Kamil Stoch, jako pierwszy Polak w historii, wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Nasz mistrz olimpijski prowadził już po pierwszej serii konkursu, w której skoczył 133 metry. Taką samą odległość uzyskał Stefan Kraft, jednak nasz reprezentant skakał z niższej belki, przez co wyprzedzał Austriaka o 3,4 punktu.

Reklama

W drugiej serii warunki pogodowe na skoczni im. Adama Małysza wyraźnie się pogorszyły, przez co wyniki uzyskiwane przez najlepszych skoczków były zdecydowanie krótsze. Czwarty Daniel Andre Tande uzyskał 122,5 metra, trzeci Andreas Wellinger 120,5 metra, a drugi Kraft 117 metrów. Niekorzystny wiatr nie przeszkodził Stochowi, który wylądował na 124. metrze i wręcz zdeklasował rywali, zostając jednocześnie nowym liderem Pucharu Świata!

W konkursie w Wiśle punkty zdobyło jeszcze pięciu Polaków. 21. był Dawid Kubacki, 20. Stefan Hula, 19. Jan Ziobro, 9. Maciej Kot i 7. Piotr Żyła.

Reklama

W niedzielę na skoczni im. Adama Małysza odbędzie się kolejny indywidualny konkurs. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:00.

Reklama
Reklama
Reklama