Dziś rano cały świat wstrzymał oddech, bo do publicznej wiadomości podano oficjalną informację o tym, że księżna Kate trafiła na porodówkę do londyńskiego szpitala. Na bieżąco możecie podglądać wideo z Londynu na naszej stronie. Przypomnijmy: Księżna Kate rodzi! Zaczęło się!

Reklama

Królewski poród nie przebiega jednak w taki sposób, jak każdego zwykłego obywatela. Tutaj obowiązuje specjalny ceremoniał, którego niektóre punkty mogą wciąż zadziwiać. Miejscem ogłoszenia przyjścia na świat potomka Kate i Williama będzie sztaluga umieszczona na pałacowym dziedzińcu tak, aby każdy mógł zobaczyć tę informację. Wcześniej specjalnie wyznaczony kurier przywiezie ze szpitala list, w którym określona jest płeć dziecka, data urodzin i waga. Co ciekawe, chwilę potem informacja pojawi się na oficjalnym Twitterze rodziny królewskiej.

Mówimy jednak o nowym członku monarchii, więc nie obejdzie się bez wielkiej pompy - narodziny dziecka zostaną też przywitane 62 (!) armatnimi salwami z Tower of London i 41 salwami z Green Park, położonego nieopodal Pałacu Buckingam.

Spekuluje się, że potomek Williama i Kate będzie się nazywać Alexandra, Karolina, Elżbieta bądź... Jerzy. Jak widać, brytyjska prasa przekonana jest, że para przywita na świecie dziewczynkę. Królewskie dzieci nie używają nazwisk, ale jeśli zaszłaby taka potrzeba to mogą posługiwać się nazwiskiem Mountbatten-Windsor.

Trzeba przyznać, że zwyczaje godne przyszłego następcy brytyjskiego tronu!

Zobacz także

Reklama

Zobacz też galerię zdjęć ciężarnej Kate i poznaj wszystkie fakty dotyczące jej ciąży:

Reklama
Reklama
Reklama