East News

Książę William zastąpi Królową Elżbietę II w jej obowiązkach! To przełomowa decyzja

East News

Takiego obrotu sprawy chyba nikt się nie spodziewał! Książę William zastąpi swoją babcię w pełnieniu obowiązków! Przed młodym księciem jest zatem naprawdę wielkie wyzwanie. 

Dlaczego zapadła taka decyzja? Czy to zmiana na dłużej? Sprawdźcie!

Zobacz także: Koronawirus w Polsce, co nas czeka? Jest optymistyczna wizja: "to niedługo się skończy"!

Książę William zastąpi Królową Elżbietę II

Od pewnego czasu coraz więcej Brytyjczyków martwiło się o królową Elżbietę II. Wszystko za sprawą epidemii koronawirusa, która dotarła też do Wielkiej Brytanii. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej zaczęli się obawiać, że monarchini może zarazić się groźnym wirusem, co w jej wieku mogło być bardzo ryzykowne. Królowa ma już bowiem 93 lata.

Jak wiadomo, Elżbieta II ma do wypełnienia szereg królewskich obowiązków. Często spotyka się też z delegatami z różnych zakątków świata, więc w obecnej sytuacji takie wizyty mogłyby być bardzo niebezpieczne dla 93-letniej monarchini. W związku z tym zapadła przełomowa decyzja. Jak podają brytyjskie media, obowiązki królowej Elżbiety przejmie jej wnuk, książę William!

To właśnie William wyręczy swoją babcie w najbliższym czasie. Podobno królowa wyjechała już z Londynu i przebywa na zamku w Windsor. Co prawda początkowo przedstawiciele Pałacu Buckingham zaprzeczali medialnym doniesieniom o ewakuacji królowej, jednak teraz te głosy już się nie pojawiają. 

Dlaczego to książę William, a nie jego ojciec - książę Karol przejął obowiązki królowej? Jak wiadomo w przypadku zakażenia koronawirusem on także znajduje się w grupie ryzyka, bowiem ma już 71 lat. Nic więc dziwnego, że pałac nie chce ryzykować także jego zdrowia.

My zaś jesteśmy przekonani, że William świetnie poradzi sobie jako przywódca i godnie zastąpi swoją babcię! 

Księżna Kate i William
East News

Brytyjczycy bardzo martwią się o królową w związku z panującą epidemią koronawirusa

Królowa Elżbieta ma problemy ze zdrowiem
East News

 

Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39