Michał Witkowski napisał felieton o Piotrze Woźniaku-Staraka
Newsy

Koniec śledztwa w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka! Co ustalono?

Koniec śledztwa w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka! Co ustalono?

Prokurator Okręgowy w Olsztynie wydał postanowienie o umorzeniu śledztwa do w sprawie wypadku na Jeziorze Kisajno w nocy 18 sierpnia 2019 roku, w którym zginął Piotr Woźniak-Starak - informuje se.pl. 

Decyzję ogłoszono w ostatnim dniu mijającego roku. Co ustaliła prokuratura? W czasie śledztwa potwierdziła, że to sam producent filmowy przyczynił się do wypadku.

- Znajdujący się w stanie nietrzeźwości prowadził na jeziorach Kisajno, Niegocin i Boczne łódź motorową, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu wodnym wykonując manewr skrętu łodzi z jednoczesnym przyspieszeniem, w wyniku czego pasażerka łodzi wypadła za burtę - WP.pl cytuje rzecznika Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, prokuratora Krzysztofa Stodolnego.

Po manewrze Piotr Woźniak-Starak również znalazł się w jeziorze.

- Został uderzony pracującą śrubą między innymi w głowę. Spowodowało to szereg obrażeń skutkujących śmiercią - dodaje prokurator. 

Jak informuje prokuratura, postępowanie w sprawie prowadzenia pojazdu w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości oraz w sprawie spowodowania wypadku, zostało umorzone.

Zobacz także: Ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka hitem w kinach? Są wyniki!

Piotr Woźniak-Starak zginął w nocy 18 sierpnia tego roku na Jeziorze Kisajno:

Piotr Woźniak-Starak
Instagram

 

 

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka
East News
Newsy
Prokuratura okręgowa przejmuje śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka, podaje ważną przyczynę
Prokuratura okręgowa przejmuje śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka, podaje ważną przyczynę

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie ogłosiła, że przejęła prowadzenie śledztwa w sprawie wypadku motorówki na jeziorze Kisajno. Zginął w nim znany producent filmowy Piotr Woźniak-Starak , milioner i mąż dziennikarki Agnieszki Woźniak-Starak. Olsztyńska prokuratura opublikowała w tej sprawie komunikat pisząc o powodzie tej decyzji. Śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka Prokuratura Okręgowa przejęła śledztwo w sprawie wypadku od Prokuratury Rejonowej w Giżycku. Co pisze w komunikacie? Jak się okazuje przyczyną zajęcia się postępowaniem przez śledczych z prokuratury okręgowej, czyli nadrzędnej w stosunku do prokuratury w Giżycku jest " znaczny oddźwięk społeczny ". Poniżej cały komunikat, opublikowany w piątek po południu: Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła do prowadzenia śledztwo w sprawie wypadku na jeziorze Kisajno Wczoraj, tj. 29 sierpnia 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła z Prokuratury Rejonowej w Giżycku śledztwo w sprawie wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 18 sierpnia 2019 r. Przejęcie postępowania związane jest ze znacznym oddźwiękiem społecznym, w związku z przedmiotowym śledztwem. Aktualnie będą prowadzone czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy. Komunikat podpisał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Krzysztof Stodolny. Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka W czwartek i piątek bliscy, przyjaciele i współpracownicy pożegnali Piotra Woźniaka-Staraka. 29 sierpnia uczczono jego pamięć nabożeństwem pogrzebowym w kościele św. Józefa Oblubieńca w Konstancinie-Jeziornie. W piątek zaś odbyły się uroczystości pogrzebowe dla najbliższych   w mazurskiej posiadłości Staraków w Fuledzie. Początkowo prochy producenta miały być...

Piotr Woźniak Starak
Newsy
We krwi Piotra Woźniaka-Staraka wykryto alkohol! Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok
We krwi Piotra Woźniaka-Staraka wykryto alkohol! Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok

Piotr Woźniak-Starak w chwili wypadku na jeziorze Kisajno miał alkohol we krwi - poinformowała w środę 25 września Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Ponad miesiąc po wypadku ujawniono wyniki sekcji zwłok producenta filmowego i męża Agnieszki Woźniak-Starak. Prokuratura wyjawiła również, ile promili alkoholu miał we krwi Piotr Woźniak-Starak. Poznajcie więcej szczegółów poniżej. Wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniaka-Staraka Z sekcji zwłok Piotra Woźniaka-Starak wynika, że w chwili wypadku na jeziorze miał w organizmie we krwi od 1,7 promila do 2,4 promila w moczu alkoholu w organizmie. Na swojej stronie internetowej Prokuratura Okręgowa informuje: Prokuratura Okręgowa w Olsztynie uzyskała z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sprawozdanie z oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019r. uczestniczył w wypadku do jakiego doszło na jeziorze Kisajno. Wynika z niego, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej. Ponadto badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego - czytamy. Wypadek Piotra Woźniaka-Starak Piotr Woźniak-Starak zginął w wypadku na jeziorze Kisajno w nocy z 17 na 18 sierpnia. Producent filmowy podróżował swoją motorówką wraz z 27-letnią kelnerką z pobliskiej restauracji. Według jej zeznań, w pewnym momencie doszło do niebezpiecznego manewru i oboje wypadli z łodzi. Kobieta o własnych siłach dopłynęła do brzegu, natomiast Piotr Woźniak-Starak...

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka
East News
Newsy
Bardzo ważny komunikat prokuratury w sprawie zaginięcia Piotra Woźniaka Staraka!
Bardzo ważny komunikat prokuratury w sprawie zaginięcia Piotra Woźniaka Staraka!

To już czwarty dzień poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka na jeziorze Kisajno. Producent filmowy  zaginął w nocy z soboty na niedzielę.  Niestety, od tamtej chwili ratownikom nie udało się odnaleźć męża Agnieszki Woźniak-Starak. Wiadomo już, że Piotr Woźniak-Starak płynął motorówką z 27-letnią kobietą, gdy nagle doszło do ostrego skrętu i oboje wypadli za burtę. Kobieta o własnych siłach dopłynęła do brzegu, jednak wciąż nie wiadomo, co stało się z Piotrem Woźniakiem-Starakiem. Pojawiają się pytania kim jest kobieta, która płynęła z mężem gwiazdy TVN? Początkowo pojawiały się plotki, że Piotrowi mogła towarzyszyć jego siostra Julia. Dziś wiadomo już, że siostry Piotra Woźniaka-Staraka nie było na motorówce. Teraz media dotarły do kobiety, która uratowała się po wypadku na jeziorze Kisajno! Ponadto - pojawił się bardzo ważny komunikat prokuratury!  Kim jest 27-letnia kobieta?  Według doniesień Wirtualnej Polski kobieta, która w nocy z sobotę na niedzielę płynęła z Piotrem Woźniakiem-Starakiem to 27-letnia Ewa z Łodzi. Dziennikarze znaleźli jej profil na jednym z portali społecznościowych i wybrali się do mazurskiej restauracji, w której pracuje kobieta.  Byliśmy na miejscu. Wyproszono nas. Później na parkingu podszedł do nas agresywny mężczyzna. Groził i powiedział, byśmy dalej nie szukali dziewczyny. Na miejscu zastaliśmy także charakterystyczne auto, identyczne, jak ze zdjęć widniejących na profilu 27-letniej Ewy w social mediach- informują dziennikarze wp.pl. Wirtualna Polska twierdzi, że Piotr Woźniak-Starak i 27-letnia Ewa najprawdopodobniej znali się wcześniej. Kobieta pasjonuje się żeglarstwem- według doniesień portalu, od kilku lat prowadziła kursy i szkolenia żeglarskie.  Dziś trwa kolejny dzień poszukiwań Piotra...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner