Szczegóły porodu księżnej Kate Ciężarna Księzna Kate Piękna Księżna Kate z ciążowym brzuszkiem Radośni księżna Kate i książę William Księżna Kate w ciąży na stadionie Emirates w Glasgow
Szczegóły porodu księżnej Kate
ONS
To było wyjątkowe 9 miesięcy
1/7
Szczegóły porodu księżnej Kate
ONS

Cały świat od kilku miesięcy żył ciążą księżnej Kate. Dzisiaj emocje związane z tym wydarzeniem sięgnęły zenitu, bowiem o godzinie 17.25 czasu polskiego na świat przyszedł chłopiec. Syn waży 3,9 kilogramów, a przy porodzie obecny był książę William.

Czytaj więcej na temat porodu księżnej Kate >>

My zebraliśmy dla was najciekawsze fakty związane z narodzinami dziecka Kate i Williama.

Zobacz: Ciążowe zachcianki księżnej Kate. Czym się zajada chwilę przed porodem?

2/7
Ciężarna Księzna Kate
ONS

Syn albo córka księżnej Kate i księcia Williama urodzi się w szpitalu St Mary's w Londynie. Jak podają serwisy informacyjne w jego okolicach zmieniono ruch i ograniczono miejsca do parkowania. Wszystko z myślą o dziennikarzach. Ekipom zapewniono specjalne drabiny, tak aby mieły lepszy wgląd na to co się dzieje.

3/7
Piękna Księżna Kate z ciążowym brzuszkiem
ONS

Przy porodzie oprócz księcia Williama będą obecni: mama księżnej Kate Carole Middleton oraz były i obecny lekarz królowej Elżbiety II Marcus Setchell i obecny Alan Farthing. O tym że poród się rozpoczął świat dowie się ze specjalnego oświadczenia.

4/7
Radośni księżna Kate i książę William
Aktualnie książę William jest w pracy i pełni służbę wojskową w Północnej Walii. Jak zadzwoni do niego telefon, że rozpoczął się poród wsiądzie w helikopter i przyleci do Londynu.  Gdy dziecko się urodzi świeżo upieczony tata będzie miał dwa tygodnie urlopu tacierzyńskiego.
5/7
Księżna Kate w ciąży na stadionie Emirates w Glasgow
ONS

Zaraz po porodzie książę William zadzwoni do swojej babci. Z tej okazji przygotowano telefon ze specjalnym szyfrowanym łączem. Następnie ze szpitala wyjedzie specjalny posłaniec z notatką zaadresowaną do królowej Elżbiety II. Gdy monarchini zapozna się z jej treścią, przed pałacem Buckingham zostanie wystawione obwieszczenie, o tym czy przyszły władca Wielkiej Brytanii to chłopiec czy dziewczynka.

6/7
Księżna Kate z ciążowym brzuszkiem podczas wizyty w Hope House

Brytyjczycy od kilku dni szaleją na punkcie dziecka Kate i Williama. W sklepach można nabyć już szereg pamiątek związanych z narodzinami takich jak śpioszki, kubki, a nawet grające nocniki z wygrawerowaną koroną. U bukmacherów można natomiast obstawiać jakie imię otrzyma przyszły następca bądź następczyni tronu. Najczęstsze typy to James, Jerzy, Aleksandra i Elżbieta.

7/7
Księżna Kate w ciąży opuszcza szpital Króla Edwarda VII. Jej stan polepszył się. Ze szpitala odebrał ją książę William

W narodziny następcy brytyjskiego tronu wpleciony został również polski akcent. Kilka tygodni temu "Dzień Dobry TVN" pokazał kołyskę, w której będzie spało dziecko Kate i Williama. Łóżeczko stworzył polski rzeźbiarz Dariusza Bergiera. Zobacz: Dziecko księżnej Kate będzie spało w POLSKIEJ kołysce