Kora Gojdź o Korze Kora - ostatnie zdjęcie Kora
Kora
East News
Znany gwiazdor wspomina rozmowę z Korą!
1/4
Kora
East News

 

Aż łza kręci się w oku, kiedy czyta się piękne, wzruszające wspomnienia gwiazd o Korze. Z legendą polskiej sceny, która zmarła dziś, 28 lipca, w wieku 67 lat, bardzo blisko związany był Krzysztof Gojdź. Na Instagramie lekarza pojawił się bardzo poruszający post, w którym opowiada, jaka Kora była na co dzień, prywatnie. Gwiazdor publikuje również sms, który dostał od artystki przed jej śmiercią. 

 

Zobacz: Kora w czerwcu pokazała swoje zdjęcie z okazji urodzin. Tak ją zapamiętamy!

 

2/4
Gojdź o Korze

 

Krzysztof Gojdź od lat przyjaźnił się z Korą! Dlatego jest pogrążony w smutku po jej śmierci:

KORA, IKONA WOLNOŚCI.. Na zawsze zapamiętam piękne chwile spędzone w jej towarzystwie. Godziny rozmów kiedy opowiadała o swoim życiu. Była dla mnie inspiracją i potwierdzeniem jak żyć, jak być wolnym, jak kochać świat. Poznałem Korę cztery lata temu kiedy przyszła do mnie do kliniki wykończona chorobą nowotworową. Walczyła, nie poddawała się, pragnęła żyć. Nie chciała umierać. Bała się śmierci, nienawidziła jej. Wypierała ją

3/4
Kora - ostatnie zdjęcie

 

Gojdź wspomina również, jak wyglądały wizyty w jej domu, na Roztoczu. Gwiazda rozmawiała z nim o śmierci - nie chciała jej, bała się. Nie chciała umierać, chciała walczyć do końca:

 

Pamiętam rozgrzewającą herbatę przy kominku i „ziółka” w domu na Roztoczu. Kiedy chwyciła mnie za rękę mówiąc: „nie chcę umierać, pragnę żyć, jest jeszcze w życiu tyle do zrobienia...”

 

Zobacz: Karolina Korwin Piotrowska: "Kora była zastępstwem mojej matki"

4/4
Kora
East News

 

Gojdź niedawno dostał smsa od Kory. 

Ostatni SMS Kory do mnie - pełen radości, miłości, serdeczności, bez słów ale tak wyrażający ją samą: „...🍀🍀❤️❤️☀️☀️🐇🐓🍄🌵🐥☀️☀️❤️kora...” Kora, będzie nam Ciebie brakowało. Pozostań WOLNA...

Więcej na temat Kora