias ma koronawirusa. TVN potwierdza
East News
TYLKO U NAS!

Córka Doroty Gardias też miała koronawirusa! Zdradziła, jakie objawy miała Hania

Dorota Gardias ma koronawirusa. TVN potwierdza
East News

Wszystko zaczęło się pod koniec września, kiedy Dorota Gardias  dowiedziała się, że zakażona koronawirusem jest wychowawczyni w szkole jej córki. Zrobiła wtedy sobie i córce Hani testy, bo czuła  delikatne drapanie w gardle. Na tym etapie nadal chodziła do pracy, a kiedy wyniki okazały się pozytywne, została w domu na kwarantannie. Początkowo tylko lekko pokasływała, ale trzeciego dnia obudziła się z bardzo wysoką gorączką.

Najgorszy był ból oczu, tkliwość skóry w okolicach żeber i bardzo silny, migrenowy ból głowy. Nie mogłam przekręcić się na bok w łóżku, bo plecy bolały mnie już tak bardzo, jakby ktoś mnie pobił kijem. Gdy ktoś mnie pyta, skąd wiedziałam, że to jest „ta choroba”, odpowiadam, że nie miałam najmniejszych wątpliwości, bo nigdy wcześniej nie czułam się aż tak źle – mówi Gardias.

Kto w tym czasie pomagał Dorocie, która samotnie wychowuje 7-letnią córkę?

Na szczęście Haneczka miała tylko stan podgorączkowy i przechodziła tę chorobę prawie bezobjawowo. Pomagał nam tylko jej tata. Przychodził wyrzucić śmieci i zostawić nam na wycieraczce zakupy. Nie chciałam, by wchodził do środka, żeby się nie zaraził – tłumaczy dziennikarka.

Najgorsze przyszło po kilku dniach, gdy Dorocie wydawało się, że zdrowieje.

Nagle nie mogłam w pełni nabrać powietrza do płuc. To jest okropne, niemoc, której nie sposób opisać! Uważam się za osobę opanowaną, ale w tym momencie płakałam. Łapałam oddech jak ryba wyrzucona z wody. W takiej sytuacji trzeba za wszelką cenę się opanować, bo panika sprawia, że jeszcze trudniej oddychać. I trzeba działać – mówi.

Dorota sama pojechała samochodem do szpitala, tam  zaczęło się życie jak w Matriksie, zupełnie inny świat. Przez tydzień nie widziała ludzi ubranych inaczej niż w skafandry, maski i rękawice. Na szczęście prezenterka nie musiała być podpięta do respiratora, przyjmowała natomiast tlen.

Dorota mocno podkreśla:  Kiedy powiedziałam w pracy, że zachorowałam, wszyscy z mojego bliskiego otoczenia zostali przebadani i mieli ujemne wyniki testów. Dla mnie to najlepszy dowód na to, że jeśli stosujemy reżim sanitarny, dezynfekujemy ręce i nosimy maski, czyli zachowujemy się rozsądnie, mamy szansę ochronić się przed chorobą.

Dorota Gardias

 

Julia Wieniawa na okładce Flesza - czy jest z Nikodemem Rozbickim?
Flesz, magazyn

Więcej na temat Dorota Gardias
Przeładuj

Daria Widawska o zarobkach w czasach pandemii! "Był czas zarabiania większych pieniędzy i nie odłożyliśmy"

zobacz 02:08