Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. Szkoły rozpoczęły nauczanie na odległość. Co oznacza nauczanie zdalne? 

Koronawirus w Polsce. Szkoły rozpoczęły nauczanie na odległość. Co oznacza nauczanie zdalne? 

Polskie szkoły rozpoczęły nauczanie na odległość. Od środy, 25 marca wszystkie dzieci, które uczęszczają do szkoły mają obowiązek nauki zdalnej - zgodnie z nowymi przepisami, nauczyciele muszą realizować podstawę programową i będą oceniać postępy uczniów w nauce.

Ewydanie Party

Do tej pory, od 12 marca zajęcia w szkole były zawieszone. W tym czasie uczniowie nie mieli obowiązku  nauki - od 25 marca to się zmieniło.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Jak ma wyglądać nauczanie zdalne? 

Podczas ostatniej konferencji prasowej minister edukacji przyznał, że uczniowie nie wrócą do szkoły aż do Wielkanocy. W związku z tym od 25 marca do 10 kwietnia szkoły muszą rozpocząć nauczanie zdalne.

Jak ma wyglądać nauka na odległość? Tego Ministerstwo Edukacji nie precyzuje- okazuje się bowiem, że za organizację nauki zdalnej odpowiada dyrektor szkoły. 

Za organizację kształcenia na odległość odpowiada dyrektor szkoły. Jest on zobowiązany do tego, aby powiadomić rodziców, w jaki sposób będzie zorganizowana nauka. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość - czytamy na stronie gov.pl. Dyrektor musi również ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in. równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia. 

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej (link TUTAJ), to właśnie dyrektor szkoły musi ustalić formę kontaktu nauczyciela z rodzicami i uczniami. Dyrektor podczas organizowania nauki zdalnej musi wziąć pod uwagę m.in. takie kwestie jak wiek i etap rozwoju dziecka oraz dostępność np. komputera w domu ucznia.

Oznacza to, że dobór narzędzi przy tej formie kształcenia powinien uwzględniać aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów - czytamy na gov.pl.

A jak wygląda to w praktyce?

Nauczanie zdalne, problemy z Librusem

Niestety, już pierwszego dnia nauki zdalnej nie obyło się bez problemów. Przez jakiś czas w środę rano nie działał system Librus z którego korzystają uczniowie i nauczyciele. Nie wszystkie szkoły poinformowały również, jak właściwie ma wyglądać praca zdalna i jak uczniowie będą oceniani. Rodzice uczniów na forach internetowych nie ukrywają, że nauczanie na odległość może okazać się bardzo problematyczne. Nie wszystkie dzieci mają w domu komputer czy dostęp do sieci. Pojawiają się pytania, co jeżeli w domu jest więcej niż 1 dziecko, a nie wszystkie mają swoje komputery? Nie wszyscy rodzice mogą również pomagać swoim pociechom - zwłaszcza tym najmłodszym uczniom- ponieważ po prostu sami muszą pracować. 

A jak to wygląda u Was? 

Zobacz także: Biedronka zamyka sklepy w ciągu dnia przez koronawirusa?! Będzie godzinna przerwa

Uczniowie rozpoczęli obowiązkowe nauczanie zdalne.

East News

Za formę nauczania zdalnego w każdej szkole odpowiada dyrektor placówki.

East News

 

Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News
Newsy
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania?  Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby.   

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News
Newsy
Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą!
Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą!

Kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkół? To pytanie zadają sobie wszyscy rodzice uczniów, którzy od kilku tygodni nie chodzą do szkoły. Podczas ostatniej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia dowiedzieliśmy się, że władze planują stopniowe odmrażanie gospodarki, które ma być prowadzone w etapach. W trzecim etapie znoszenia obostrzeń pojawiła się informacja powrocie  dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków.  Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali. Czy to oznacza również, że dzieci wkrótce rozpoczną naukę w szkole i zakończy się nauczanie zdalne? Najnowsza wypowiedź wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz nie jest zbyt optymistyczna.., Co z nauką w szkołach? W związku z pandemią koronawirusa władze już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń- zamknięto wówczas szkoły, przedszkola i żłobki, a dzieci rozpoczęły nauczanie zdalne. Czy teraz w związku ze stopniowym znoszeniem obostrzeń władze chcą otworzyć szkoły? Kiedy dzieci będą mogły wrócić do placówek oświatowych? Szkoły w pełnym rytmie nauki prawdopodobnie w tym roku już nie wrócą do swojej działalności- Jadwiga Emilewicz powiedziała dziś w programie Onet Rano. (...) W dalszych etapach mówimy o opiece organizowanej w szkołach i przedszkolach dla dzieci, po to, żeby wtedy, kiedy handel oraz usługi zostaną uruchomione w większym stopniu, żeby rodzice mogli wrócić do pracy- dodała.  Rodzice i uczniowie z pewnością zastanawiają się, czy w związku z obecną sytuacją rok szkolny zostanie przedłożony i jak w ogóle będzie wyglądać klasyfikacja dzieci do następnej klasy- czy będzie automatyczna dla każdego ucznia? Minister edukacji...

Szkoły - czy będą zamknięte?
Newsy
Młodsi uczniowie jednak wrócą do nauczania zdalnego? Jest komentarz  ministra edukacji! 
Młodsi uczniowie jednak wrócą do nauczania zdalnego? Jest komentarz  ministra edukacji! 

Czy uczniowie klas I-III wkrótce  rozpoczną nauczanie zdalne? Jest komentarz ministra edukacji narodowej! Jeszcze kilka dni temu Przemysław Czarnek w TVP Info mówil, że najmłodsi uczniowie dalej będą uczyć się stacjonarnie. Teraz jednak szef MEN nie wyklucza, że dzieci z klas I-III wkrótce mogą wrócić do nauczania zdalnego! Sprawdźcie, co powiedział Przemysław Czarnek! Uczniowie klas I-III wrócią do nauki zdalnej? W związku coraz większą liczbą przypadków koronawirusa,  od 24 października uczniowie klas  IV-VIII szkół podstawowych i wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych wrócili do nauczania zdalnego- nauczanie zdalne ma trwać do 8 listopada. Cały czas pojawiają się jednak pytania, czy najmłodsi uczniowie wkrótce również będą uczyć się zdalnie.  Na ten moment nie. Nie ma takiej potrzeby, również dlatego, że zgodnie z wszystkimi danymi statystycznymi i opiniami ekspertów, specjalistów najmniej narażeni na zarażanie się i również najmniej narażeni na to, że będą przenosić koronawirusa są dzieci w wieku do 10, do 12 roku życia, do 10 roku w szczególności. Dlatego klasy I-III zostają w szkołach - Przemysław Czarnek mówił ostatnio w TVP Info. Teraz, kiedy caly czas rośnie liczna zachorowań na koronawirusa, Przemysław Czarnek poinformował, że nie wyklucza przejścia również młodszych uczniów na naukę zdalną! Nic nie wykluczamy, być może ta sytuacja, w której się znajdujemy i zagrożenie potęgowane m.in. wydarzeniami, które wczoraj widzieliśmy na ulicach miast, zmuszą nas niebawem do tego, żeby taką decyzję podjąć, ale trwają rozmowy na ten temat. Ostatecznej decyzji państwu zakomunikować jeszcze nie mogę- szef MEN powiedział na konferencji prasowej. ...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner