Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Filip Chajzer wychodzi z DDTVN
Newsy

Koronawirus w Polsce. Filip Chajzer pokazał, jak niektórzy Polacy podchodzą do zaleceń ekspertów!

Polacy nie stosują się zaleceń specjalistów w sprawie koronawirusa!? To zdjęcie mówi wszystko!

Sytuacja spowodowana koronawirusem w Polsce przybiera coraz dramatyczniejszy charakter. Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski ogłosił stan epidemiczny, szkoły, przedszkola, żłobki, kina i teatry zostały zamknięte, a eksperci apelują, aby unikać większych skupisk ludzi i zachowywać szczególną ostrożność. A co robią niektórzy Polacy? Filip Chajzer opublikował zdjęcie nadesłane przez jedną z jego obserwatorek, na którym widać długą kolejkę do urzędu! Dlaczego Polacy lekceważą zalecenia specjalistów w sprawie koronawirusa? 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Dlaczego niektórzy Polacy nie stosują się do zaleceń?

Dziennikarz pokazał na Facebooku zdjęcie kolejki do wydziału komunikacji na warszawskim Mokotowie i pyta wprost dlaczego niektórzy lekceważą zalecenia specjalistów i nie stosują się do "dwutygodniowej kwarantanny", która została wprowadzona. Lekarze i politycy kilka razy dziennie apelują, aby zostać w domu i maksymalnie ograniczyć wyjścia, tymczasem urzędy, niektóre galerie czy place zabaw są pełne. Takie zachowanie przyczynia się do rozpowszechniania koronawirusa i może doprowadzić do tragicznej sytuacji, jaka jest obecnie we Włoszech!

Siedzę zamknięty w domu. Tak mówili w TV. Cały czas mówią. Ludzie wyglądający na bardzo rozsądnych. Powodują u mnie strach, ale sytuacja CHYBA? jest poważna... Tymczasem dostaje takie zdjęcie od Pani Małgorzaty, która mnie obserwuje na insta. To kolejka do wydziału komunikacji na Mokotowie. Dzisiaj. I ja już nie wiem... Czy ja przesadzam tak samo jak wszystkie te mądre głowy z telewizji? Czy ludzie, którzy normalnie żyją i załatwiają swoje codzienne sprawy mają jednak rację? Nie wiem co myśleć bo też mam trochę rzeczy do załatwienia...  - napisał Filip Chajzer w mediach społecznościowych.

Pod szokującym zdjęcie pojawiło się mnóstwo komentarzy. Większość ludzi poważnie podchodzi do zagrożenia koronawirusem i stosuje się do zaleceń. Niestety są też osoby, które zupełnie się tym nie przejmują i twierdzą, że nie zamierzają ulegać panice!

Ależ nie ma czemu się dziwić. To samo było we Włoszech. Cześć bagatelizuje sprawę i doprowadzi do tysięcy zakażeń w przestrzeni tygodnia.

Dlatego u nas nakazy nie pomogą trzeba zakazy wprowadzić, bo inaczej będzie jak zwykle.

Jeśli nie zamkniemy urzędów , galerii , restauracji i tym podobnym miejsc to tak będzie , ludzie tego nie rozumieją niestety ze sami dla siebie stwarzają zagrożenie w ten sposób!

Ja cały dzień kątem oka obserwuje dzieci zasuwające na hulajnogach w parku i starszych ludzi spacerujących między nimi. Dramat

Tylko spójrzcie na to zdjęcie! 

Podobny wpis umieściła Agata Młynarska, która zwróciła uwagę ludziom ćwiczącym na miejskiej siłowni!

Mimo zaleceń lekarzy i specjalistów, aby nie lekceważyć koronawirusa i stosować się do zaleceń niektórzy ludzie zupełnie się tym nie przejmują, narażając życie innych!

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

 

 

Anna Mucha w zielonej cekinowej sukience
Newsy
Anna Mucha opublikowała szokujące zdjęcie! Aktorka jest wściekła na osoby łamiące zasady kwarantanny! 
Anna Mucha opublikowała szokujące zdjęcie! Aktorka jest wściekła na osoby łamiące zasady kwarantanny! 

Anna Mucha pokazała, jak niektórzy mieszkańcy Ursynowa stosują się do zaleceń władz w sprawie koronawirusa. Gwiazda "M jak miłość" pokazała szokujące zdjęcie i zwróciła się do wszystkich z ważnym apelem. Jak Anna Mucha skomentowała zachowanie tych, którzy pomimo szalejącej epidemii postanowili wyjść ze swoim domów i gromadzili się pod sklepami? Zdecydowana reakcja aktorki! Polacy nie stosują zasad kwarantanny? W związku z epidemią koronawirusa władze na całym świecie wprowadzily wiele obostrzeń. W Polsce już od kilku tygodni obowiązują m.in. ograniczenia dotyczące przemieszczania. Zamknięto granice, a każdy Polak który wraca do kraju musi przejść obowiązkową kwarantannę. Władze apelują również do wszystkich, żeby ograniczyć wychodzenie z domów. Niestety, apele władz i lekarzy nie trafiają do wszystkich. Anna Mucha podczas relacji na Instagramie pokazała tłumy na jednej z ulic w Warszawie!  Zdjęcie sprzed chwili Ursynów. Ludzie! Nie wygłupiajcie się! Siedźta w domu. Zaczynam się czuć jak frajer, siedząc w domu!- napisała Anna Mucha.  Musicie zobaczyć zdjęcie tłumu, które opublikowała na Instagramie Anna Mucha! Mamy nadzieję, że w większości Polacy wzięli sobie do serca wszystkie nakazy, apele i naprawdę przestrzegają zasad "narodowej kwarantanny".  Zobacz także:   Tak Anna Mucha spędza czas z dziećmi podczas kwarantanny! Do wspólnej zabawy gwiazda wykorzystała... odkurzacz! Anna Mucha pokazała niepokojące zdjęcie. Aktorka od kilku tygodni razem z dziećmi spędza czas w domu.           Wyświetl ten post na Instagramie.            ...

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce: Premier ogłosił stan zagrożenia epidemicznego! Zamknięte galerie i przywrócone granice! 
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował, że rząd wprowadza stan zagrożenia epidemicznego!

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował, że rząd wprowadza stan zagrożenia epidemicznego! W związku z kolejnymi przypadkami zarażenia koronawirusem władze podjęły radykalne kroki. W nocy z soboty na niedzielę zostaną wstrzymane międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe.  Zostaną przywrócone granice (na okres 10 dni z możliwością przedłużenia o 20 dni).  Polscy obywatele po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę- zapowiedział premier.  Co jeszcze ogłosił premier? Władze zamykają galerie handlowe Podczas konferencji prasowej Mateusz morawiecki zapewnił, że w Polsce nie zabraknie pożywienia. Premier ogłosił jednak, że w kraju zostaną zamknięte galerie handlowe. Ograniczenia będą również restauracjach i kawiarniach- posiłki będzie można zamawiać jedynie na wynos.  Z piątku na sobotę ograniczamy działalność galerii handlowych. Zostaną otwarte sklepy spożywcze, pralnie, apteki, drogerie- powiedział premier. Przypominamy, że do dziś w naszym kraju zdiagnozowano 68 przypadków zarażenia koronawirusem. Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Filip Chajzer pokazał, jak niektórzy Polacy podchodzą do zaleceń ekspertów! W Polsce został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego. Władze ograniczają działalnośc galerii handlowych.  

Koronawirus w Szwecji, na ulicach pełno ludzi
East News
Newsy
Zaufanie, nie zakazy i ludzie na ulicach! Polska pisarka o szwedzkiej walce z koronawirusem: "Ludzie i tak się zarażą"
Zaufanie, nie zakazy i ludzie na ulicach! Polska pisarka o szwedzkiej walce z koronawirusem: "Ludzie i tak się zarażą"

Okazuje się, że walka z koronawirusem nie musi wyglądać wszędzie tak samo? Jak to jest, że podczas gdy w Polsce i na świecie rządy prześcigają się w kolejnych zakazach, by ludzie pozostawali w domach, w Szwecji życie toczy się bez tak wielkich ograniczeń? O odpowiedź na te pytanie pokusiła się świetnie znająca szwedzkie realia pisarka Katarzyna Tubylewicz . O sytuacji Sztokholmie, gdzie mieszka, i w całym kraju rozmawiała z nią Katarzyna Sielicka z dwutygodnika „Viva! Zobacz także:   W związku z koronawirusem cmentarze w Warszawie zostały zamknięte Koronawirus w Szwecji: zaufanie, nie zakazy Jak wyjaśnia Katarzyna Tubylewicz, w Szwecji uważa się, że walka z koronawirusem ma się opierać na zaufaniu państwa do obywateli i odwrotnie. Okazuje się, że najważniejsze decyzje podejmują tam wcale nie politycy, a eksperci - epidemiolodzy ze szwedzkiego odpowiednika sanepidu. Z większych organiczeń - jak do tej pory oficjalnie zakazano organizowania zgromadzeń powyżej 50 osób i odwiedzania pensjonariuszy w domach opieki dla seniorów. Zamknięto też szkoły średnie i wyższe. To właściwie teraz jedyne zakazy. A poza tym wszystko, co się dzieje, wynika z rad i sugestii, jak należy działać. Większość Szwedów pracuje z domu, większość bardzo ogranicza kontakty towarzyskie, większość nie wyjedzie nigdzie na święta, żeby nie roznosić zarazy. Ale zrobią to dlatego, że są odpowiedzialni i solidarni, nie dlatego, że grozi im mandat - mówi Tubylewicz. Jak dodaje, szwedzkie państwo uważa, że zamknięcie kraju wcale nie jest optymalnym sposobem na walkę z koronawirusem, bo to zagrożenie szybko nie zniknie.  W Szwecji uważa się, że trzeba znaleźć taką metodę na walkę z nim, która nie zniszczy całkowicie tkanki społecznej, nie skaże ludzi na długotrwałą izolację, doprowadzającą do...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner