Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
kolejka do sklepu
East News
Newsy

Od dziś nowe obostrzenia! Wprowadzono zmiany w godzinach dla seniorów

Od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku w związku z epidemią koronawirusa w Polsce obowiązują nowe obostrzenia. Jedne ze zmian dotyczą godzin dla seniorów.

Rząd zadecydował o przedłużeniu etapu odpowiedzialności. Tym samym od dziś, w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, obowiązują nowe obostrzenia. Przez najbliższe trzy tygodnie galerie handlowe ponownie będą zamknięte, działaności hoteli zostanie mocno ograniczona, a ze stoków narciarskich będą mogli korzystać jedynie zawodowcy. Na jakie zmiany musimy się jeszcze przygotować? Jak się okazuje, jedne z nich dotyczą godzin dla seniorów. 

Zobacz także: Premier: "Nie będzie godziny policyjnej w sylwestra"! Mateusz Morawiecki apeluje o spotkania w małym gronie

Szykuje się całkowity lockdown? "Nie wykluczamy żadnego scenariusza"

Koronawirus w Polsce: nowe obostrzenia od 28 grudnia

Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku w Polsce będzie obowiązywała kwarantanna narodowa, a do obowiązujących do tej pory zasad bezpieczeństwa, doszły nowe obostrzenia zakładające między innymi: 

  • 10-dniową kwarantannę dla osób przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym, 
  • zakaz przemieszczania się w godzinach od 19:00 do 6:00 w dniach 31 grudnia 2020 - 1 stycznia 2021,
  • zamknięcie galerii handlowych, z wyjątkiem niektórych punktów usługowych, drogerii czy aptek,
  • zamknięcie stoków narciarskich i dostępności infrastruktury sportowej jedynie w ramach sportu zawodowego, 
  • ograniczenia funkcjonowania hoteli, z wyjątkiem hoteli dla pracowników, a także służb mundurowych, medyków, czy pacjentów szpitali specjalistycznych. 

W związku z etapem odpowiedzialności, w Polsce wciąż obowiązują godziny dla seniorów. Oznacza to, że pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00 w sklepie, drogerii oraz na poczcie mogą przebywać jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Jednak jak się okazuje, i w tym przypadku wprowadzono bardzo ważny wyjątek. 

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Godziny dla seniorów nie obowiązują również w przypadku handlu hurtowego, sklepików szkolnych oraz na lotniskach. 

Narodowa kwarantanna, która wchodzi w życie już dziś i będzie trwała do 17 stycznia 2021 roku, zakłada przedłużenie dotychczasowych obostrzeń, a także wprowadzenie nowych ograniczeń, w tym między innymi ponowne zamknięcie galerii handlowych. Dodatkowo w godzinach dla seniorów uwzględniono bardzo ważny wyjątek. 

Sklep Modivo w Galerii Młociny
Mat. prasowe

Godziny dla seniorów wciąż obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00. Poza osobami powyżej 60. roku życia, wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego jest możliwe również w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia.

koronawirus apteka godziny dla seniora
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Natalia Kukulska z córką
East News
Newsy
Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"
Natalia Kukulska ​​​​​​​w rozmowie z reporterką Party.pl skomentowała obowiązek nauczania zdalnego podczas pandemii koronawirusa.

Natalia Kukulska w rozmowie z reporterką Party.pl skomentowała obowiązek nauczania zdalnego podczas pandemii koronawirusa. Jak mama trójki dzieci radzi sobie z nauką starszych pociech w domu? Czy artystka musi poświęcać dużo czasu, żeby pomóc swojej 15-letniej córce? Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedziała Natalia Kukulska! Czego, według artystki, najbardziej brakuje uczniom podczas nauczania zdalnego? Z Natalią Kukulską z pewnością zgodzi się zdecydowana większość rodziców!  Sprawdźcie, co powiedziała gwiazda! Zobacz także:   Natalia Kukulska pokazała syna. Jan skończył już 20 lat! "Cały tata" ocenili" internauci Natalia Kukulska zdradziła, czego brakuje jej córce podczas nauczania zdalnego.

PILNE
Newsy
Narodowa kwarantanna w Polsce! Zamknięte galerie, hotele i stoki narciarskie!  
Lockdown w Polsce po świętach. Co to oznacza? Narodowa kwarantanna - szczegóły, jakie zakazy?

Minister zdrowia poinformował o nowych obostrzeniach w Polsce! Okazuje się, że już za kilka dni władze wprowadzą "narodową kwarantannę", która przewiduje m.in. zamknięcie galerii handlowych, hoteli czy zamykanie obiektów sportowych (z obostrzeń są wyłączeni zawodowi sportowcy). Co jeszcze nas czeka? Narodowa kwarantanna w Polsce W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi koronawirusa i obaw przed trzecią falą pandemii szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosił, że w Polsce trzeba wprowadzić kolejne obostrzenia. Narodowa kwarantanna rozpocznie się po świętach, 28 grudnia i potrwa do 17 stycznia. W tym czasie w galerie handlowe i sklepy będą zamknięte z wyjątkami. Hotele będą nieczynne - z wyjątkiem medyków i hoteli pracowniczych. Zamknięte zostaną również stoki narciarskie oraz infrastruktura sportowa (z wyjątkiem sportowców profesjonalnych). Niestety nie jest wykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie, bo nie możemy liczyć, że szczepienia zaczną chronić nas w tym najbliższym okresie- mówił Adam Niedzielski. Apeluję do każdego z Państwa, do każdego Polaka, o odpowiedzialność za siebie i bliskich i przestrzeganie zasad- dodał.  Co ciekawe, minister zdrowia poinformował, że władze chcą wprowadzić również zakaz przemieszczania się 31 grudnia, czyli w Sylwestra. Zakaz ma obowiązywać w godzinach 19:00-06:00.  Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu- czytamy na stronie gov.pl.  Z informacji opublikowanych na stronie rządowej że będzie obowiązywać 10 dniowa obowiązkowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski.  Narodowa...

fajerwerki
East News
Newsy
Zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Tylko w tych 2 przypadkach nie dostaniesz mandatu!
Rząd wprowadził obostrzenia dotyczące Sylwestra. Jak się okazuje, od zakazu przemieszczenia się obowiązują dwa wyjątki. Kogo nie dotyczą ograniczenia?

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, minister zdrowia ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń, które dotyczą nie tylko galerii handlowych, hoteli czy stoków narciarskich, ale również sylwestrowej nocy. Tym samym w poniedziałek 21 grudnia Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie w tej sprawie. Jak się okazuje, zakaz przemieszania się od godziny 19:00 31 grudnia do godziny 6 rano 1 stycznia nie obowiązuje w dwóch przypadkach. Zobacz także:  Narodowa kwarantanna w Polsce! Zamknięte galerie, hotele i stoki narciarskie!  Sylwester 2020: obostrzenia. Kogo nie dotyczą? Tegoroczny Sylwester przyjdzie nam spędzić w bardziej kameralnej odsłonie. W związku z epidemią koronawirusa w noworocznej zabawie może uczestniczyć do 5 osób, a z 31 grudnia na 1 stycznia od godziny 19 do 6 rano będzie obowiązywała tak zwana godzina policyjna. Rząd apeluje, by na ten czas pozostać w domach, jednak wynika z rozporządzenia, zakaz przemieszczania się nie obowiązuje w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest wykonywanie czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej, drugi natomiast dotyczy  "zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego" . Za nieprzestrzeganie ograniczeń dotyczących Sylwestra, możemy zostać ukarani mandatem, a w razie odmowy jego przyjęcia, sprawa może zostać skierowana do sądu lub sanepidu. Jak zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, jeśli przepisy wprowadzone w związku z pandemią będą łamane, będą podejmowane interwencje. Mandat dla osób nieprzestrzegających nakazów, zakazów i ograniczeń może wynosić do 1000 złotych. Sylwester 2020 odbędzie się bez hucznych zabaw. W związku z epidemią koronawirusa i...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner