Krystian Ochman, zwycięzca The Voice of Poland
VIPHOTO/East News
Newsy

Krystian Ochman mierzy się z agresją. "Nie raz ktoś chciał mnie pobić". Padły mocne słowa

Krystian Ochman, zwycięzca "The Voice of Poland" szczerze przyznał, że jego życie w Polsce ma swoje trudne strony. Muzyk doświadczył przemocy.

Krystian Ochman swoją karierę w Polsce rozwinął tuż po zwycięstwie w "The Voice of Poland". Uczestnik występował z ramienia drużyny Michała Szpaka. Już wtedy Michał Szpak podkreślał, że jego podopieczny to artysta, którego czeka wielka kariera. Gwiazdor nie mylił się ani trochę. Krystian Ochman wydał swoją pierwszą płytę, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, zaś najnowszy singiel wokalisty: "River" to czarny koń tegorocznych eliminacji reprezentanta Polski na Eurowizję. Krystian Ochman doskonale odnalazł się więc na rodzimym rynku jako muzyk, ale nie do końca tak łatwo przyszła mu adaptacja w Polsce. Artysta gorzko opisuje swoją sytuację w kraju. Agresja i przemoc spotyka go dość często!

Doda i Justyna Steczkowska przed laty się nie znosiły. Teraz Doda zaskakuje wyznaniem

Krystian Ochman ostro o życiu w Polsce

Krystian Ochman jest dzieckiem Polaków, którzy na stałe osiedlili się w USA. Muzyk wychowywał się więc w polskim domu, mówi bardzo dobrze w ojczystym języku, choć z wyraźnie słyszalnym, amerykańskim akcentem. Krystian w wieku 18 lat przyjechał z USA do Polski, by rozpocząć swoją muzyczną karierę. Trudno byłoby uwierzyć, że Krystiana Ochmana w Polsce spotkają ataki przemocy z powodu jego pochodzenia. Muzyk w rozmowie z "Plejadą.pl" opowiedział o jednym z takich przypadków:

- Nieraz ktoś mówił, że jestem z Ukrainy, nieraz ktoś chciał mnie nawet pobić, bo myślał, że jestem z Ukrainy, a jak zacząłem mówić po angielsku, to myśleli, że robię sobie z nich bekę. (...) Ludzie są różni, mogą być złośliwi, mogą być mili, zależy od osoby. Ważne, by otoczyć się kółkiem osób, które tobie najbardziej odpowiada

Krystian Ochman podczas koncertu
Tadeusz Wypych/REPORTER

Zobacz także: Eurowizja 2022: Zagraniczni fani zachwyceni piosenką Krystiana Ochmana. Wróżą Polsce wygraną!

Krystian Ochman wyjaśnił, że w wielu sytuacjach tłumaczenie, że jest Polakiem nie pomaga. Muzyk nie kryje swojej przykrości z tego powodu, tym bardziej że czuje się bardzo związany ze swoim krajem. Choć oczywiście Krystian Ochman zdaje sobie sprawę z tego, że wciąż jego polski nie jest idealny, to przyznaje, że z radością uczy się ojczystego języka i nie wyobraża sobie postąpić inaczej:

- Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem, żałowałbym w przyszłości, że nie podszedłbym do nauki języka polskiego, byłoby mi wstyd

Krystian Ochman wygra Eurowizję?
Tadeusz Wypych/REPORTER

Zobacz także: Krytyczne komentarze po zwycięstwie Krystiana Ochmana w "The Voice of Poland" 11

Piosenka Krystiana Ochmana to przepustka do wygranej na Eurowizji 2022?

Polska jeszcze nie wybrała swojego reprezentanta na tegoroczny konkurs Eurowizji. Mimo tego polscy i zagraniczni bukmacherzy już uznali, że piosenka "River" Krystiana Ochmana nosi wszystkie cechy eurowizyjnego przeboju! Jeśli więc Polacy zdecydują, że to właśnie Krystian Ochman pojedzie w maju do Turynu, zdaniem bukmacherów mamy ogromną szansę na wygraną! Będzie to miła odmiana po wielu latach nieudanych prób polskich artystów. 

A Wy sądzicie, że piosenka "River" ma szanse?

Dziadek Krystiana Ochmana - kim jest?
Wojciech Olkusnik/East News
Newsy
Eurowizja 2022: Kim jest dziadek Krystiana Ochmana? Wiesław Ochman pierwszy zauważył talent wnuka
Krystian Ochman faworytem w Eurowizji 2022. Ma muzyczne korzenie, a jego dziadek Wiesław Ochman jest wybitnym śpiewakiem operowym.

Krystian Ochman to kolejne gorące nazwisko na polskiej scenie muzycznej. Młody artysta idzie jak burza i po zwycięstwie w programie "The Voice of Poland" wygrał preselekcje i reprezentuje Polskę w konkursie Eurowizji 2022. Krystian Ochman zachwyciła polską i światową publiczność piosenką "River", a niedawno pochwalił się wyjątkowym wydarzeniem ze swojego życia. Muzyk wystąpił na scenie ze swoim dziadkiem Wiesławem Ochmanem. Poznajcię tego wyjątkowego artystę! Eurowizja 2022: Kim jest dziadek Krystiana Ochmana? Wiesław Ochman przyszedł na świat 6 lutego 1937 w Warszawie. Dziadek Krystiana Ochmana od początku był artystyczną duszą. Po zakończeniu edukacji w szkole podstawowej zdecydował się na liceum plastyczne i ostatecznie zdobył tytuł inżyniera-ceramika na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W międzyczasie Wiesław Ochman uczył się śpiewu i szybko zaczął karierę muzyczną w Operze Śląskiej, występował też w Teatrze Wielkim w Warszawie, a od 1970 roku podbijał sceny na całym świecie. Dziadek Krystiana Ochmana śpiewał m.in. w Operze w Berlinie, Operze Paryskiej, występował na scenie w San Francisco, Madrycie, Buenos Aires czy Moskwie. Przed 2000 rokiem Wiesław Ochman poświęcił się też reżyserii i zajął się muzyką oratoryjną. Przez lata Wiesław Ochman uczestniczył również Festiwalach Moniuszkowskich w Kudowie-Zdroju. Ma swoim koncie ma wiele odznaczeń i jest znany również z działalności charytatywnej.  Prywatnie Wiesław Ochman jest mężem Krystyny z domu Prus-Więckowskiej i mają syna Macieja, który razem z rodziną mieszka w Stanach Zjednoczonych. To właśnie w USA przyszedł na świat wnuk Wiesława Ochmana - Krystian , który w 2022 roku reprezentuje Polskę na konkursie Eurowizji .  Zobacz także:  Eurowizja 2022: Elżbieta Zapendowska...

Krystian Ochman. Kim jest polski kandydat do Eurowizji 2022
Tadeusz Wypych/REPORTER, East News
Newsy
Eurowizja 2022: Kim jest Krystian Ochman? Niezwykłe życie faworyta preselekcji 
Krystian Ochman wywalczy wyjazd na Eurowizje 2022? Dziś jest faworytem fanów, ale muzyczna droga wymagała wielu poświęceń.

Krystian Ochman niedawno podbił serca publiczności "The Voice of Poland". Ku uciesze fanów zwyciężył program a teraz z piosenką "River", wystartuje w preselekcjach do Eurowizji 2022. 19 lutego o 20:00 na TVP2 wyemitowany zostanie specjalny koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!", w którym zmierzy się aż 10 kandydatów.  Piosenka Krystiana Ochmana "River" już po premierze podbiła serca nie tylko polskiej, ale i zagranicznej widowni konkursu. Jak się okazuje to właśnie Polska, dzięki piosence Krystiana Ochmana, jest nawet typowana w zakładach bukmacherskich jako faworyt do zwycięstwa w Eurowizji 2022. Jednak o tym, czy Krystian Ochman pojedzie na Eurowizję 2022 przesądzi dopiero głosowanie jury oraz telewidzów podczas dzisiejszego koncertu. Kim prywatnie jest młody muzyk, któremu fani Eurowizji przewidują zwycięstwo? Krystian Ochman w ostatnim czasie musiał zmierzyć się z wieloma trudnościami! Krystian Ochman musiał przełożyć koncert tuż przed preselekcjami do Eurowizji 2022! Krystian Ochman choć urodził się w 1999 roku w Stanach Zjednoczonych, to swoją karierę muzyczną zdecydował się rozwijać w Polsce. 22-latek śpiew ma w genach, w końcu jest wnukiem słynnego na całym świecie śpiewaka operowego Wiesława Ochmana . To właśnie dziadek, który na stałe mieszka w Polsce zaproponował wnukowi studia w Akademii Muzycznej w Katowicach i od tego czasu Krystian przeprowadził się z USA do Polski. Przełomem w jego karierze jednak okazało się zwycięstwo w "The Voice of Poland" i pierwszy własny krążek zatytułowany po prostu "Ochman". Obecnie Krystian Ochman walczy o możliwość wyjazdu na konkurs Eurowizji 2022 , który w tym roku odbędzie się w Turynie. Niedługo przed preselekcjami okazało się, że muzyk musiał...

Eurowizja 2022: Rafał Brzozowski o awansie Krystiana Ochmana do finału. "Jestem w lekkim szoku"
Mateusz Jagielski/East News, Piętka Mieszko/Akpa
Newsy
Eurowizja 2022: Rafał Brzozowski o awansie Krystiana Ochmana do finału. "Jestem w lekkim szoku"
To już pewne - Krystian Ochman zaszedł do wielkiego finału Eurowizji 2022. "To jest wieli honor" - wyznaje Rafał Brzozowski. Jak ocenia jego szanse na wygraną?

Za nami drugi półfinał Eurowizji 2022. Zgodnie z oczekiwaniami widzów, do kolejnego etapu 66. Konkursu Piosenki Eurowizji przeszedł nasz rodak - Krystian Ochman ze swoim utworem "River". Jak jego spektakularny popis ocenia reprezentant Polski podczas zeszłorocznej Eurowizji - Rafał Brzozowski? Jest komentarz! Eurowizja 2022: Rafał Brzozowski o awansie Krystiana Ochmana do finału Na takie wieści czekali chyba wszyscy. Krystian Ochman awansował do finału Eurowizji 2022 ! Już w sobotę, 14 maja, niezwykle utalentowany wokalista zawalczy o wielką wygraną, tymczasem gratulacje dla naszego rodaka płyną nie tylko z Polski, ale tez z zagranicy. Również były polski reprezentant na Eurowizji 2021 - Rafał Brzozowski - postanowił pogratulować koledze po fachu. W rozmowie ze studiem TVP artysta przyznał: - Gratuluję Krystianowi. To jest wielki honor. Wielka duma i spełnienie marzeń każdego artysty!  Zobacz także:  Eurowizja 2022: Namiętny pocałunek muzyków z San Marino Rafał Brzozowski nie ukrywa, że taki obrót spraw, pomimo ogromnego talentu Krystiana Ochmana i wielogodzinnych przygotowań, nieco go zaskoczył.  -  Tak strasznie się cieszę! W tej chwili jestem jeszcze w wielkim szoku, ale SMS-uję z ekipą na miejscu. Wszystkim gratuluję, to wielki sukces naszej reprezentacji. Mieliśmy wielkie nadzieje z tym występem i odetchnęliśmy z ulgą. Jego [Ochmana — przyp. red.] duża scena napędza i wszystko się udało w 100 proc. - wyznał Rafał Brzozowski w rozmowie z TVP. Zobacz także:   Eurowizja 2022: Występ Krystiana Ochmana podczas drugiego półfinału! WIDEO + ZDJĘCIA Wokalista nawiązał również do swojego popisu podczas zeszłorocznej Eurowizji , która odbyła się w atmosferze licznych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. -...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik