Party Stories
1,5-roczna dziewczyna, która wypadła z okna, ma koronawirusa
EastNews
Newsy

Dramat w Łodzi. Półtoraroczna dziewczynka, która wypadła z okna, jest zakażona koronawirusem

Koronawirus w Polsce. Łódź: półtoraroczna dziewczynka, która wypadła z okna, jest zakażona koronawirusem.

Wielki dramat w Łodzi. W niedzielę, 15 marca, doszło do poważnego wypadku. Z okna na trzecim piętrze w kamienicy przy ul. 6 Sierpnia wypadła półtoraroczna dziewczynka. Jak informuje TVN 24 dziecko jest zarażone koronawirusem. Poznajcie szokujące szczegóły.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

1,5 roczna dziewczynka z Łodzi zarażona koronawirusem

O zdarzeniu, do którego doszło wczoraj w Łodzi, rozpisywały się wszystkie media. W niedzielę z okna  na trzecim piętrze wypadła 18-miesięczna dziewczynka. W mieszkaniu przebywało oboje rodziców. Według relacji policji 35-letni ojciec przysnął, zaś 26-letnia marka znajdowała się w innym pomieszczeniu. Okazało się, że miała 0,8 promila alkoholu. Wstępne badania wykazały, że okno uchylił 5-letni brat dziewczynki:

Z bardzo wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej 5-latek otworzył uchylone okno, z którego z trzeciego piętra wypadła 18-miesięczna dziewczynka- mł. insp. Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Dziecko upadło na beton. Trafiło do szpitala im. Matki Polki w Łodzi, gdzie zostało operowane ze względu na poważny stan zdrowia. To jednak nie koniec dramatów.

Ojciec dziewczynki w trakcie policyjnego wywiadu wyznał, że dwa tygodnie temu spotkał się ze znajomymi, którzy wrócili z Włoch, więc rodzinę poddano testom na obecność koronawirusa. Wyniki testu były pozytywne u 18-miesięcznego dziecka.

Do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki zostało przyjęte półtoraroczne dziecko z urazem wielonarządowym. Było operowane w trybie pilnym ze względu na stan zagrożenia życia. Ze względu na przeprowadzony wywiad, pobrano test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Wynik był dodatni. Dziecko wskutek przebytego urazu jest w stanie ogólnym bardzo ciężkim. Wszelkie procedury związane z bezpieczeństwem pacjentów i personelu ICZMP, zgodnie z obowiązującymi standardami, zostały zachowane. - mówił w TVN 24 Adam Czerwiński, rzecznik Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Rodzice 18-miesięcznej dziewczynki zostali poddani kwarantannie. 5-letni chłopczyk trafił zaś do babci. Oboje są pod nadzorem epidemiologicznym.

W Polsce odnotowano ponad 170 przypadków zachorowań na koronawirusa.

Koronawirus w Polsce - najmłodszy pacjent ma 7 miesięcy

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koronawirus w Polsce - najmłodszy pacjent ma 7 miesięcy
Newsy
Koronawirus w Polsce. Wśród zarażonych jest 7-miesięczna dziewczynka! 
Koronawirus w Polsce. 150 przypadków w Polsce, w tym 7-miesięczna dziewczynka.

W Polsce potwierdzono już 156 przypadków koronawirusa. Jednak ta liczba może diametralnie wzrosnąć. Jak zapowiedział sam minister zdrowia, Łukasz Szumowski, w przyszłym tygodniu zakażonych może być już ponad tysiąc: Ta liczba w najbliższym tygodniu na pewno będzie rosła. W podobnym tempie jak w innych krajach Europy.  Spodziewam się, że w najbliższym tygodniu będziemy mieli ponad tysiąc pacjentów z dodatnim wynikiem Covid . Mam nadzieję, że to tempo wzrostu w pewnym momencie spowolni i będziemy mieli czas na leczenie pacjentów. Po to działamy w reżimie kwarantanny właściwie całego społeczeństwa - powiedział Szumowski. Wśród zarażonych znalazła się również 7-miesięczna dziewczynka. To na razie najmłodsza pacjentka z koronawirusem w naszym kraju.  Koronawirus u 7-miesięcznej dziewczynki We Wrocławiu potwierdzono obecność wirusa u 7-miesięcznej dziewczynki. Dziecko zaraziło się od swoich rodziców. Cała rodzina jest hospitalizowana, ale ich stan oceniany jest jako dobry. Dziewczynka jest cały czas z rodzicami: To jest wyjątkowa sytuacja, bo jesteśmy szpitalem dla dorosłych. Uznaliśmy, że nie będziemy tak małego dziecko rozdzielać z rodzicami - mówi rzecznik szpitala we Wrocławiu.  Warto dodać, że koronawirus znacznie częściej dotyka starsze osoby. Zachorowań wśród najmłodszych na razie jest zbyt mało, żeby lekarze mogli jasno określić, jak przebiega ta infekcja.    Trwają prace nad szczepionką na koronawirusa.    

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce: W następnym tygodniu może być nawet 10 tys. zarażonych?
Minister zdrowia w najnowszym wywiadzie ocenił, ile osób już wkrótce może zachorować na koronawirusa.

Minister Zdrowia w najnowszym wywiadzie ocenił, ile osób już wkrótce może zachorować na koronawirusa. Łukasz Szumowski w rozmowie Dorotą Gawryluk w programie "Gość Wydarzeń" odpowiedział również na pytanie, jak długo potrwa jeszcze kwarantanna i kiedy zostaną otwarte m.in. galerie handlowe i restauracje. Co o trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa powiedział przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia? Galerie handlowe będą zamknięte dłużej niż planowano?  Koronawirus już od kilku miesięcy rozprzestrzenia się po całym świecie, a liczba osób zarażonych ciągle wzrasta. Niestety, (17.03.2020) w Polsce jest już 205 przypadków. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o nowych przypadkach oraz o kolejnej osobie, która zmarła z powodu koronawirusa. Piąta ofiara śmiertelna to 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Niestety, według Łukasza Szumowskiego, który w poniedziałek (16.03) wieczorem pojawił się w programie "Gość Wydarzeń", zarażonych osób już wkrótce będzie znacznie więcej.  Ja przygotowuję się na sytuację taką, jak w innych krajach, czyli wzrostu bardzo znacznego. Na koniec tego tygodnia, to myślę, że to będzie 1500, może trochę więcej chorych. W następnym tygodniu to może być dobrych kilka tysięcy, jak nie dochodzenie do liczby 10 tysięcy  - Minister Zdrowia przyznał w rozmowie z Dorotą Gawryluk.  Minister Zdrowia odpowiedział również na pytanie, jak długo będą musiały być zamknięte galerie handlowe, kina czy restauracje. Ile jeszcze potrwa kwarantanna? Łukasz Szumowski w programie "Gość Wydarzeń" przyznał, że trudno odpowiedzieć na to pytanie.  Zobaczymy, jaki będzie trend i ile będzie chorych na koniec tego tygodnia. Na podstawie tego będziemy decydowali, co po...

Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Potwierdzono 27 przypadków zarażenia! Wśród chorych jest dziecko
Ministerstwo zdrowia potwierdza dwa kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Zachorowała młoda kobieta oraz dziecko! Jaki jest ich stan zdrowia? 

Ministerstwo zdrowia potwierdza dwa kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Zachorowała młoda kobieta oraz dziecko! Jaki jest ich stan zdrowia?  11 marca potwierdzono łącznie 5 nowych zachorowań - 3 podczas porannej konferencji ministra zdrowia oraz dwie kolejne po południu. Resort zdrowia na bieżąco aktualizuje dane.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje Koronawirus w Polsce. Zdiagnozowano 27 przypadków Ministerstwo zdrowia w środowe popołudnie poinformowało o kolejnych dwóch zdiagnozowanych przypadkach koronawirusa. Na dzień dzisiejszy (11 marca) jest już 27 zachorowań. Pierwsze z nich zdiagnozowano 4 marca.  Mamy 2 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowało ministerstwo zdrowia. Wśród chorych znalazła się kobieta z Łodzi oraz dziecko z Cieszyna:  Potwierdzone wyniki dotyczą: dziecka z woj. śląskiego (Cieszyn), które jest w dobrym stanie oraz młodej kobiety z woj. łódzkiego (Łódź). W sumie to już 27 przypadków zakażenia #koronawirus w Polsce. Stan dziecka skomentowała rzecznik Szpitala Śląskiego w Cieszynie Ewa Herman:  U trzeciej osoby, przebywającej na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Szpitala Śląskiego w Cieszynie, potwierdzona została obecność koronawirusa. Podobnie jak dwóch poprzednich pacjentów jest w stanie dobrym – poinformowała  Rzecznik nie podała jednak szczegółowych informacji na temat trzeciej zakażonej osoby. Wskazała jedynie, że osoba ta miała kontakt z pacjentem 0, który wrócił z Niemiec. Ewa Herman zdradziła, że aktualnie w szpitalu przebywają jeszcze dwie osoby z podejrzeniem zakażenia. Do tej pory potwierdzono...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner