Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Mama Anny Przybylskiej wspomina córkę
ONS
Newsy

Poruszająca rozmowa z mamą Ani Przybylskiej. Opowiedziała o ostatnich chwilach z córką

"Jeszcze w sobotę byliśmy na spacerze"

Od śmierci Anny Przybylskiej minęły już ponad dwa tygodnie, ale wciąż ciężko pogodzić się z odejściem tak młodej, pięknej i utalentowanej kobiety. Zostały po niej filmy, seriale, fantastyczne zdjęcia i wspomnienia najbliższych, którzy pielęgnują pamięć po zmarłej aktorce. Historie, które przytaczają potwierdzają tylko, że mieliśmy do czynienia z osobą wyjątkową. Przypomnijmy: Menadżerka wspomina Przybylską. Zdradziła kilka nieznanych historii

Niezwykły hołd aktorce postanowiła złożyć też "Viva!". Przybylska była bohaterką kilku okładek magazynu, w którym opowiadała o swoim szczęściu i rodzinie, będącej dla niej nadrzędną wartością. Na początku tego roku Anna zwyciężyła też w plebiscycie "Viva! Najpiękniejsi" i gorąco dziękowała za nagrodę, choć z uwagi na chorobę nie mogła odebrać jej osobiście. W nowym numerze znajdziemy poruszające wyznanie matki gwiazdy, Krystyny Przybylskiej. Kobieta przyznaje, że jej córka do końca walczyła i miała niesamowitą wolę życia.
 

Zaczęła robić badania i latem 2013 roku okazało się, że to nie kręgosłup, tylko trzustka. Guz, słowo rak nie chce mi przejść przez usta. Może jakaś pomyłka, może błąd diagnozy? Ale okazało się, że nie, to była prawda. Nikt nie może sobie wyobrazić, co czuje wtedy matka. Moją mamę straciłam w 2007 roku, strasznie mi jej brak, męża pochowałam wcześniej, mój ojciec też umarł, i szwagier. Tyle śmierci wokoło, ale ta jest najstraszniejsza. Ania do końca miała nadzieję, do końca walczyła, mimo że była już bardzo słaba. Próbowała jeszcze uprawiać jogging, ponieważ przywiązywała dużą wagę do sportu, ale udało jej się tylko podbiec kilka drobnych kroczków. Nigdy jednak nie padły takie słowa: Mamo, umieram. Jeśli chodziła się modlić do kościoła, to o życie, a nie o śmierć - wyznaje Krystyna Przybylska.


Ania zmarła w niedzielę 5 października. Jej menadżerka wspomina, że jeszcze dwa dni wcześniej zajmowała się dziećmi, odwiozła je do szkoły i odrabiała lekcję. W sobotę jednak odczuła jej bezsilność.
 

Jeszcze w piątek Ania pomogła Oliwce w lekcjach i zawiozła dzieci do szkoły, jak zwykle. Ona wszystkim w domu rządziła. Ale w sobotę była już bardzo słaba, siedziała w fotelu, rozmawiałyśmy prawie godzinę, ja płakałam, ona - nie. Dopiero wtedy widziałam, że zrezygnowała, nie to, że się poddała, zrozumiała tylko, że jest bezsilna. Przy Ani zostali najbliżsi - mama, siostra Agnieszka i Jarek - wyznaje w "Vivie!" Małgorzata Rudowska.


Ostatnie chwile z córką doskonale pamięta też Krystyna Przybylska.


A w sobotę jeszcze byliśmy z nią na spacerze. Jarek i ja. Pojechaliśmy na molo, po morzu pływały żaglówki, cudnie świeciło słońce. Ania powiedziała: Chociażby dla takiego widoku warto było przyjechać. A potem we dwie pojechałyśmy na lody, kupiła pięć opakowań. Zjadłyśmy je po kryjomu, bo Szymka trochę bolało gardło. W domu ugotowaliśmy jej ulubione ziemniaczki, uwielbiała je. Miała wyrzuty sumienia, że tak się z Agnieszką niby poświęcamy dla niej, a ja jej na to powiedziałam: A co innego mamy do roboty? Matka jest tylko jedna, sama mówiłaś. Wieczorem przyszła pielęgniarka Ela, powiedziała, że mogę pójść do domu i odpocząć. A Ania na to: Mamusiu, proszę cię, nie idź, proszę zostań. Zostałam i siedziałam z nią do rana - wspomina matka gwiazdy.


Ostatnie wspomnienie Anny Przybylskiej w tekście Krystyny Pytlakowskiej w nowej "Vivie!" - zachęcamy do lektury.

Zobacz: Tabloid uśmiercił Przybylską już kilka miesięcy temu. Jej reakcja była niesamowitaNajpiękniejsze zdjęcia Anny Przybylskiej:

Anna Przybylska
EastNews
Newsy
Dziś skończyłaby 41 lat... Jak wyglądały ostatnie dni życia Ani Przybylskiej?
Dziś skończyłaby 41 lat... Jak wyglądały ostatnie dni życia Ani Przybylskiej?

Dziś Anna  Przybylska obchodziłaby 41. urodziny. Aktorka zmarła 5 października 2014 roku w Gdyni. Rok wcześniej usłyszała druzgocącą diagnozę lekarzy. Gwiazda walczyła do samego końca, jednak wiedziała, że szanse są niewielkie. Zdążyła pożegnać się z bliskimi, o czym bliżej opowiedziała w jednym z wywiadów jej matka. Jak wyglądały ostatnie tygodnia z życia Anny? Jak wyglądały ostatnie dni życia Anny Przybylskiej? W 2013 roku Anna Przybylska zaczęła narzekać na stan zdrowia. Zgłosiła się do specjalistów po pomoc. Myślała, że ma chory kręgosłup, jednak lekarze wydali całkiem inną diagnozę. Annę Przybylską dopadł rak trzustki. Na raka umarli także jej ojciec oraz babcia.  Ania do końca miała nadzieję, do końca walczyła, mimo że była już bardzo słaba. Próbowała jeszcze uprawiać jogging, ponieważ przywiązywała dużą wagę do sportu, ale udało jej się tylko podbiec kilka drobnych kroczków. Nigdy jednak nie padły takie słowa: Mamo, umieram. Jeśli chodziła się modlić do kościoła, to o życie, a nie o śmierć - wyznała Krystyna Przybylska, matka gwiazdy w "Vivie!". Zobacz także:   Pięć lat temu zmarła Anna Przybylska. Za to ją pokochaliśmy... Anna Przybylska do samego końca była aktywna, starała się spędzać czas z trójką swoich dzieci. Gwiazda razem z Jarosławem Bieniukiem wychowywała Oliwkę, Jana oraz Szymona.  Jeszcze w piątek Ania pomogła Oliwce w lekcjach i zawiozła dzieci do szkoły, jak zwykle. Ona wszystkim w domu rządziła. Ale w sobotę była już bardzo słaba, siedziała w fotelu, rozmawiałyśmy prawie godzinę, ja płakałam, ona - nie. Dopiero wtedy widziałam, że zrezygnowała, nie to, że się poddała, zrozumiała tylko, że jest bezsilna. Przy Ani zostali najbliżsi - mama, siostra Agnieszka i Jarek - dodała menedżerka...

Anna Przybylska w czarnej sukience
Newsy
"Zobaczyłam, że Ania odchodzi. Ona też już to czuła". Mama Ani Przybylskiej w pierwszym wywiadzie po śmierci córki!
Opowiedziała, jak wyglądały ostatnie dni życia jej córki.

