East News

To cios dla rodziców! Przez koronawirusa nie mogą odwiedzać swoich dzieci w szpitalu

East News

Przez panującą epidemię koronawirusa w Polsce, rząd wprowadził szereg obostrzeń, między innymi ograniczenia w przemieszczaniu się. W szpitalach natomiast obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Okazuje się, że niektóre placówki medyczne wprowadziły ten zakaz także w przypadku oddziałów dziecięcych. Dla małych pacjentów to prawdziwy dramat. Wsparcie rodzica jest w tak trudnym momencie kluczowe! Z tego też względu Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystosowała bardzo ważny apel do ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. 

Zobacz także: Tadeusz Chudecki stracił dwie bliskie osoby przez koronawirusa! Dramat aktora "M jak miłość"!

ewydanie

Zakaz odwiedzin dla rodziców dzieci przebywających w szpitalu! Fundacja prosi ministra o reakcję w tej sprawie

Pobyt w szpitalu dla nikogo nie jest przyjemny, a już w szczególności dla dzieci. W tak trudnej chwili mali pacjenci zawsze mogli liczyć na wsparcie rodziców czy opiekunów prawnych. Jednak przez panującą epidemię koronawirusa, niektóre szpitale podjęły decyzję o wprowadzeniu zakazu odwiedzin nawet na oddziałach pediatrycznych! Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę postanowiła zareagować w tej sprawie. 

Rozumiemy, że sytuacja epidemiczna wymaga podejmowania środków nadzwyczajnych, jednak zakaz towarzyszenia dzieciom (nawet bardzo małym) przez rodziców na oddziałach pediatrycznych, budzi nasz ZDECYDOWANY SPRZECIW. [...] Dlatego apelujemy do Łukasz Szumowski i Ministerstwo Zdrowia O WYDANIE KRAJOWYCH WYTYCZNYCH, dotyczących OBECNOŚCI RODZICA sprawującego opiekę nad dzieckiem przebywającym W SZPITALU - czytamy w apelu Fundacji. 

Fundacja podkreśla również jak ważne jest wsparcie rodzica dla dziecka, które jest hospitalizowane. 

Obecność rodzica przy dziecku podczas hospitalizacji redukuje poziom jego stresu i przyczynia się do procesu zdrowienia. Pozbawianie tej opieki, może wywołać traumę, poczucie porzucenia i długotrwałe koszty psychiczne.

Pod postem Fundacji pojawiło się mnóstwo komentarzy zatroskanych rodziców, którzy nie wyobrażają sobie, aby zostawić swoje dziecko w takiej sytuacji. 

- Jako mama trójki małych dzieci i lekarz jednocześnie nie wyobrażam sobie jak można zostawić dziecko samo choćby na jeden dzień leczenia szpitalnego w zupełnie obcym miejscu, nawet obecna sytuacja tego nie usprawiedliwia😫 Popieram apel!

- Niewyobrażalna trauma dla dzieci i tragedia dla rodziców. Tak nie może być. Szok 😱

- Jako psychoterapeuta pracujący lata na oddziale leczenia zaburzeń osobowości uważam, że jest to traumatyczna sytuacja dla dziecka mogąca wywołać ogromne zmiany i zniszczenia w psychice dziecka - czytamy w komentarzach pod postem. 

Wpis Fundacji ma już ponad 24 tys. udostępnień. Na ten moment nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska ministra zdrowia w tej sprawie.

Z powodu epidemii koronawirusa, polski rząd zastosował szereg obostrzeń

Konferencja o koronawirusie w Polsce

Liczba zakażonych koronwirusem w Polsce wynosi już ponad 1000 osób!

Koronawirus
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17