Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Koronawirus objawy
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. Nowe nietypowe objawy u nastolatka z Polski!

U 17-latka z Ostrowa Wielkopolskiego w miniony poniedziałek potwierdzono zarażenie koronawirusem, jednak nie miał ani gorączki ani kaszlu. Nastolatek wrócił z Austrii i od razu poddał się kwarantannie. Pojawiły się u niego kłopoty z węchem oraz smakiem.

U 17-latka z Ostrowa Wielkopolskiego w miniony poniedziałek potwierdzono zarażenie koronawirusem, jednak nie miał ani gorączki ani kaszlu. Nastolatek wrócił z Austrii i od razu poddał się kwarantannie. Pojawiły się u niego kłopoty z węchem oraz smakiem. Okazuje się, że one również są objawami zakażenia rozprzestrzeniającym się wirusem.

Zobacz także: Tylko pięć osób na pogrzebie Emila Karewicza? Rodzina wielkiego aktora opublikowała poruszajacy nekrolog

Ewydanie Party

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Nastolatek z Ostrowa Wielkopolskiego z nietypowymi objawami koronawirusa. Jakimi?

17-latek z Ostrowa Wielkopolskiego, u którego pojawiły się nietypowe objawy koronawirusa czuje się dobrze i jest leczony w domu. Wiadomo, że przebywał w Austrii. Po powrocie dobrowolnie poddał się kwarantannie domowej, chociaż nie było to jeszcze konieczne.

Wrócił z Austrii do kraju jeszcze przed zamknięciem granic i dlatego nie kwalifikował się do obowiązkowej kwarantanny - wyjaśnił szef Sanepidu w Ostrowie Wielkopolskim, Andrzej Biliński.

Zarażenie koronawirusem objawiło się w postaci problemów z węchem oraz smakiem. Pięciu członków jego rodziny zostało objętych kwarantanną, a pozostałe osoby, z którymi miał kontakt, są pod nadzorem epidemiologicznym. Informacje zostały przekazane przez rzecznika prasowego Wojewody Wielkopolskiego Tomasza Stube, podczas wideokonferencji zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim.

Podobne objawy jak u nastolatka z Polski miała również minister zdrowia Wielkiej Brytanii, co nakierowało inspektorów Sanitariatu: 

Są to skąpe objawy, zupełnie niezwiązane z kaszlem czy wysoką gorączką czy z kaszlem i dusznościami. Są to objawy związane z niewydolnością zmysłu smaku i zmysłu węchu. I tu mieliśmy taki przykład. - powiedział szef Sanepidu w Ostrowie Wielkopolskim, Andrzej Biliński. 

Przypadki utraty węchu oraz smaku pojawiły się także u zarażonych koronawirusem w innych krajach. Jak podaje New York Timies, w ubiegłym tygodniu brytyjscy lekarze z Ear, Nose and Throat, zajmujący się leczeniem chorób uszu, nosa i gardła, zaapelowali do osób, które tracą zmysł węchu, aby odizolowały się na siedem dni, nawet jeżeli nie mają innych objawów zarażenia koronawirusem.

Naprawdę chcemy zwiększyć świadomość, że jest to oznaka infekcji i że każdy, kto utraci zmysł węchu, powinien się odizolować. To może przyczynić się do spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa i uratowania życia - napisała w e-mailu do "New York Times" prof. Claire Hopkins, przewodnicząca Brytyjskiego Towarzystwa Rynologicznego.

Zobacz także: Nie żyje drugi ksiądz zarażony koronawirusem! Ośmiu kolejnych duchownych objętych kwarantanną
Nastolatek z Polski z nietypowymi objawami koronawirusa. Pojawiły się u niego problemy z węchem oraz smakiem. 

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zachorowań. Ilu jest chorych?
East News

Nastolatek z Ostrowa Wielkopolskiego czuje się dobrze i jest leczony w domu. Kwarantanną zostało objętych pięciu członków rodziny. Pozostałe osoby, z którymi miał kontakt są objęte nadzorem epidemiologicznym. 

Badania na koronawirusa
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kościoły, koronawirus
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce, 14.03. Kościoły pozostają nadal otwarte!
Koronawirus w Polsce, sobota 14.03. Pojawiły się kolejne przypadki osób zarażonych wirusem. Skąd są zarażeni koronawirusem?

Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrasta z dnia na dzień. W Polsce potwierdzono dotąd 101 przypadków zarażeń koronawirusem, trzy osoby zmarły. [AKTUALIZACJA]  14.03, godz. 20:10 Arcybiskup Stanisław Gądecki ogłosił w swoim orędziu, że kościoły będą nadal otwarte. Przypomnijmy, jednak że z uwagi na zagrożenie zdrowa oraz życia  Kościół rekomenduje udzielenia do 29 marca dyspensy osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem . Zobacz także:  Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem. Miała 57 lat. Jak zachorowała? Jakie miała objawy? Co to oznacza w praktyce? Nieobecność na mszy w niedzielę w tym czasie, czyli do 29 marca 2020 roku, nie jest grzechem. Jeżeli jednak wierni zdecydują się pójść do kościoła na niedzielną mszę, powinni pamiętać o kilku zasadach. Znak pokoju należy przekazywać bez podawania rąk, należy powstrzymać się od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie, należy również zrezygnować z napełniania kropielnic wodą święconą. Na kratki konfesjonałów powinny zostać nałożone folie ochronne. Zobacz także:  Dyspensa dla wiernych przez koronawirusa. W niedzielę nie musisz iść do kościoła! 14.03, godz. 19:30 Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrasta z dnia na dzień. Najnowsze dane mówią, że w Polsce potwierdzono dotąd 100 przypadków koronawirusa, trzy z tych osób zmarły . Ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 1,5 tys. testów. W kwarantannie znajduje się 4400 osób, ponad 44 tys. obywateli jest pod opieką inspekcji sanitarnej. 13 osób wyzdrowiało. Zobacz także:  ...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner