Słynny zespół "Mazowsze" wydał oświadczenie, w którym przyznaje, że u 22 osób został wykryty koronawirus! Jak się czują artyści, którzy mają pozytywny wynik testów? W związku z wprowadzonymi obostrzeniami zespół nie koncertował już od kilku miesięcy, jednak- jak podaje polsatnews.pl, chórzyści jakiś czas temu rozpoczęli próby przed występami. Niestety, teraz okazuje się, że część artystów została zakażona koronawirusem.

Reklama

Koronawirus w zespole "Mazowsze"

W zespole "Mazowsze" występuje łącznie 160 osób, a samych chórzystów jest pond 40. Teraz okazuje się, że to właśnie u artystów śpiewających, którzy podczas prób nie mogli nosić maseczek ochronnych, doszło do zakażeń.

U jednej z osób z chóru wystąpił jeden z objawów, utrata węchu. Zaniepokoiło to lekarza, którzy polecił wykonanie testu na obecność koronawirusa - w rozmowie z polsatnews.pl poinformowała rzeczniczka zespołu "Mazowsze".

Jak się czują osoby, które mają pozytywny wynik testów na koronawirusa? W sieci pojawiło się oświadczenie zespołu:

Mamy koronawirusa!!! Pozytywny wynik testu wyszedł u 22 osób z mazowszańskiego chóru. Na szczęście wszyscy czują się dobrze i wszyscy są w domach. Wirus miał łatwą drogę, bo chórzyści nie mogą śpiewać w maseczkach. Nikt poza chórem nie ma wirusa jedynie dlatego, że stosowaliśmy się do rygorów sanitarnych, zachowywaliśmy odległości podczas spotkań na korytarzach naszej siedziby, chodziliśmy w maseczkach, dezynfekowaliśmy ręce. To przyniosło efekt - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

Zespół "Mazowsze" zwrócił się również z apelem do internautów:

(...) prosimy Was, nie lekceważcie żadnych zaleceń, dystans naprawdę chroni!
A za naszych Mazowszaków trzymajcie kciuki.

Wszystkim artystom zespołu "Mazowsze" życzymy dużo zdrowia!

Zobacz także

Zobacz także: Joanna Krupa ma dramatyczny apel w sprawie koronawirusa! "Ludzie muszą przestać być samolubni"!

Koronawirus w zespole "Mazowsze".

22 osoby otrzymały pozytywny wynik testu.

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama