Kora, Olga Jackowska Sipowicz, ostatnie zdjęcie Kora Kora Kora Kora - ostatnie zdjęcie
Kora, Olga Jackowska Sipowicz, ostatnie zdjęcie
Instagram
Do końca pracowała
1/5
Kora, Olga Jackowska Sipowicz, ostatnie zdjęcie
Instagram

 

W ostatnią sobotę, 28 lipca, o 5:30 rano zmarła Kora. Legendarna artystka od 5 lat walczyła z genetycznym rakiem jajników, jednak nikt nie spodziewał się najgorszego. Informacja o śmierci wokalistki wstrząsnęła wszystkimi - jej bliskimi, przyjaciółmi oraz fanami. Teraz okazuje się, że sama Kora do końca próbowała walczyć i nie godziła się ze swoim losem. Pomimo ogromnego cierpienia i uciążliwego leczenia, wciąż oddawała się swojej największej życiowej pasji - tworzeniu piosenek.

Powrót na scenę był jej wielkim marzeniem, dlatego też pracowała nad nowym materiałem. Co teraz się z nim stanie? Przeczytajcie więcej na kolejnych stronach galerii.

Zobacz: Pierwsze informacje na temat pogrzebu Kory! Co już wiadomo?

 
2/5
Kora
East News

 

Fani Kory do końca mieli nadzieję, że artystka jeszcze wróci na scenę. Ona sama również w to wierzyła. Wiosną 2017 roku poczuła się znacznie lepiej, a jej menadżerka, Katarzyna Litwin, zapewniała w rozmowie z „Super Expressem”, że Kora planuje wielki powrót.

- Kora jest dziś zdrowa i czuje się na siłach, by wrócić do pracy. Planuje nagranie nowej płyty. Zaczęła już nawet pisać nowe teksty i jesteśmy w trakcie poszukiwań producenta albumu - mówiła menadżerka.

 

Zobacz: Cudem ją wtedy uratowano… Kora próbowała popełnić samobójstwo! 

3/5
Kora
East News

 

Co więcej, w 2018 roku Kora miała ruszyć w trasę koncertową! Katarzyna Litwin mówiła jeszcze nie tak dawno „Super Expressowi”:

- Kora obecnie jest na urlopie. Odpoczywa w Polsce. Jesienią, a dokładnie pod koniec września będziemy planować terminy wejścia do studia. Jak na razie trwają prace nad tekstami piosenek.

Zobacz: Kora nie radziła sobie ze śmiercią Marka Jackowskiego. Opowiedziała o tym w ostatnim wywiadzie... 

4/5
Kora
East News

 

Dziś te słowa wyjątkowo smucą. Kora nie doczekała spełnienia swojego wielkiego marzenia, ale zostawiła teksty i gotowe podkłady muzyczne Pawła Mykietyna - jak informuje „”Fakt”.  Ponoć przed śmiercią prosiła męża Kamila Sipowicza, by kiedyś je wydał. 

-Nie wiadomo, czy one się kiedyś ukażą, ale niepublikowana twórczość Kory w postaci tekstów na pewno. Najprawdopodobniej Sipowicz wyda na jakąś rocznicę kolejny tomik poezji z tymi tekstami - czytamy w „Fakcie”. 

 

Zobacz: Kora i Tomasz Stańko zagrali razem! Gdzie ich usłyszymy? 

5/5
Kora - ostatnie zdjęcie

Wokalistka zmarła w wieku 67 lat w swoim domu na Roztoczu, otoczona bliskimi i przyjaciółmi.

Zobacz: Krzysztof Gojdź: „Kora bezwzględnie bała się śmierci. Nienawidziła szpitali”

Więcej na temat Kora