Kinga Duda
East News

Kinga Duda zajęła stanowisko w sprawie Strajku Kobiet! Jest oświadczenie córki i doradczyni prezydenta! 

Kinga Duda
East News

Kinga Duda przerwała milczenie i opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego! Córka prezydenta odniosła się również do Strajku Kobiet! Zobaczcie, co napisała! 

Oświadczenie Kingi Dudy

Dokładnie 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu są niezgodne z Konstytucją. Od tamtej chwili w całej Polsce trwają prostety. Tysiące Polaków wyszło na ulice, żeby wyrazić swój sprzeciw. Wiele kobiet apelowało do żony i córki Andrzeja Dudy, żeby zajęły stanowisko w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Dziś Kinga Duda to zrobiła! Córka prezydenta opublikowała na Twitterze oświadczenie, w którym przyznała, że rozumie oburzenie kobiet biorących udział w protestach, ale jest przeciwna wyrażania swoich poglądów "w sposób agresywny i obraźliwy, nawołujący do łamania prawa". Co jeszcze napisała Kinga Duda?

Rozwiązanie istniejące dotychczas dawało możliwość wyboru. Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty czy godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie i podjęta zgodnie z jej własnym sumieniem, jej systemem wartości, z jej własnymi przekonaniami. Bo to ta kobieta mierzy się z konsekwencjami swojej decyzji do końca życia- czytamy w oświadczeniu. 

Kinga Duda wytłumaczyła dlaczego zdecydowała się zabrać głos w sprawie orzeczenia TK.

Uważam, że moje przemyślenia i poglądy to moja prywatna sprawa i nie mam obowiązku dzielenia się nimi z oinią publiczną. Chociaż nie jestem sędzią, politykiem, parlamentarzystą, a co za tym idzie, nie mam wpływu na kształt prawa w Polsce, to jednak jako młoda kobieta, która być może kiedyś będzie matką, postanowiłam, w ramach wyjątku, przedstawić moje stanowisko w sprawie wyroku TK z 22 października. Mam bowiemm poczucie,że osoby myślące podobnie do mnie nie są wystarczająco reprezentowane w tym sporze- napisała córka prezydenta.

Zobaczcie CAŁE oświadczenie Kingi Dudy!

 

 

Córka prezydenta zajęła stanowisko w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Agata Duda i Małgorzata Trzaskowska
East News

 

Więcej na temat Kinga Duda
Przeładuj

Kiedy premiera drugiej części "365 dni"?! Jak koronawirus wpłynął na plany produkcji? Zdradziła Anna Maria-Siekulcka!

zobacz 02:56