Na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas meczu Polska-Niemcy Kuba Błaszczykowski rozegrał swój ostatni mecz w reprezentacji naszego kraju, Z boiska zszedł w 16. minucie - zgodnie z numerem na koszulce. Cały piłkarski świat dziś dziękuję Jakubowi za grę i wszelkie sukcesy. Największe wsparcie tego wieczoru sportowiec otrzymał od żony, Agaty oraz dzieci.

Reklama

Zobacz także: Wzruszony Kuba Błaszczykowski pożagnał się z reprezentacją. Polały się łzy

Z tej okazji przypominamy historię Jakuba i jego drogą do kariery.

Jakub Błaszczykowski - rodzina, żona i dzieci

W 2015 roku Kuba Błaszczykowski zrobił sobie dłuższą przerwę. W tym czasie razem z jedną z czołowych polskich dziennikarek Małgorzatą Domagalik pracowali nad biografią, która trafiła do księgarń już kilka lat temu. Dlaczego zdecydował się wydać ją właśnie teraz?

„Mam 30 lat. To wiek, w którym masz już za sobą dużo doświadczeń. Wydaje mi się, że moja historia może komuś pomóc i dodać wiary w siebie. Dlatego warto podzielić się nią z innymi, a nie wszystko trzymać dla siebie”, tłumaczył Kuba.

Ze szczerych, bardzo intymnych rozmów powstała wzruszająca i momentami szokująca opowieść o ciężkim dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, miłości, nienawiści, poszukiwaniu akceptacji oraz trudnej drodze do kariery. Ale książka „Kuba” to przede wszystkim historia chłopca, który nie bał się walczyć o swoje marzenia, a traumy potrafił przekuć w sukces. Życiowego bojownika, wrażliwego mężczyzny, czułego i kochającego męża, ojca, wnuka, dla którego liczy się tylko jedno: szczęście rodziny.

Zobacz także
Reklama

Poznaj jego dalszą niezwykłą historię na NASTĘPNYM SLAJDZIE.

Reklama
Reklama
Reklama