Nie da się ukryć, że choroba i śmierć Anny Przybylskiej mocno wstrząsnęły Polakami. Piękna i zdolna aktorka osierociła trójkę dzieci, nad którymi opiekę sprawuje dzisiaj Jarosław Bieniuk z nową partnerką, Martyną Gliwińską oraz dziadkowie. Choć od śmierci gwiazdy minęło ponad 1,5 roku to nikt z jej bliskich nie udzielił jeszcze tak szczerego wywiadu jak Krystyna Przybylska.   Polecamy:  "Krysieńko, nie płaczcie, jeszcze na pewno się zobaczymy". Wspominamy Annę Przybylską.   Mama Ani Przybylskiej w pierwszym wywiadzie po śmierci córki! W sobotę w "Wysokich Obcasach" ukazała się poruszająca rozmowa, w której mama Ani Przybylskiej wspomina jej ostatnie chwile. Nie ukrywa, że to było bardzo ciężkie doświadczenie, a aktorka do końca swoich dni starała się być pogodna i życzliwa. Przybylska podkreśla też, że na śmierć dziecka nigdy nie jest się przygotowanym: A można się do tego przygotować? Matka może się przygotować na śmierć córki? Wciąż nie jestem na to gotowa. Żaden rodzic nie powinien chować swojego dziecka. Nawet dziś, kiedy jestem w domu Ani, zawsze siadam tyłem do miejsca, w którym stało jej łóżko wypożyczone z hospicjum. Kiedyś się z tym uporam, ale jeszcze nie teraz.  Zobacz:  Jarosław Bieniuk we wzruszającym wywiadzie dla DDTVN: "Trzeba żyć dalej i patrzeć do przodu"​   Krystyna Przybylska w pierwszym wywiadzie po śmierci Anny Przybylskiej Mama gwiazdy wyznała, że kiedy nadeszły ostatnie dni życia jej ukochanej córki, czuła to. Kiedy nadeszły ostatnie dni, czułam, że to już. Tak zwyczajnie, jak matka. W czwartek Agnieszka (siostra Anny Przybylskiej) zabrała Anię na wózku i gdzieś pojechały. Nie było ich cztery godziny, a ja się denerwowałam. Komórek oczywiście nie odbierały. Okazało się, że pojechały tylko na lody, a potem Anię - jak nie ją - naszło na zakupy....

Mama Ani Przybylskiej o córce
ONS
Newsy
Mama Anny Przybylskiej: "Dzieci mocno przeżyły odejście Ani, ale dzielnie stawiły czoła codzienności"
Mama Anny Przybylskiej: "Dzieci mocno przeżyły odejście Ani, ale dzielnie stawiły czoła codzienności"

Pierwsza rocznica śmierci Anny Przybylskiej to dla wszystkich dzień, w którym składamy hołd pamięci aktorki, którą uwielbiały miliony Polaków. Wszystkie media w kraju wspominają Annę Przybylską, która dla  kobiet w Polsce była wzorem do naśladowania. Która dla miłości i rodziny potrafiła poświęcić wszystko.   Zobacz: Wspominamy Annę Przybylską w rocznicę jej śmierci. Miłość była dla niej ważniejsza niż kariera... Mama Anny Przybylskiej o córce Ciężko uwierzyć, że to już rok, odkąd nie ma z nami Ani Przybylskiej. Jej pamięć pozostanie jednak wiecznie żywa, dzięki fanom, którzy cały czas odwiedzają jej grób. Mama gwiazdy, pani Krystyna Przybylska, dokłada starań, aby zawsze był on zadbany.  W rozmowie z "Dobrym Tygodniem" pani Krystyna opowiedziała o tym, jak jej wnuki, czyli Janek (4 l.), Oliwia (13 l.) i Szymon (9 l.) poradziły sobie z utratą mamy. Największym wsparciem był dla nich oczywiście ojciec, Jarosław Bieniuk, który poświęcił im każdą minutę, by jak najlepiej zniosły rozstanie z mamą . Rok temu tłumaczył pociechom, że ich mama czuwa nad nimi z nieba...   Jarek sprawdza się jako opiekuńczy i troskliwy ojciec. Widzę, jak stara się zastąpić dzieciom mamę i bardzo chcę mu w tym pomagać. One mocno przeżyły odejście Ani, ale potrafiły dzielnie stawić czoła codzienności. Bardzo dobrze się uczą. Oliwka od pierwszego września poszła do gimnazjum, a Szymon po przerwie wakacyjnej wrócił do szkoły podstawowej. Zgodnie dzielimy się obowiązkami, na zmianę odbieramy dzieci ze szkoły, pomagamy odrabiać lekcje, aranżujemy zajęcia pozalekcyjne. Po prostu nie możemy zostawić Jarka samego - mówi pani Krystyna   Krzystynie Przybylskiej zależy przede wszystkim na dobru dzieci. Bardzo stara się również, aby pamięć o Ani Przybylskiej nie zaginęła:   Teraz już wiem, że nie należy...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner