Ślub w maseczkach w Rzymie
East News

Rząd znosi kolejne ograniczenia: wiadomo już, co z weselami! Co zapowiedział minister Szumowski?

Ślub w maseczkach w Rzymie
East News

Co z organizacją wesel podczas pandemii koronawirusa? Czy wkrótce młode pary będą mogły zapraszać gości na przyjęcia i wesela? Ile osób będzie mogło pojawić się na weselu? 

Podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie! Łukasz Szumowski odpowiedział na pytanie, czy doniesienia o tym, że niedługo władze pozwolą na organizację wesel są prawdziwe. Sprawdźcie, co powiedział minister zdrowia!

Będzie możliwość organizowania wesel! 

W związku z pandemią koronawirusa i wprowadzymi ogarniczeniami wiele młodych par przełożyło lub odwołało swoje ślubne plany.  Czy wkrótce to się zmieni i zakochani będą mogli organizować śluby i wesela z udziałem gości? Wszystko wskazuje na to, że tak!

Pierwszą informację o planach odmrażania branży ślubnej przekazał Janusz Cieszyński. Wiceminister zdrowia podczas konferencji prasowej powiedział, że ministerwo zarekomenduje organizaję wesel. Teraz potwierdził to również Łukasz Szumowski! Jest jednak jedno ale... Na weselu nie będzie można zaprosić więcej niż 50 osób.

Zdaję sobie sprawę, że szczególnie w kwestii organizowania ślubów, wesel to jest zwykle planowanie na wiele miesięcy naprzód. Wiemy z własnych, prywatnych doświadczeń, jak trudno zarezerować wymarzoną salę dla państwa młodych i chcemy ten obszar również uwalniać szybko. Będziemy rekomendować całej Radzie Ministrów, panu premierowi żeby w pierwszej kolejności - oczywiście z odpowiednimi obwarowaniami przygotowanymi przez Inspekcję Sanitarną - uwolnić te wesela do 50 osób. To będzie oznaczało, że najczęściej są to osoby nam znane, bliskie, często rodzina w związku z tym w tym etapie łatwo będzie popatrzeć na ile taki ruch zwiększa ryzyko epidemiczne, a na ile nie. My zawsze postępujemy w ten sam sposób: wykonujemy pierwszy ruch, patrzymy w przeciągu 7-8-10 dni czy nie spowodował on zwiększenia zagrożenia. Jeśli nie, przechodzimy do następnego etapu, ale oczywiście w przyszłym tygodniu taki ogólny harmonogram - te daty nie mogą być bardzo pewne, bo jeżeli epidemia wybuchnie, to będziemy musieli zrobić krok wstecz - podczas konferencji prasowej minister zdrowia odpowiedział na pytanie dziennikarki Superstacji.

To z pewnością świetna wiadomość dla wszystkich par, które planują ślub i nie chcą go odkładać! Mamy nadzieję, że przedstawiciele władz wkrótce ogłoszą od kiedy będzie można organizować wesela do 50 osób!

Zobacz także: W tym roku kolonie i obozy będą wyglądać inaczej niż dotychczas! Są wytyczne Ministerstwa Zdrowia

Minister zdrowia przyznał, że być może wkrótce będzie można organizować wesela do 50 osób.

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01