Księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę William
EastNews

Jakie relacje łączą księcia Williama z królową Elżbietą II? Według Juliet Rieden, autorki książek o brytyjskiej rodzinie królewskiej, wnuk i monarchini niespecjalnie potrafią ze sobą rozmawiać. Ich relacje mocno ochłodziły się po przejęciu niektórych obowiązków królowej przez księcia Williama. Przypomnijmy, monarchini od 2016 roku jest najdłużej panującym władcą na świecie. Jej syn Karol i wnuk William, którzy są kolejni w kolejce do tronu, pomagają jej w zarządzaniu. 

Ale dlaczego królowa i William nie potrafią ze sobą rozmawiać? Odpowiedź poniżej. 

1/3
Książę William i królowa Elżbieta II
EastNews

Książę William jest drugi w kolejce do brytyjskiego tronu. Przed nim jest jego ojciec, książę Karol, jednak nie wiadomo czy 70-latek będzie kiedyś rządził. Od lat spekuluje się, że syn Elżbiety zrzeknie się tronu na rzecz Williama. Taka wiadomość z pewnością ucieszyłaby poddanych, bo według badań przeprowadzonych przez BMG Research ponad 46 proc. Brytyjczyków chciałoby takiego rozwiązania. 

Zobacz także: Kate i William nie mówią synowi, że zostanie królem! Książę wyjaśnił, jaki mają powód... 

2/3
Księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę William
EastNews

William wie, że kiedyś zostanie królem i przygotowuje się do tego. Wziął już dużo na swoje barki - mówi ekspertka ds. rodziny królewskiej Rieden. 

Podobno to właśnie rządzenie Williama nie bardzo podoba się królowej. Jednak ich stosunki nigdy nie były proste, co wyjaśnia z kolei Melanie Bromley, korespondentka "E! News". Według niej relacje Williama i królowej można określić jako "półrodzinne i półbiznesowe". Królowa od najmłodszych lat przygotowuje wnuka do objęcia tronu i nie interesują jej nawet problemy księcia z młodszym bratem, Harry'm. Babcia i wnuk rozmawiają głównie o państwie!

3/3
Książę William
EastNews

Królowej podobno nie obchodzi spór między braćmi, ale bardzo jej przykro, że William i Harry nie prowadzą już razem fundacji "The Royal Foundation". Zmieniło się to niedawno, rok po ślubie Harry'ego z Meghan. Książęca para Sussex ogłosiła, że od teraz prowadzą oni swoją instytucję o nazwie "Sussex Royal The Foundation of the Duke and Duchess of Sussex". 

Konflikt ponoć źle wpływa na Williama, a monarchini mimo wszystko nie jest zadowolona z sytuacji. Czy bracia dojdą do porozumienia ze względu na babcię?