Party Stories
Galeria Handlowa
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. Szkoły zawieszone do świąt, a co ze sklepami? Lista sklepów, które mogą być otwarte podczas epidemii

Które sklepy mogą być czynne w stanie epidemii w Polsce?

Które sklepy mogą być czynne w stanie epidemii w Polsce? Czy galerie znów będą otwarte? Podczas piątkowej konferencji prasowej (20 marca) Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z coraz większą liczbą osób zakażonych koronawirusem rząd wprowadza w Polsce stan epidemii. Premier przekazał przy okazji, że szkoły i przedszkola będą zamknięte do Wielkanocy. Wiele osób z pewnością zastanawia się teraz czy zostaną również przedłużone ograniczenia w działalności galerii handlowych. Jakie sklepy będą otwarte?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Sklepy i lokale usługowe otwarte w czasie epidemii

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że od soboty (21 marca) zostały wprowadzone zmiany w rozporządzeniu dotyczącym handlu w galeriach handlowych. Które sklepy w galeriach mogą być otwarte w czasie epidemii?

Są to sklepy z artykułami: spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, medycznymi i farmaceutycznymi, remontowo-budowlanymi, dla zwierząt, z prasą oraz z paliwami.  W centrach handlowych mogą być świadczone usługi: medyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, pocztowe, pralnicze. W galeriach mogą być czynne lokale gastronomiczne, ale tylko z "dowozem" do klienta i bez usług "na wynos" w samej galerii. Według rozporządzenia w galeriach nie mogą działać tzw. wyspy handlowe. 

Zamknięte będą m.in. sklepy z odzieżą, obuwiem, książkami, z wyrobami jubilerskimi oraz perfumerie. 

Przypominamy, że do 21 marca z Polsce wykryto już 452 przypadki zakażenia koronawirusem. Pięć osób zmarło.

Zobacz także: Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę na walkę z koronawirusem! Piękny gest pary

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w galeriach handlowych mogą być czynne wyłącznie sklepy i lokale oferujące niezbędne produkty i usługi.

Puste półki w sklepach
East News

Władze Polski wprowadziły stan epidemii.

Pandemia koronawirusa
EastNews

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Newsy
Co Julia Wieniawa sądzi o ograniczeniach w związku z koronawirusem? Co radzi fanom?

Julia Wieniawa bardzo przeżyła decyzję o zawieszeniu "Tańca z gwiazdami" z powodu epidemii koronawirusa. Aktorka nie kryła łez i emocji, jednak jak przyznała w rozmowie z Party.pl, w pełni popiera pomysł przeniesienia tej edycji programu na jesień. Zdrowie uczestników i całej produkcji programu jest najważniejsze.  Zobacz także:  Julia Wieniawa szczerze o ostrych treningach do "Tańca z Gwiazdami"! Gwiazda płacze podczas nauki tańca Mieliśmy okazję porozmawiać z Julią zaraz po ogłoszeniu decyzji o przerwaniu tej edycji "Tańca z gwiazdami". Tego wieczoru polski rząd zadecydował o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem w Polsce. Julia Wieniawa wyjawiła nam, co sądzi o ograniczeniu działalności galerii handlowych. Ponadto aktorka zaapelowała, aby bardzo poważnie potraktować decyzje rządzących i zostać w domu!  Zobaczcie co w rozmowie z reporterką Party.pl wyjawiła Julia Wieniawa. 

Koronawirus w Polsce. Ile jest przypadków zarażonych?
East News
Newsy
Zmarła 27-latka, która niedawno urodziła dziecko. Od kogo zaraziła się koronawirusem?
To już szósta ofiara, która była zarażona koronawirusem w Polsce!

Ministerstwo Zdrowia, 20 marca, poinformowało za pośrednictwem Facebooka o śmierci szóstej osoby zarażonej koronawirusem . 27-letnia kobieta zmarła w szpitalu w Łańcucie, niedawno urodziła dziecko.  Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim - poinformowało za pośrednictwem Facebooka, Ministerstwo zdrowia.  Jak poinformował rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz w "Wydarzeniach 12:50" bezpośrednią przyczyną śmierci nie był koronawirus, ale sepsa. Jak doszło do zarażenia koronawirusem? Obejrzyjcie wideo i zobaczcie, co wiadomo o szokującej śmierci 27-latki!   Zobacz także:  Wiceminister rolnictwa i europoseł zakażeni koronawirusem! Całe ministerstwo na kwarantannie!    

Centrum handlowe zamknięte przez koronawirusa
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: Czy galerie handlowe i wszystkie sklepy będą zamknięte aż do Wielkanocy?
Czy sklepy w galeriach handlowych będą otwarte przed Wielkanocą? Kiedy poznamy decyzję? Wielkanoc 2020 - sklepy, galerie.

Galerie handlowe są zamknięte już od dwóch tygodni, co jest związane z pandemią koronawirusa w Polsce. Sytuacja w Europie jest naprawdę dramatyczna i polski rząd stara się nie doprowadzić w naszym kraju do "scenariusza włoskiego" w związku z tym z ajęcia w placówkach oświatowych są odwołane do Wielkanocy . Czy taka sama decyzja zapadnie w przypadku galerii handlowych i wszystkich sklepów, które zostały zamknięte? Kiedy poznamy decyzję czy centra handlowe będą otwarte przed Wielkanocą? Czy sklepy w galeriach handlowych będą otwarte przed Wielkanocą? Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 13 marca Mateusz Morawiecki ogłosił, że g alerie handlowe, restauracje, kawiarnie, puby i kluby będą zamknięte . Posiłki można zamawiać jedynie na wynos lub dowóz.  Z piątku na sobotę ograniczamy działalność galerii handlowych. Zostaną otwarte sklepy spożywcze, pralnie, apteki, drogerie - powiedział premier. Początkowo centra handlowe miały być zamknięte przez dwa tygodnie, ale zwiększająca się ilość zarażeń koronawirusem sprawiła, że rząd zastrzegł w rozporządzeniu możliwość wydłużenia tego czasu. Już wiadomo, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte do Wielkanocy, a co z galeriami handlowymi? Sytuacja związana z koronawirusem jest coraz dramatyczniejsza, ilość przypadków znacznie się zwiększa, dlatego decyzja o tym, czy galerie handlowe zostaną otworzone przed Wielkanocą zapadnie najprawdopodobniej dopiero 2 tygodnie przed świętami . Wszystko zależy od tego, jak szybko będzie rosła liczba zakażeń w Polsce! Wystarczy spojrzeć na inne kraje i już wiadomo, że prawdopodobieństwo, aby galerie handlowe były otwarte jest dosyć małe. We Włoszech, gdzie sytuacja jest gorsza niż w Chinach, mieszkańców obowiązuje całkowity zakaz opuszczania domów,...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner