Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Paulina Młynarska i Krystyna Janda
East News
Newsy

Krystyna Janda zaprzecza, że w szkołach teatralnych dochodziło do przemocy! Paulina Młynarska nie wytrzymała: "Dla mnie ogromne rozczarowanie"

Krystyna Janda stwierdziła, że negatywne opinie na temat prześladowania studentów szkół filmowych i teatralnych niszczą środowisko artystyczne.

Od kilku dni w środowisku teatralno-filmowym wre. Pierwsi oskarżeni o mobbing i prześladowanie zasiedli już przed komisjami etyki w poszczególnych szkołach. Wielką rewolucję rozpoczął post Anny Paligi, która wprost opisała, co spotkało ją w szkole filmowej, to rozpoczęło lawinę wyznań, do których dołączyła Zofia Wichłacz czy Joanna Koroniewska. Wszyscy z niecierpliwością czekali na opinię jednego z największych aktorskich autorytetów, Krystyny Jandy. Komentarz aktorki, którego udzieliła dla "Onetu" wzburzył wieloma osobami, w tym Pauliną Młynarską, która powiedziała wprost, że nie tego spodziewała się od polskiej diwy. 

Anna-Maria Sieklucka jako Justyna Steczkowska w Twoja Twarz Brzmi Znajomo! Jak wypadła w "Boskim Buenos"?

Krystyna Janda broni środowiska artystycznego: "jestem zasmucona tym, że jak zwykle obraz całego środowiska zostaje zabrudzony, zakłamany"

Słowa Krystyny Jandy wzburzyły wiele osób. Mało kto spodziewał się, że aktorka stanie w obronie oskarżanych pedagogów, a wszystkie zarzuty, jakie stawiają im studenci, określi skrajnie krzywdzącymi. W wywiadzie powiedziała o tym kilka słów, które cytuje Paulina Młynarska. Dziennikarka zamieściła na swoim Facebooku długi wpis krytykujący podejście Krystyny Jandy do sprawy mobbingu w szkołach artystycznych: 

Po kilku dniach dawania w swoich mediach społecznościowych forum do podważania wiarygodności młodych osób, które odważnie wystąpiły przeciwko przemocy w szkołach teatralnych, pani Krystyna Janda nareszcie zajęła osobiste stanowisko wobec tego zjawiska i udzieliła wywiadu dla Onet - zaczyna Paulina Młynarska, która następnie cytuje wypowiedź Krystyny Jandy:

Przesłanie? Pani Krystyna Janda niczego takiego nie doświadczyła, a poza tym martwi ją, że: "Obraz całego środowiska zostaje zabrudzony, zakłamany. Te oskarżenia rzutują na całe środowisko, które jest naprawdę wspaniałe. Jest w nim wielu ludzi po prostu nadzwyczajnych - zawodowo, intelektualnie, moralnie, etycznie. Jeśli przeczyta pan teraz komentarze, najczęściej prostackie, to nagle całe środowisko jest potępione w czambuł. Z tym się nie zgadzam".

Paulina Młynarska zauważyła, że aktorka nie stanęła w obronie skrzywdzonych, młodych osób i dała do zrozumienia, że pokrzywdzonymi mogą być także ci, którzy zostali oskarżeni. 

Nic o osobach, które od kilku dni dzielą się w sieci szokującymi opisami doznanych traum, zresztą na każdym kroku podkreślając, że trafiali także na wspaniałych pedagogów i kochają swój zawód. Ani słowa empatii, jakiegoś elementarnego współczucia wobec opisywanych przez nie doświadczeń. Żadnego zatroskania o to, że coś tu chyba poszło bardzo nie tak, skoro ludzie piszą o załamaniach psychicznych, myślach samobójczych, zniszczeniu poczucia własnej wartości, depresji, atakach paniki i leczeniu psychiatrycznym. Liczą się osobiste doświadczenia Pani Krystyny Jandy oraz dobro "wspaniałego środowiska". Dla mnie ogromne rozczarowanie - kwituje dziennikarka. 

Krystyna Janda faktycznie, odkąd w sieci pojawił się post Anny Paligi, na swoim profilu na Facebooku urządziła istne forum dyskusyjne. Aktorka udostępnia posty pokrzywdzonych i oskarżonych, którzy próbują się bronić. Zdaniem Jandy środowisko teatralno-filmowe zasługuje za wysłuchanie obu stron, przy czym aktorka wyraźnie zaznacza, po której z nich stoi.

Zobacz także: Joanna Koroniewska przeżyła dramat w łódzkiej filmówce! Nie mogła być przy umierającej mamie

Paulina Młynarska jest oburzona wypowiedzią Krystyny Jandy. 

Paulina Młynarska w białej bluzce
EastNews

Krystyna Janda nie chce, by złe opinie zaważyły na tym jak będzie postrzegane środowisko teatralno-filmowe w całości. 

Krystyna Janda w swoim domu
East News

Paulina Młynarska zamieściła długi wpis krytykujący podejście aktorki.

 

Po kilku dniach dawania w swoich mediach społecznościowych forum do podważania wiarygodności młodych osób, które...

Opublikowany przez Paulina Młynarska Czwartek, 25 marca 2021

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Krystyna Janda
Robert Wolański
Newsy
Krystyna Janda: "Muszę o nim opowiedzieć"
„Dlaczego zagrałam w »Tataraku«, dlaczego oddałam do tego filmu moje życie? Sprzedałam prywatność? Zrobiłam to, bo jestem artystką. A dlaczego to zrobiłam? Z miłości. Z interesu. Żeby powstało coś więcej, coś wyżej niż tylko zwykłe wspomnienia. I koszty moje osobiste nie grają w tym wypadku roli”

O chorobie i śmierci swojego męża Edwarda Kłosińskiego nie opowiedziała nikomu. Nie potrafiła. Nie chciała. Są sprawy bardziej i mniej prywatne. Bardziej i mniej intymne. Śmierć kogoś, kogo kocha się nad życie nie mieści się w żadnej kategorii. Dlaczego więc zdecydowała się historię umierania opowiedzieć w filmie? Dlaczego zgodziła się „Tatarak” Andrzeja Wajdy, na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza zamienić w bolesną wiwisekcję? We wstrząsający monolog? – Dlaczego to Pani zrobiła? Krystyna Janda: Ach, więc rozumiem, mam się tłumaczyć jak z przestępstwa, czegoś złego. Dlaczego zagrałam w tym filmie czy dlaczego oddałam do tego filmu moje życie? Sprzedałam prywatność? Zrobiłam to, bo jestem artystką. A dlaczego to zrobiłam? Z miłości. Z interesu. Interesownie. Żeby zostało. Żeby zapamiętano. Zrozumiano. Żeby powstało coś więcej, coś wyżej niż zwykłe wspomnienie. To dla mnie więcej niż rola, niż film, niż praca. Zrobiłam to, bo spotkanie z Andrzejem Wajdą po latach było dla mnie czymś najważniejszym, a Andrzej to sprowokował, umożliwił, wyniósł na poziom, przeniósł do innego wymiaru, wreszcie „podpisał”. Bo stało się to czymś więcej dla mnie niż wszystko, co mogłam przewidzieć, wymyślić, niż przygoda zawodowa mogła ofiarować. Zadałam sobie, i zresztą Andrzej Wajda zadał mi to pytanie jako pierwszy, czy tego chcę i czy jestem gotowa na koszty z tym związane. – ? Krystyna Janda: I pomyślałam, że bardzo chcę, bo wiem, jaki prezent mi ofiarowuje los, i że koszty moje osobiste nie grają w tym wypadku roli. – Koszty, czyli wejście w Pani prywatność? Krystyna Janda: No nie, dużo więcej. Tego się nie bałam. Jestem dużą dziewczynką. Jestem świadoma, pragmatyczna, konsekwentna i dorosła....

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner