Mateusz Morawiecki
East News

Rząd nie wprowadzi całkowitego lockdownu?! "Nie chcemy zamykać całkowicie gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe"

Mateusz Morawiecki
East News

W czwartek 29. października odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, która miała miejsce na Stadionie Narodowym. W związku z ciągle pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, rząd zdecydował się przekształcić Stadion, na szpital tymczasowy. Podczas konferencji premier zaapelował do protestujących o zachowanie spokoju. Ma to oczywiście związek z wciąż trudną sytuacją epidemiologiczną. Ostatnio dobowa liczba pozytywnych przypadków na koronawirusa przekroczyła 20 tysięcy. Sprawdźcie szczegóły poniżej.

Zobacz także: Do kiedy nauka zdalna? Którzy uczniowie wróca pierwsi do szkół? Minister edukacji zdradza też jak zmienią się egzaminy! 

Koronawirus w Polsce. Rząd nie chce wprowadzać lockdownu?

Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. W związku ze stale rosnącą liczbą zakażeń, powstają szpitale tymczasowe. Konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbyła się na Stadionie Narodowym, gdzie powstał już taki szpital dla osób zakażonych koronawirusem, wymagających hospitalizacji. Już niedługo będą do niego przewożeni pierwsi pacjenci.

Premier poinformował, że pomimo stałego wzrostu zakażeń na razie rząd nie chce wprowadzać lockdownu.

Nie chcemy zamykać całkowicie gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe. [...] Ograniczmy nasze kontakty tak szybko, jak to możliwe. Apeluję o przestrzeganie tych zasad, żeby nadzieja wróciła z powrotem. Musimy "zdusić" tę drugą falę. 

Premier zaapelował również do protestujących. 

Niech ten gniew skupia się na mnie, na politykach, ale niech nie skupia się na tych, których może za dwa tygodnie dotknąć. 

Podczas czwartkowej konferencji premier zakomunikował, że rząd nie nie chce wprowadzać całkowitego lockdownu. 

Mateusz Morawiecki
East News

Premier zaapelował również do protestujących.

Strajk Kobiet 2020: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51