Party Stories
Kuba Wojewódzki o Dodzie
ONS
Newsy

Kuba Wojewódzki staje w obronie Dody! "Potrzebni nam są tacy artyści". O co chodzi?

Sprawa Dody w Trybunale Kostytucyjnym była ostatnio jednym z gorętszych tematów. Teraz zajał się nią nawet Kuba Wojewódzki. Wokalistka została skazana na 5 tysięcy złotych grzywny, bo powiedziała w wywiadzie, że apostołowie spisując Biblię byli "napruci winem i palili jakieś zioła". Gwiazda nie zgodziła się z wyrokiem i złożyła skargę, że przepis na podstawie kórego została skazana za obrazę uczuć religijnych, jest niezgodny z konstytucją Ostatecznie Doda przegrała w Trybunale Konstytucyjnym. Za piosenkarką wstawiło się mnóstwo ludzi ze świata mediów, nauki i kultury. Teraz piosenkarki broni  Kuba Wojewódzki!

 

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

Kuba Wojewódzki broni Dody

Relacja Kuby i Dody w polskim show-biznesie zmieniała się diametralnie. Dziennikarz i artystka nie szczędzili sobie złośliwości. Jednak po kilku latach pogodzili się, a Doda wystąpiła nawet w jego programie. Teraz gwiazdor TVN staje w jej obronie! W swoim felietonie dla Polityki pisze:

 

Oto najlepsze wyjaśnienie, do czego nam są potrzebni artyści. Dorota Doda Rabczewska przegrała proces przed Trybunałem Konstytucyjnym dotyczący tak zwanego naruszania uczuć religijnych. Okazuje się, że ci mniej wierzący mają w Polsce mniej praw niż ci bardziej. Wokalistka znana z obnażania się, tym razem obnażyła coś bardzo smutnego.

Ma rację?

 

Doda przegrała w Trybunale Konstytucyjnym

A Kuba Wojewódzki jej broni

Kuba Wojewódzki na jesiennej ramówce TVN
ONS

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Doda w Trybnale Konstytucyjnym
ONS
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI: Doda przegrała w Trybunale Konstytucyjnym!

Trwa rozpatrywanie skargi Dody w Trybunale Konstytucyjnym! A Doda pokazuje to na swoim Facebooku. Wokalistki została skazana w 2012 roku za obrazę uczuć religijnych. Musiała zapłacić grzywnę 5 tys. złotych, z czym się nie zgadza i swoich racji próbuje dowieść dziś przed Trybunałem. Doda w Trybunale Konstytucyjnym Relację ze sprawy Dody można oglądać na żywo pod tym linkiem . Jej mecenas jest dobrej myśli: Niezrozumiały jest fakt, iż władza publiczna ustanawia silniejszą ochronę wolności osób wierzących niż niewierzących. Istotne jest to, czy kwestia obrazy uczuć religijnych winna w ogóle być penalizowana w państwie, które z założenia powinno być państwem bezstronnym w kwestiach wolności religii i sumienia. Polskie ustawodawstwo w kwestii obrazy uczuć religijnych jest odosobnionym przypadkiem, który w innych krajach europejskich nie występuje - mówi mec. Łukasz Chojniak reprezentujący gwiazdę Podczas rozprawy wypowiadają się prawnicy artystki, znawcy prawa. Na sali nie brakuje również dziennikarzy i ekip telewizyjnych.   AKTUALIZACJA   Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis na podstawie Doda, którego została skazana jest zgodny z konstytucją. Warto zaznaczyć, że Trybunał nie rozstrzygał, czy piosenkarka była winna, czy też nie. Jego zadaniem było tylko sprawdzenie, czy wyrok był zgodny z Konstytucją.   Co to zmienia w sytuacji Dody? Na razie nic. Artystka twierdziła, że jeśli przegra w Trybunale, sprawę skieruje do Strasburga!   Zobacz: Doda: Jestem ofiarą religijnych oszołomów.   Czy Doda odniesie sukces w Trybunale Konstytucyjnym? Wyrok zapadnie już dziś!  

Doda o wyroku Trybunału
ONS
Newsy
Doda komentuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego! "Chyba ktoś miał to napisane wcześniej". Co sugeruje?

Zakończył się proces Dody w Trybunale Konstytucyjnym w sprawie z 2012 roku o obrazę uczuć religijnych. Wokalistka została skazana przez sąd na grzywnę w wysokości 5 tys. złotych. Dziś wyrok nie był dla niej przychylny,  jednak jak zapowiadała, nie podda się sprawię skieruje Strasburga !   Doda komentuje wyrok Trybunału   Na reakcję piosenkarki na wyrok Trybunału nie trzeba było długo czekać. Artystka nie pojawiła się w sądzie, jednak proces relacjonowała na swoim Facebooku. Gwiazda sugeruje... ustawienie wyroku!   30 min czytać uzasadnienie ?;)) chyba ktoś miał to napisane wcześniej ;) miłego dnia kochani! Ciekawe, co będzie dalej...   Zobacz także: Czy Doda obraziła uczucia religijne mówiąc, że autorzy Biblii byli „napruci”?       (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); 30 min czytać uzasadnienie ?;)) chyba ktoś miał to napisane wcześniej ;) miłego dnia kochani! Posted by Doda on  6 października 2015     Czy Doda skieruje sprawę do Strasburga? A może zapłaci grzywnę i na tym koniec?

Jan Hartman bez krawata
Newsy
Filozof Jan Hartman o Dodzie: "Dorota Rabczewska zrobiła coś ważnego dla Polski"

We wtorek Doda przegrała sprawę w Trybunale Konstytucyjnym. W 2012 roku  artystka została skazana na grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych za obrazę uczuć religijnych.  Chodziło o wypowiedź za wypowiedź o autorach Biblii, którzy według artystki byli „napruci winem".  Gwiazda odwołała się od wyroku do Trybunału, ale przegrała. Już wcześniej zapowiadała, że w razie niepowodzenia w Polsce, skieruje sprawę do Strasburga.  Jej sądową batalię popiera profesor Jan Hartman. Jan Hartman o wyroku Trybunału w sprawie Dody Profesor i polityk Jan Hartman na swoim blogu w środę dodał notkę zatytułowaną "Ukłony dla Dody". Publicysta popiera jej postawę, a wpis zaczyna peanami na cześć artystki: Dorota Rabczewska zrobiła coś ważnego dla Polski, ale środowiska demokratyczne jakoś nie spieszą się z podziękowaniami. Skoro tak, to sam wyjdę z trzeciego szeregu, stanę na środku i powiem: dziękuję Pani za zaangażowanie i trud w obronie standardów demokratycznego państwa prawnego, wolności słowa i ekspresji. Hartman pokłada duże nadzieje w postawie Doroty Rabczewskiej i liczy na to, że po przegraniu wtorkowej sprawy, rzeczywiście skieruje sprawę do Strasburga. Podkreśla również, że Doda ma duży wpływ na społeczeństwo, a zwłaszcza na młodzież, która jest przyszłością. Demokracja, wolność i równość nie przeżyją i nie rozwiną się bez wsparcia ludzi, którzy mają pewien autorytet wśród młodzieży i mają z nią dobry kontakt. Dorota Rabczewska wiele może. Może więcej niż dziesięciu liberalnych profesorów i dziennikarzy. Oby też i chciała. Bardzo liczę na to, że skoro powiedziała A, zechce też powiedzieć B. Dziękuję i proszę o więcej. Co sądzicie o tym wpisie?   Doda na koncercie w Cycowie Jan Hartman wspiera Dodę Doda w sądzie

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner