Księżna Kate podczas ślubu z Williamem
East News
Szczegóły dopiero teraz wyszły na jaw!
1/4
Księżna Kate podczas ślubu z Williamem
East News

 

Ślub księcia Williama i księżnej Kate, który odbył się  29 kwietnia 2011 w Londynie, oglądały 2 miliardy ludzi na całym świecie. To wydarzenie stało się jednym z najważniejszych momentów ostatnich lat. Cały świat patrzył na to, jak następca brytyjskiego tronu ślubuje miłość i wierność "dziewczynie z ludu" Kate Middleton. Choć Brytyjczycy pokochali go za to, że ożenił się ze zwykła Brytyjką, królowa Elżbieta II nie była zachwycona. Uważała, że żoną Williama powinna zostać arystokratka, dlatego o swoich zaręczynach z Kate, William powiedział babci dosłownie kilka chwil przed tym, jak ogłosił je całemu światu! Królowa musiała zaakceptować wybór wnuka i jedyne co mogła zrobić to trzymać kciuki za to, żeby Kate odnalazła się w nowej roli. 

Kate szybko nauczyła się zasad protokołu i unikała wpadek. Aż do dnia ślubu... Wtedy zdarzyła jej się najgorsza wpadka! Jaka?

Zobacz: Księżna Kate w czwartej ciąży?! Jej nowa stylizacja zdradza wszystko!

2/4
książę William, księżna Kate
East News

 

Zasady protokołu jasno mówią o tym, jak ma przebiegać królewski ślub. Dotyczą też tego, w jakiej kolejności członkowie rodziny królewskiej pojawiają się w kościele. Jako ostatnia wchodzi Panna Młoda, ale tuż przed nią pojawia się królowa z mężem. Tak też było na ślubie Williama i Kate. Jednak to co wydarzyło się potem, Kate zapewne zapamięta na zawsze. Ekspert do spraw protokołu, William Henson w najnowszym dokumencie o rodzinie królewskiej, zdradził jaką wpadkę popełniła Kate podczas swojego ślubu. 

Ostatnia wchodzi panna młoda, ale spośród gości Elżbieta II. Idąc do ołtarza panna młoda musi pokłonić się królowej, gdy dojdzie do miejsca, gdzie ta siedzi. Kate o tym zapomniała, gdy szła do ołtarza, ale zrobiła to w drodze powrotnej. Ominą ją więc tortury w Tower of London - zażartował William Henson w dokumencie dla Netflixa. 

Jak przyjęła to królowa? Zobacz kolejny slajd!

3/4
Elżbieta II z mężem Filipem podczas ślubu Williama i Kate
Netflix

Elżbieta II wybaczyła Kate jej wpadkę i nawet uśmiechnęła się do niej ;)

4/4
książę William, księżna Kate
East News

Ślub Williama i Kate był jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat. 

Więcej na temat Księżna Kate