Macaulay Culkin, Hugh Grant, Martine McCutcheon
East News

5 kultowych filmów świątecznych! Który lubisz najbardziej? SONDA

Macaulay Culkin, Hugh Grant, Martine McCutcheon
East News

Jakie są najpopularniejsze filmy świąteczne? Te, bez których nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia? Przecież Gwiazdka to czas nie tylko celebrowania, ale i wypoczynku, również przed telewizorem. 

Który z nich lubisz najbardziej?

 

"Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Jorku"

 

Pierwszy z filmów o sprytnym i rezolutnym Kevinie (w tej roli Macaulay Culkin) powstał w 1990 roku, a na polskich ekranach zagościł dwa lata później. Zabawne przygody błyskotliwego chłopca, którzy przez przypadek został sam w domu na święta podbiły serca Polków! Film tak się spodobał, że powstała druga część, w której Kevin zostaje zdany sam na siebie w samym środku nowojorskiej metropolii. Wyobrażacie sobie święta bez niego?

 

Macaulay Culkin
East News

 

"To właśnie miłość"

 

Kto z nas nie zna tej uroczej komedii romantycznej, której akcja rozgrywa się w Boże Narodzenie? To urocza, pełna specyficznego brytyjskiego poczucia humoru historia, będąca splotem przygód wielu bohaterów, których łączy jedno - poszukiwanie miłości. Nie sposób nie wspomnieć o roli Hugh Granta, który wciela się w postać nieco nieśmiałego, zakochanego premiera. Ten film zdecydowanie należy obejrzeć przynajmniej raz w roku! 

 

Hugh Grant, Martine McCutcheon
East News

 

"W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju"

 

Doskonały przykład świetnego świątecznego kina familijnego! W przezabawnej rodzinie Griswoldów (w roli ojca doskonały Chevy Chase) nie brakuje niespodziewanych zwrotów akcji, zaskakujących przygód i gagów, które co roku śmieszą tak samo. To idealny film dla całej rodziny, równie dobrze będzie się przy nim bawić zarówno najmłodsze, jak i najstarsze pokolenie w waszej familii!

 

Chevy Chase w czapce św. Mikołaja
East News

 

"Grinch: Świąt nie będzie"

 

Świąteczny klasyk, uwielbiany głównie przez dzieci! W roli tytułowego Grincha wystąpił ucharakteryzowany na zielonego stwora Jim Carrey. Grinch nienawidzi świąt Bożego Narodzenia i za wszelką cenę stara się obrzydzić świętowanie mieszkańcom pobliskiego miasteczka. Pojawia się jednak mała dziewczynka Cindy, która być może przeciągnie zielonego złośliwca na właściwą stronę. ;) Lubicie ten film?

 

Jim Carrey jako Grinch
East News

 

"Listy do M."

 

Polska produkcja wzorowana na klasyku "To właśnie miłość". Historia przeplatających się ze sobą losów bohaterów, którzy marzą o bliskości i miłości. Film bardzo przypadł do gustu Polakom i doczekał się drugiej wersji, która w niespodziewanie krótkim czasie zyskała rekordową widownię! I nic dziwnego, doskonała obsada, w której znaleźli się m.in. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant, Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk, Katarzyna Zielińska i wielu innych znanych aktorów, sprawia, że ten film można oglądać bez końca!

 

Listy do M.

 

 

A Ty który ze świątecznych filmów lubisz najbardziej? Bez którego nie wyobrażasz sobie Gwiazdki?

 

 

Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08