East News

Koronawirus: Godziny dla seniorów na nowych zasadach. W jakich miejscach obowiązują?

East News

Godziny dla seniorów wróciły w związku z bardzo dużym wzrostem zachorowań na koronawirusa i od 15 października obowiązują w całym kraju. Zgodnie z nowymi zasadami w godzinach 10-12 w wielu punktach mogą zrobić zakupy osoby od 60. roku życia. Obecnie godziny dla seniorów zostały wprowadzone na innych zasadach niż wiosną. Czego dotyczą zmiany? Gdzie obowiązują godziny dla seniorów?

Godziny dla seniorów na nowych zasadach! Jakie zmiany zostały wprowadzone?

Godziny dla seniorów po raz pierwszy zostały wprowadzone w maju 2020 roku i obowiązywały osoby od 65. roku  życia. Kiedy ilość zachorowań zaczęła spadać zostały one zniesione, od czwartku znów wróciły i obecnie dotyczą osób po 60. roku życia.  

Godziny dla seniorów obowiązują w godzinach 10-12 od poniedziałku do piątku! Nie dotyczą soboty, jak miało to miejsce wiosną:

Chcemy zapewnić naszym seniorom komfort. Oczywiście mogą oni dokonywać zakupów także o innej porze, ale to będzie taki dedykowany czas – powiedziała  minister rodziny Marlena Maląg.

W jakich miejscach obowiązują godziny dla seniorów?

Godziny dla seniorów zostały wprowadzone, aby chronić starszych przed zarażeniem koronawirusem. Jest to grupa najbardziej narażona na Covid-19, dlatego od 15 października osoby powyżej 60. roku życia mogą  zrobić zakupy w dedykowanych godzinach. Godziny dla seniorów obowiązują w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach. 

Z godzin dla seniorów wyłączone są stacje benzynowe, sklepy odzieżowe, markety budowlane. Dedykowane godziny według nowych zasad obowiązują jedynie w miejscach tzw. pierwszej potrzeby. Za złamanie zasad godzin dla seniorów właściciele sklepów, drogerii, aptek czy placówek pocztowych są narażeni na mandat karny w wysokości 500 zł.

Zobacz także: Nieoficjalnie: zakaz wesel i zamknięcie sklepów monopolowych po 19! To możliwe nowe obostrzenia

Nowe zasady godzin dla seniorów obowiązują od 15 października i dotyczą przedziału godzinowego 10-12.

East News

Godziny dla seniorów wróciły ze względu na duży wzrost zakażeń na koronawirusa.

koronawirus
East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39