Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa wspominają Grzegorza Miecugowa Aleksander Kwaśniewski Lech Wałęsa na scenie Grzegorz Miecugow nie żyje Grzegorz Miecugow nie żyje
Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa wspominają Grzegorza Miecugowa
ONS
1/5
Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa wspominają Grzegorza Miecugowa
ONS

Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa wspominają Grzegorza Miecugowa. Śmierć słynnego dziennikarza zasmuciła nie tylko jego najbliższych, przyjaciół, widzów i uczniów. Odejście Grzegorza Miecugowa poruszyło również byłych polityków, którzy na antenie  TVN24 wspominali współtwórcę stacji. Zarówno Lech Wałęsa jak i Aleksander Kwaśniewski nie ukrywali wzruszenia mówiąc o dziennikarzu, który przegrał walkę z nowotworem. Grzegorz Miecugow zmarł w minioną sobotę, 26 sierpnia. Jak legendę polskiego dziennikarstwa wspominają Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa? Wzruszające wypowiedzi byłych prezydentów znajdziecie na następnych stronach naszej galerii. 

Zobacz także: „Już nigdy nie zapalę. Wyszło mi, że mam guza w płucach’’. Niezwykłe słowa Grzegorza Miecugowa o początkach choroby

2/5
Aleksander Kwaśniewski
East News

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie w Moniką Olejnik w programie "Kropka nad i" przyznał, że odejście Grzegorza Miecugowa jest wielką stratą. 

To jest moje pokolenie, był o rok młodszy. Walczył o wolne media, był człowiekiem niezwykłym i to jest bardzo smutne, bo to jest wielka strata. Odszedł za młodo, 61 lat to nie jest czas na umieranie. A co jest jeszcze bardziej smutne? Że ten obóz rozsądku, obóz ludzi utalentowanych, nowoczesnych, europejskich bardzo nam się kurczy. Straciliśmy w ciągu kilku dni Janusza Głowackiego, świetnego pisarza, straciliśmy Grzegorza Miecugowa wybitnego dziennikarza, twórcę medialnego. Smutno, smutno...- przyznał przed kamerami. 

Jak Grzegorza Miecugowa wspomina Lech Wałęsa? Odpowiedź na następnej stronie. 

3/5
Lech Wałęsa na scenie

Szanowałem go rzeczywiście. Był bardzo inteligentnym dziennikarzem. Z góry wiedział, czego chce i dokąd prowadzi... szkoda.  Takich ludzi jest nam dzisiaj bardzo potrzeba, ale jak widać po tamtej stronie też.To był dziennikarz wielkiej klasy, łączył przyjemne z pożytecznym, a to nie jest takie proste- Lech Wałęsa wspominał na antenie TVN24. 

4/5
Grzegorz Miecugow nie żyje

Grezgorz Miecugow zmarł w minioną sobotę. Miał 61 lat. 

5/5
Grzegorz Miecugow nie żyje

Według medialnych zapowiedzi pogrzeb dziennikarza zaplanowany jest na piątek. Uroczystość odbędzie się na warszawskich Powązkach.