Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
East News
Newsy

To cios dla rodziców! Przez koronawirusa nie mogą odwiedzać swoich dzieci w szpitalu

Niektóre szpitale wprowadziły zakaz odwiedzin nawet w przypadku rodziców, których dzieci przebywają w szpitalu! Ważny apel do ministra zdrowia.

Przez panującą epidemię koronawirusa w Polsce, rząd wprowadził szereg obostrzeń, między innymi ograniczenia w przemieszczaniu się. W szpitalach natomiast obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Okazuje się, że niektóre placówki medyczne wprowadziły ten zakaz także w przypadku oddziałów dziecięcych. Dla małych pacjentów to prawdziwy dramat. Wsparcie rodzica jest w tak trudnym momencie kluczowe! Z tego też względu Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystosowała bardzo ważny apel do ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. 

Zobacz także: Tadeusz Chudecki stracił dwie bliskie osoby przez koronawirusa! Dramat aktora "M jak miłość"!

ewydanie

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Zakaz odwiedzin dla rodziców dzieci przebywających w szpitalu! Fundacja prosi ministra o reakcję w tej sprawie

Pobyt w szpitalu dla nikogo nie jest przyjemny, a już w szczególności dla dzieci. W tak trudnej chwili mali pacjenci zawsze mogli liczyć na wsparcie rodziców czy opiekunów prawnych. Jednak przez panującą epidemię koronawirusa, niektóre szpitale podjęły decyzję o wprowadzeniu zakazu odwiedzin nawet na oddziałach pediatrycznych! Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę postanowiła zareagować w tej sprawie. 

Rozumiemy, że sytuacja epidemiczna wymaga podejmowania środków nadzwyczajnych, jednak zakaz towarzyszenia dzieciom (nawet bardzo małym) przez rodziców na oddziałach pediatrycznych, budzi nasz ZDECYDOWANY SPRZECIW. [...] Dlatego apelujemy do Łukasz Szumowski i Ministerstwo Zdrowia O WYDANIE KRAJOWYCH WYTYCZNYCH, dotyczących OBECNOŚCI RODZICA sprawującego opiekę nad dzieckiem przebywającym W SZPITALU - czytamy w apelu Fundacji. 

Fundacja podkreśla również jak ważne jest wsparcie rodzica dla dziecka, które jest hospitalizowane. 

Obecność rodzica przy dziecku podczas hospitalizacji redukuje poziom jego stresu i przyczynia się do procesu zdrowienia. Pozbawianie tej opieki, może wywołać traumę, poczucie porzucenia i długotrwałe koszty psychiczne.

Pod postem Fundacji pojawiło się mnóstwo komentarzy zatroskanych rodziców, którzy nie wyobrażają sobie, aby zostawić swoje dziecko w takiej sytuacji. 

- Jako mama trójki małych dzieci i lekarz jednocześnie nie wyobrażam sobie jak można zostawić dziecko samo choćby na jeden dzień leczenia szpitalnego w zupełnie obcym miejscu, nawet obecna sytuacja tego nie usprawiedliwia😫 Popieram apel!

- Niewyobrażalna trauma dla dzieci i tragedia dla rodziców. Tak nie może być. Szok 😱

- Jako psychoterapeuta pracujący lata na oddziale leczenia zaburzeń osobowości uważam, że jest to traumatyczna sytuacja dla dziecka mogąca wywołać ogromne zmiany i zniszczenia w psychice dziecka - czytamy w komentarzach pod postem. 

Wpis Fundacji ma już ponad 24 tys. udostępnień. Na ten moment nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska ministra zdrowia w tej sprawie.

Z powodu epidemii koronawirusa, polski rząd zastosował szereg obostrzeń

Konferencja o koronawirusie w Polsce

Liczba zakażonych koronwirusem w Polsce wynosi już ponad 1000 osób!

Koronawirus
East News

 

Kasia Glinka w białej sukni
Newsy
Katarzyna Glinka walczy o poród rodzinny w czasie epidemii koronawirusa! 
Katarzyna Glinka sprzeciwia się zakazowi porodów rodzinnych!

Katarzyna Glinka spodziewa się drugiego dziecka. Aktorka jest już w zaawansowanej ciąży i przed nią poród w czasie epidemii koronawirusa . W związku z trudną sytuacją nie tylko w Polsce, ale na całym świecie wprowadzono szereg zakazów i m.in. wstrzymano tzw. porody rodzinne, aby minimalizować ryzyko zarażenia.  Gwiazda " Barw szczęścia " nie zgadza się z tym zakazem i namawia do podpisania petycji, aby rząd anulował ten przepis. Umieściła obszerny wpis w mediach społecznościowych i pokazała bardzo osobiste zdjęcie. Zobaczcie! Katarzyna Glinka z "Barw szczęścia"walczy o przywrócenie porodów rodzinnych! Katarzyna Glinka opublikowała na Instagramie intymne zdjęcie z sesji ciążowej i napisała obszerny post, w którym wyznała, że rzadko angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy, ale tym razem akcja mocno jej dotyczy! Chodzi o wprowadzony zakaz porodów rodzinnych spowodowany epidemią koronawirusa, z którym aktorka się nie zgadza i pisze wprost:  To petycja Rodziców do Ministra Zdrowia w sprawie zmiany zaleceń co do Porodów Rodzinnych, nasze stanowisko popiera Rzecznik Praw Obywatelskich, nasze postulaty wspiera i udostepnia takze Fundacja Dajemy dzieciom siłę. Obecne zalecenia nie są zgodne ze stanowiskiem WHO, są bardzo krzywdzące dla zdrowych rodziców którzy chcą przeżywać wspólnie cud narodzin i dodatkowo obciążają przeciążony personel na porodówkach, który musi w tej trudnej sytuacji wykazywać większe wsparcie rodzącej. - napisała na Facebooku Katarzyna Glinka.  Ten emocjonalny wpis spotkał się z dużym odzewem ze strony fanek gwiazdy, szczególnie tych, które też są w ciąży i czeka ich poród bez wsparcia bliskiej osoby: Pani Katarzyno dziękuję za ten wpis. Już oddałam swój głos. Tak bardzo nie...

Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: będzie zakaz przemieszczania się dla seniorów i młodzieży poniżej 16. roku życia?
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: Zakaz opuszczania domów dla seniorów i młodzieży do 16. roku życia oraz zakaz zgromadzeń 
Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: Zakaz opuszczania domów dla seniorów i młodzieży do 16. roku życia oraz zakaz zgromadzeń 

Rząd planuje wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które mają zatrzymać rosnącą falę zakażeń koronawirusem . Jak nieoficjalnie informuje serwis wp.pl mają dotyczyć one najstarszej i najmłodszej grypy społecznej. By skuteczniej walczyć z epidemią koronawirusa, rząd wprowadzi zakaz opuszczania domów przez seniorów – informuje wp.pl Co więcej ma wrócić również zakaz zgromadzeń i tym razem będą zabronione spotkania powyżej 5 osób. Jakich jeszcze obostrzeń możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Zobacz także:  Zamknięcie gastronomii i wprowadzenie "czarnych stref" z totalnym lockdownem?! Nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach Nowe obostrzenia dotyczące seniorów i dzieci w związku z drugą falą koronawirusa Druga fala koronawirusa i ogromny wzrost zakażeń sprawia, że rząd rozważa wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Już dziś podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić nowe zasady. Według nieoficjalnych informacji najpoważniejsze obostrzenia będą dotyczyły seniorów, których ma dotyczyć zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem zakupów czy wizyt u lekarza. Nowe obostrzenia mają dotyczyć również dzieci i młodzieży do 16. roku życia. W godzinach 9-15 miałby ich dotyczyć zakaz wychodzenia z domu, wyjątkiem będzie sytuacja jeśli będą z osobą dorosłą. Wrócić ma też zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. Nowe obostrzenia mają zostać wprowadzone czasowo, a jeśli sytuacja z ilością zakażeń się unormuje będą zniesione.  Nowe obostrzenia to dobra decyzja? Zobacz także:  Już dziś poznamy nowe obostrzenia! Które szkoły przejdą na nauczanie zdalne?   Według nieoficjalnych ustaleń znów ma obowiązywać zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób.   

East News
Newsy
Kiedy otworzą się galerie handlowe? Są wstępne decyzje ws. koronawirusa w Polsce
Jacek Sasin poinformował na antenie Polsat News, jakie restrykcje mogą zostać częściowo zniesione już w najbliższych dniach.

Polski rząd przygotowuje się do zniesienia niektórych restrykcji, które zostały nałożone w związku z panującą epidemią koronawirusa . Jacek Sasin na antenie Polsat News oświadczył, że w tym tygodniu zapadną kluczowe decyzje w tej sprawie. Jakie restrykcje zostaną zdjęte? Czy będziemy mogli już w przyszłym tygodniu wybrać się na zakupy odzieżowe? Czy korzystanie z lasów i terenów zielonych będzie już możliwe? Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec epidemii? Jest nowa prognoza! Jacek Sasin o zniesieniu restrykcji: "Ten tydzień będzie tutaj decydujący" Polacy od kilku tygodni muszą przestrzegać wielu restrykcji, które zostały wdrożone w życie w związku z epidemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki na ostatniej konferencji, która odbyła się tuż przed świętami Wielkanocnymi dał jednak nadzieję, że już niedługo będziemy mogli liczyć na złagodzenie lub całkowite zniesienie niektórych obostrzeń. Wicepremier Jacek Sasin na antenie Polsat News przyznał, że nie można w nieskończoność przedłużać obostrzeń, dlatego rząd jeszcze w tym tygodniu będzie podejmował decyzję w sprawie zniesienia części restrykcji, między innymi w handlu.  Nie można w nieskończoność przedłużać restrykcji. Musimy pogodzić dzisiaj wymogi bezpieczeństwa z koniecznością przywrócenia normalnego funkcjonowania nas wszystkich. [...] W tej chwili ostatecznej decyzji nie ma. One muszą zapaść w najbliższych dniach, bo dzisiaj mamy do [...] 18 kwietnia włącznie ograniczenia, które nas obowiązują. Ten tydzień będzie tutaj decydujący. I będziemy informować o tym, jakie ograniczenia będą zdjęte - powiedział na antenie Polsat News, Jacek Sasin.  Wicepremier poinformował także, na jakie zniesienia restrykcji możemy liczyć w...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner