koronawirus
East News
Newsy

Znamy wstępną datę zakończenia nauki zdalnej w szkołach! Minister edukacji zabrał głos

Znamy wstępną datę zakończenia nauki zdalnej w szkołach! Minister edukacji zabrał głos

To ważna wiadomość dla wszystkich rodziców. Minister edukacji nie wyklucza końca nauki zdalnej po 29 listopada. Jest szansa na to, aby placówki szkolne miały możliwość częściowego powrotu do nauczania stacjonarnego:

Jeśli krzywa dziennych zakażeń koronawirusem zostanie wypłaszczona, to mamy szansę, by po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół - powiedział Przemysław Czarnek w wywiadzie dla Radia Wnet

Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Nauka zdalna zostanie przedłużona o kilka miesięcy!? Ta decyzja to dramat dla wielu rodziców

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Koniec nauki zdalnej po 29 listopada? Minister edukacji komentuje 

Rygorystyczne obostrzenia z powodu pandemii koronawirusa i ciągły wzrost ilości zachorowań na COVID-19 sprawiły, że musieliśmy odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. Nowe zasady wpłynęły również na edukację uczniów. W szkołach została wprowadzona nauka zdalna, do tego trybu nauczania od początku listopada dołączyły również najmłodsze dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Według najnowszych obostrzeń taki tryb nauki nakazany jest aż do 29 listopada. Co prawda nie zapadły jeszcze oficjalne decyzje w sprawie dalszych kroków związanych z edukacją ale minister Przemysław Czarnek nie wyklucza, że po tym terminie szkoły będą stopniowo wracać na nauki stacjonarnej:

Jeśli krzywa dziennych zakażeń koronawirusem zostanie wypłaszczona, to mamy szansę, by po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół (...) Póki co, mamy decyzję do 29 listopada. Mamy nauczanie zdalne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż. Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuację opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszystko jest z sobą powiązane. Chodzi o życie i zdrowie Polaków. To jest wartość najważniejsza - poinformował w wywiadzie dla Radia Wnet.

W dzisiejszym wywiadzie podkreślił, że znaczący wpływ na decyzję będzie miało rygorystyczne przestrzeganie aktualnych obostrzeń: 

Jeśli uda się to zrobić w ciągu tych kilkunastu dni, dzięki zaangażowaniu wszystkich Polaków, nauczycieli, uczniów, rodziców, przestrzeganiu wszystkich obostrzeń i rygorów, które są wprowadzane, nie po to by kogoś blokować, ale by ratować życie i zdrowie, to jestem przekonany, że mamy szansę po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół - zapewnił.

Kilka dni temu minister edukacji udzielił również wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej". Wskazał wówczas dwa scenariusze, ten optymistyczny, a o którym mówił również w wyżej cytowanym wywiadzie i który staje się coraz bardziej prawdopodobny, oraz pesymistyczny, który zakładałby przedłużenie nauki zdalnej aż do stycznia lub dłużej. 

Obawiam się, że przy pesymistycznym wariancie nawet do stycznia lub dłużej. Nie mogę założyć tylko wariantu optymistycznego. Szkoły są i były w miarę bezpieczne, potwierdzonych ognisk było bardzo mało, ale funkcjonowanie stacjonarne placówek oznacza mobilność kilkunastu milionów ludzi, a na to nie możemy sobie pozwolić w tym momencie. Musimy ograniczyć ich przemieszczanie się. Modlę się o szybki powrót uczniów do szkół, bo takie czasowe ograniczenia nie są dobre zarówno dla ich edukacji jak i dla naszej gospodarki - powiedział kilka dni temu Przemysław Czarnek w rozmowie z "DGP". 

Pozostaje nam czekać na oficjalne stanowisko w sprawie zakończenia lub przedłużenia nauki zdalnej. 

Zobacz także: Nowe obostrzenia: Nauka zdalna dla klas 1-3 szkół podstawowych, wprowadzenie bonu dla nauczycieli

Przemysław Czarnek, minister edukacji, nie wyklucza stopniowego powrotu do szkół po 29 listopada. Czyżby optymistyczny wariant dotyczący dalszego trybu nauczania stawał się coraz bardziej prawdopodobny? 

Przemysław Czarnek
East News

Według pesymistycznego scenariusza nauka zdalna zostanie przedłużona do stycznia lub dłużej. 

Nauka zdalna w szkołach potrwa do końca stycznia?
East News

Zobacz także
Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń

Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń

koronawirus

Rosnąca fala zachorowań wymusi kolejne obostrzenia? "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"

 

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News
Newsy
Koniec nauki zdalnej po 29 listopada? Wiemy, jacy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkół
Koniec nauki zdalnej po 29 listopada? Wiemy, jacy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkół

Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do nauczania stacjonarnego? To pytanie zadają sobie rodzice w całej Polsce, którzy wraz ze swoimi dziećmi musieli podporządkować się nowej edukacyjnej rzeczywistości. Wygląda na to, że optymistyczny scenariusz na temat końca nauki zdalnej po 29 listopada i stopniowego powrotu do szkół zaczyna być coraz bardziej realny. Minister Edukacji oznajmił dziś, które dzieci jako pierwsze będą mogły przygotowywać się do powrotu do nauki stacjonarnej. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Znamy wstępną datę zakończenia nauki zdalnej w szkołach! Minister edukacji zabrał głos Koniec nauki zdalnej po 29 listopada. Kolejne szczegóły  W związku z panującą pandemią koronawirusa rząd zadecydował o wprowadzeniu nauki zdalnej we wszystkich szkołach w całej Polsce. Tym samym od kilku tygodni uczniowie uczą się w domu. Jeszcze kilka dni temu w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Minister Edukacji, Przemysław Czarnek oznajmił, że są dwie wersje dotyczące powrotu dzieci do szkół. Ta optymistyczna wskazuje na to, że uczniowie będą mogli stopniowo wracać do nauki stacjonarnej już od grudnia, natomiast w tej pesymistycznej wersji nauka zdalna może zostać przedłużona jeszcze o kilka miesięcy:  Obawiam się, że przy pesymistycznym wariancie nawet do stycznia lub dłużej.   Nie mogę założyć tylko wariantu optymistycznego. - mówił w rozmowie z "DGP" Wszystko wskazuje jednak na to, że duże szanse na spełnienie ma ten optymistyczny wariant mówiący o powrocie dzieci do szkół już po 29 listopada.  Jeśli krzywa dziennych zakażeń koronawirusem zostanie wypłaszczona, to mamy szansę,  by po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół  - powiedział Przemysław Czarnek we wczorajszym wywiadzie...

Nauka zdalna w szkołach potrwa do końca stycznia?
East News
Newsy
Nauka zdalna zostanie przedłużona o kilka miesięcy!? Ta decyzja to dramat dla wielu rodziców 
Nauka zdalna zostanie przedłużona o kilka miesięcy!? Ta decyzja to dramat dla wielu rodziców 

Nauka zdalna może obowiązywać nawet jeszcze przez kilka miesięcy. Minister Edukacji, Przemysław Czarnek, w rozmowie z "DGP" przyznał, że niestety w obecnej sytuacji nie można zakładać tylko wariantu optymistycznego. W tym momencie najważniejsze jest ograniczenie mobilności Polaków, a powrót do szkół oznaczałby znów wzmożone przemieszczanie się. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Całkowity lockdown coraz bliżej! Krok do narodowej kwarantanny. Nieoficjalne doniesienia! Szukasz podręczników, książek i pomocy do nauki zdalnej? Wejdź tutaj i odbierz kod rabatowy Livro , by zyskać atrakcyjną zniżkę na zakupy. Do kiedy potrwa nauka zdalna? Minister Edukacji zdradził nowe informacje Pandemia koronawirusa w Polsce w dalszym ciągu nabiera na sile. Rząd zdecydował się na wprowadzenie już wielu obostrzeń, a podczas ostatniej konferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego dowiedzieliśmy się, że jesteśmy o krok przed narodową kwarantanną. Jak wiadomo szkoły już od kilku tygodni znów pracują w trybie zdalnym, ostatnio również najmłodsi uczniowie dołączyli do zdalnego nauczania.  Jak długo uczniowie nie będą chodzili do szkół? "Dziennik Gazeta Prawna" postanowił zapytać o to Ministra Edukacji, Przemysława Czarnka. W bardzo optymistycznej wersji dzieci, powinny wrócić do nauki stacjonarnej od grudnia. Jednak minister przyznał, że trzeba niestety myśleć również o pesymistycznym scenariuszu. Nauka zdalna może zatem z nami pozostać jeszcze przez kilka miesięcy.  Obawiam się, że przy pesymistycznym wariancie nawet do stycznia lub dłużej. Nie mogę założyć tylko wariantu optymistycznego. Szkoły są i były w miarę bezpieczne, potwierdzonych ognisk było bardzo mało, ale funkcjonowanie stacjonarne placówek oznacza mobilność...

Nauka zdalna w szkołach potrwa do końca stycznia?
East News
Newsy
Uczniowie wrócą do szkoły już po feriach zimowych? Jest komentarz ministra edukacji! 
Czy po feriach zimowych wszyscy uczniowie wrócą do szkoły?

Czy po feriach zimowych wszyscy uczniowie wrócą do szkoły? Kto już wkrótce może rozpocząć naukę stacjonarną? Minister edukacji i nauki w najnowszym wywiadzie odpowiedział na pytania, które z pewnością zadają sobie dziś wszyscy rodzice i dzieci. Sprawdźcie, co powiedział Przemysław Czarnek! Kiedy powrót dzieci do szkół? W związku z pandemią koronawiusa uczniowie już wiele tygodni temu musieli rozpocząć naukę zdalną i od tamtej chwili nie mogą wrócić do swoich szkół. Początkowo nauczanie online miało się zakończyć 29 listopada, jednak przez wzrost liczby zachorowań, władze wydłużyły ten termin do 23 grudnia. Teraz trwa przerwa świąteczna, a od 4 do 17 stycznia odbędą się ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Dziś chyba wszyscy zastanawiają się, czy w związku z rozpoczęciem szczepień przeciwko koronawirusowi w naszym kraju, dzieci już wkrótce będą mogły zakończyć naukę zdalną i po feriach wrócą do szkoły. Teraz minister edukacji i nauki rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Po 17 stycznia do szkoły wracają w pierwszej kolejności uczniowie klas 1-3, być może uczniowie klas maturalnych i klas ósmych, stopniowo, hybrydowo lub stacjonarnie- Prezmysław Czarnek mówił na antenie radiowej Jedynki.  Minister edukacji i nauki zaznaczył jednak, że powrót dzieci do szkół będzie uzależniony od tego, jak "epidemiolodzy ocenią dynamikę rozwoju pandemii".  Waszym zdaniem uczniowie powinni już wrócić do szkoły?  Zobacz także:   Kiedy koniec obostrzeń? Morawiecki podał prawdopodobny termin: "Wtedy będziemy wracać do normalności" Minister edukacji i nauki zdradził, kiedy część uczniów może wrócić do szkoły. Czy po feriach dzieci zakończą naukę zdalną?  

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik