East News

Lidl wprowadza kolejne zmiany z powodu koronawirusa. Musisz to wiedzieć, zanim wybierzesz się na zakupy!

East News

Ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa w Polsce, Lidl postanowił wprowadzić kolejne zmiany w funkcjonowaniu sklepu i obsłudze klientów. Te działania mają na celu troskę o bezpieczeństwo wszystkich osób, które chcą zrobić zakupy. Zobaczcie do jakich kolejnych zmian trzeba będzie się dostosować!

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Biedronka wprowadza zmiany, będzie jak w szpitalu!

ewydanie

Lidl wprowadza kolejne zmiany przez epidemię koronawirusa

Od samego początku epidemii, Lidl zdecydował się wprowadzić pierwsze zmiany w obsłudze klientów, w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa. Sieć dotychczas m.in. zamontowała ekrany ochronne z plexi przy kasach oraz wprowadziła model zmianowy podczas pracy. W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją, zdecydowano się wdrożyć kolejne rozwiązania, mające na celu jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i osób robiących zakupy. 

W nowej kampanii informacyjnej Lidl wprowadza udostępnienie kasy pierwszeństwa m.in. lekarzom i pielęgniarkom. Ponadto seniorzy będą obsługiwani przez kasjerów priorytetowo. Kasy pierwszeństwa będą przysługiwały także wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych oraz przedstawicielom pozostałych służb (strażakom, policjantom, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażnikom miejskim) niosącym pomoc osobom starszym lub tym przebywającym na kwarantannie. Dodatkowo Lidl umożliwia pracownikom w wieku 65+ zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy – wysokość pensji osób, które skorzystają z tego rozwiązania, pozostanie niezmieniona. 

Klienci w dalszym ciągu powinni pamiętać o zachowaniu środków ostrożności, czyli o odstępach pomiędzy jedną osobą, a drugą czy wybieraniu pieczywa, owoców i warzyw tylko przez jednorazową rękawiczkę. Warto wiedzieć o tych zasadach przed wyjściem do sklepu. Zobaczcie wideo, na którym pokazano jak powinniśmy zachowywać się podczas robienia zakupów. 

Lidl wprowadza kolejne zmiany w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa pracownikom i klientom.

Lidl
EastNews

 

Więcej na temat Lidl koronawirus
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17