kadr z filmu "Dzień matki" Kadr z japońskiego filmu nasza młodsza siostra Drew Barrymore i Toni Collette w filmie Już za tobą tęsknię Kadr z filmu Sąsiedzi 2
kadr z filmu "Dzień matki"
materiały promocyjne
1/4
kadr z filmu "Dzień matki"
materiały promocyjne

Od dzisiaj w kinach prawdziwy Dzień Kobiet! W premierowych propozycjach królować będą matki, siostry i przyjaciółki! Zapraszam do przeglądu wybranych premier filmowych weekendu. O wszystkich przeczytacie w każdy piątek na MOIM BLOGU. Zaczynamy od:

 

Dzień Matki [Mother's Day]

 

Wielki szacunek dla reżysera Garry'ego Marshalla, który w wieku 81 lat wciąż kręci filmy! Choć może już czas na emeryturę? ;). „Dzień matki” to jego trzecia współpraca z Julią Roberts, która wcześniej zagrała u Marshalla w kultowym „Pretty Woman”, a kilka lat później w „Uciekającej pannie młodej”. Tym razem zamiast Richarda Gere partnerują jej Jennifer Aniston, Kate Hudson czy Britt Robertson nie bez powodu nazywana nową Julia Roberts. W „Dniu matki” zobaczymy ją w roli... córki pięknej Julii.

Zgodnie z tytułem filmu fabuła „Dnia matki” kręci się wokół tytułowego święta. Bohaterkami są cztery rodziny obchodzące go na swój sposób. Co oczywiste tematyka filmu poświęcona jest macierzyństwu i różnych jego odcieniach, a bohaterki same będące matkami, często będą musiały zmagać się nie tylko z problemami związanymi ze swoimi pociechami, ale i własnymi matkami. Jak więc widać, tematów do rozważenia z pewnością nie zabraknie, a wszystko to zostanie opowiedziane w słodko-gorzki sposób, jak to na filmy Garry'ego Marshalla przystało.

 

Werdykt: Kobiece kino

 

Scena przedpremierowa:

 

 

Zwiastun:

 

2/4
Kadr z japońskiego filmu nasza młodsza siostra
Internet

Nasza młodsza siostra [Umimachi Diary]

 

Kolejny film o kobietach, tym razem opowieść z dalekiej Japonii, której bohaterkami są trzy siostry. Wraz z informacją o śmierci ojca dowiadują się, że mają jeszcze jedną przyrodnią siostrę, o której nigdy wcześniej nie słyszały. I którą natychmiast przyjmują do rodziny, choć nie wszystkim taka decyzja się podoba.

Japońskie kino rzadko możemy gościć na naszych ekranach, tym bardziej warto wybrać się do kina skoro jest taka okazja. Ale nie tylko dlatego, w końcu „Nasza młodsza siostra” to jeden z najlepszych japońskich filmów zeszłego roku. Wyreżyserowany przez Hirokazu Koreedę, którego poprzedni film skupiający się na rodzinie i więzach krwi – „Jak ojciec i syn” – wzruszył widownię na całym świecie. Podobnie będzie i teraz.

 

Werdykt: Najlepsza propozycja weekendu

 

Zwiastun:

 

3/4
Drew Barrymore i Toni Collette w filmie Już za tobą tęsknię
Internet

Już za Tobą tęsknię [Miss You Already]

 

I jeszcze jeden film o kobietach. Tym razem po relacjach matczynych i siostrzanych czas na relacje przyjacielskie. Bohaterkami „Już za tobą tęsknię” są dwie nierozłączne od dzieciństwa przyjaciółki (w ich rolach Toni Collette i Drew Barrymore), które jako dorosłe kobiety wciąż mają ze sobą świetny kontakt. Będzie on potrzebny, gdy jedna z nich stanie przed przerażającą diagnozą. Chora na białaczkę rozpocznie walkę z trudnym do pokonania przeciwnikiem, w którym wsparcie przyjaciółki będzie niezbędne.

Dystrybutor filmu zapewnia, że „Już za Tobą tęsknię” to film bez taniej ckliwości i schematycznych banałów, za to z dużym dystansem i niepowtarzalną kobiecą energią. Przezabawny, ciepły, autentyczny, urzekający i wydaje się, że nie ma co w to wątpić. Dobre aktorki i doświadczona reżyser na pewno zadbały o porządne kino. No może tylko z tym „przezabawny” uważajmy decydując się na seans.

 

Werdykt: Słodko-gorzko o śmiertelnej chorobie

 

Zwiastun:

 

4/4
Kadr z filmu Sąsiedzi 2
Internet

Sąsiedzi 2 [Neighbors 2]

 

Jest taka niepisana zasada w Hollywood, że jeśli coś raz zarobiło, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zarobiło jeszcze raz. Taka z pewnością była geneza powstania drugiej części „Sąsiadów”, którzy niespodziewanie okazali się wielkim hitem zarabiając dla ich twórców miliony dolarów liczone w setkach. Mam jednak wątpliwości czy ta historia się powtórzy.

Powtórzy się za to historia, która była sednem fabuły pierwszej części filmu. W dwójce powraca dobrze znane nam małżeństwo (w ich rolach Seth Rogen i Rose Byrne), które staje przed problemem, z którym już raz musiało się zmagać. W spokojnym życiu przeszkodzi im studenckie bractwo, tym razem żeńskie, które wprowadzi się do domu obok. A wraz z nim dzikie imprezy, narkotyki, alkohol i półnagie małolaty. Aby je przepędzić, bohaterowie wezwą z odsieczą dawnego wroga, dziś przyjaciela, który o studenckich bractwach wie wszystko (Zac Efron).

 

Werdykt: Powtórka z rozrywki

 

Zwiastun: