Party Stories
Koronawirus w Polsce - najmłodszy pacjent ma 7 miesięcy
Newsy

Koronawirus w Polsce. Wśród zarażonych jest 7-miesięczna dziewczynka! 

Koronawirus w Polsce. 150 przypadków w Polsce, w tym 7-miesięczna dziewczynka.

W Polsce potwierdzono już 156 przypadków koronawirusa. Jednak ta liczba może diametralnie wzrosnąć. Jak zapowiedział sam minister zdrowia, Łukasz Szumowski, w przyszłym tygodniu zakażonych może być już ponad tysiąc:

Ta liczba w najbliższym tygodniu na pewno będzie rosła. W podobnym tempie jak w innych krajach Europy. Spodziewam się, że w najbliższym tygodniu będziemy mieli ponad tysiąc pacjentów z dodatnim wynikiem Covid. Mam nadzieję, że to tempo wzrostu w pewnym momencie spowolni i będziemy mieli czas na leczenie pacjentów. Po to działamy w reżimie kwarantanny właściwie całego społeczeństwa - powiedział Szumowski.

Wśród zarażonych znalazła się również 7-miesięczna dziewczynka. To na razie najmłodsza pacjentka z koronawirusem w naszym kraju. 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Koronawirus u 7-miesięcznej dziewczynki

We Wrocławiu potwierdzono obecność wirusa u 7-miesięcznej dziewczynki. Dziecko zaraziło się od swoich rodziców. Cała rodzina jest hospitalizowana, ale ich stan oceniany jest jako dobry. Dziewczynka jest cały czas z rodzicami:

To jest wyjątkowa sytuacja, bo jesteśmy szpitalem dla dorosłych. Uznaliśmy, że nie będziemy tak małego dziecko rozdzielać z rodzicami - mówi rzecznik szpitala we Wrocławiu. 

Warto dodać, że koronawirus znacznie częściej dotyka starsze osoby. Zachorowań wśród najmłodszych na razie jest zbyt mało, żeby lekarze mogli jasno określić, jak przebiega ta infekcja. 

 

Trwają prace nad szczepionką na koronawirusa. 

East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Newsy
Iwona Pavlović ma rodzinę we Włoszech! Czy boi się koronawirusa? "Płakałam, jakby to miał być koniec świata"

Wiadomość o tym, że "Taniec z gwiazdami" zostaje zawieszony z powodu epidemii koronawirusa, zasmuciła fanów show. Ale wszyscy uczestnicy show oraz jurorzy podkreślają, że w pełni zgadzają się z władzami stacji. Wśród tych osób jest oczywiście Iwona Pavlović, która doskonale rozumie powagę sytuacji.  Zobacz także:  Iwona Pavlović pierwszy raz tak szczerze o mężu, Wojtku. Zanim zostali parą, postawił jej jeden warunek! Jurorka ma szwagierkę, która mieszka we Włoszech. Jak wiadomo ten kraj zmaga się z największą liczbą zachorowań na koronawirusa w Europie! Iwona Pavlović na bieżąco uzyskuje informacje dotyczące epidemii i jak sama przyznała jednego dnia płakała cały dzień! Czy jurorka należy do grona osób, które obawiają się groźnego wirusa, czy też mimo wszystko stara się zachować spokój?  Zobaczcie co na ten temat wyjawiła w rozmowie z Party.pl, Iwona Pavlović! 

Szumowski o zmarłej pacjentce
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce, 16.03. Zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. Ile chorych w Polsce?
Koronawirus w Polsce! Ile przypadków w Polsce? Stan na 16.03. Ile chorych na koronawirusa w Polsce? Najnowsze dane z 16 marca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Groźnego wirusa wykryto u kolejnych 25 osób! Razem jest więc 150 osób z potwierdzonymi wynikami koronowirusa. O najnowszych ustaleniach po spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował premier Mateusz Morawiecki . Jak mówił, rząd jest w trakcie prac nad tzw. pakietem bezpieczeństwa. W najbliższych dniach pokażemy konkretne działania. Tak, by pracownicy i pracodawcy otrzymali pewne wsparcie ze strony państwa - mówił Morawiecki. Jak mówił premier, na tę chwilę 25 tys. osób objętych jest nadzorem epidemicznym. Chciałbym bardzo podziękować Polakom, bo są bardzo zdyscyplinowani.  Trzymajmy się tych reguł, które są zatwierdzone przez Głównego Inspektora Sanitarnego - mówił. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy dostarczają prawdziwe informacje. Apeluję o rozsądek. Wcześniej minister zdrowia mówił o jego przewidywaniach dot. rozprzestrzeniania się wirusa. - Ta liczba w najbliższym tygodniu na pewno będzie rosła. W podobnym tempie jak w innych krajach Europy - mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Spodziewam się, że w najbliższym tygodniu będziemy mieli ponad tysiąc pacjentów z dodatnim wynikiem Covid . Mam nadzieję, że to tempo wzrostu w pewnym momencie spowolni i będziemy mieli czas na leczenie pacjentów. Po to działamy w reżimie kwarantanny właściwie całego społeczeństwa. Bardzo dziękuję za dużą odpowiedzialność, którą Polacy wykazują. Dziękuję za akcję #zostańmywdomu, bo ona daje efekty. Ale przede wszystkim chciałbym podziękować całemu personelowi medycznemu mówił miniser Szumowski. Minister poinformował, że każdy szpital tzw. jednoimienny (zajmujący się...

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce, 18.03: drastycznie wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce!
Nowe informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Ile chorych jest obecnie?

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o kolejnych osobach zarażonych koronawirusem w Polsce. Obecnie jest to 238 osób zarażonych COVID-19, do tej pory zmarło 5 osób! [Materiał na bieżąco aktualizowany, sprawdź szczegóły poniżej].  Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - czytamy w komunikacie Ministerstawa Zdrowia. Dziś szpital w Zielonej Górze ma opuścić pacjent zero zarażony koronawirusem, który przebywał w placówce przez dwa tygodnie od 2 marca. Ostatni test na koronawirusa wyszedł negatywnie i pacjent zostanie wypisany do domu! AKTUALIZACJA, godz. 8.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Obecnie jest 246 potwierdzonych przypadków. Nowe przypadki pojawiły się: 4 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. AKTUALIZACJA, godz. 14:15 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Obecnie jest 251 potwierdzonych przypadków zachorowań. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego 1 osoby z woj. lubuskiego, 1 osoby z woj. małopolskiego 1 osoby z woj. podlaskiego. AKTUALIZACJA, godz. 19:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych, 36 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osoby z woj. pomorskiego 1 osoby z woj. opolskiego. W sumie na ten moment w Polsce jest...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner