Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews

Koronawirus w Polsce: W następnym tygodniu może być nawet 10 tys. zarażonych?

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews

Minister Zdrowia w najnowszym wywiadzie ocenił, ile osób już wkrótce może zachorować na koronawirusa. Łukasz Szumowski w rozmowie Dorotą Gawryluk w programie "Gość Wydarzeń" odpowiedział również na pytanie, jak długo potrwa jeszcze kwarantanna i kiedy zostaną otwarte m.in. galerie handlowe i restauracje. Co o trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa powiedział przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia?

Galerie handlowe będą zamknięte dłużej niż planowano? 

Koronawirus już od kilku miesięcy rozprzestrzenia się po całym świecie, a liczba osób zarażonych ciągle wzrasta. Niestety, (17.03.2020) w Polsce jest już 205 przypadków. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o nowych przypadkach oraz o kolejnej osobie, która zmarła z powodu koronawirusa. Piąta ofiara śmiertelna to 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Niestety, według Łukasza Szumowskiego, który w poniedziałek (16.03) wieczorem pojawił się w programie "Gość Wydarzeń", zarażonych osób już wkrótce będzie znacznie więcej. 

Ja przygotowuję się na sytuację taką, jak w innych krajach, czyli wzrostu bardzo znacznego. Na koniec tego tygodnia, to myślę, że to będzie 1500, może trochę więcej chorych. W następnym tygodniu to może być dobrych kilka tysięcy, jak nie dochodzenie do liczby 10 tysięcy - Minister Zdrowia przyznał w rozmowie z Dorotą Gawryluk. 

Minister Zdrowia odpowiedział również na pytanie, jak długo będą musiały być zamknięte galerie handlowe, kina czy restauracje. Ile jeszcze potrwa kwarantanna? Łukasz Szumowski w programie "Gość Wydarzeń" przyznał, że trudno odpowiedzieć na to pytanie. 

Zobaczymy, jaki będzie trend i ile będzie chorych na koniec tego tygodnia. Na podstawie tego będziemy decydowali, co po tych dwóch tygodniach.

Zobacz także: Dramat w Łodzi. Półtoraroczna dziewczynka, która wypadła z okna, jest zakażona koronawirusem

Minister Zdrowia ocenił, u ilu osób już wkrótce może zostać wykryty koronawirus

Konferencja o koronawirusie w Polsce

Dziś w Polsce (17.03) zmarła piąta osoba zarażona koronawirusem

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48