Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News

Kiedy zaczną się szczepienia na koronawirusa w Polsce?  "Chcemy zaszczepić jak najwięcej Polaków"

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News

Szczepienia na koronawirusa budzą coraz więcej kontrowersji, a tymczasem rząd już planuje strategię szczepień. W pierwszej fali ma przyjąć je około 16 milionów Polaków, a pierwsze szczepienia miałyby ruszyć już w styczniu. Już dziś na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski ma ogłosić aktualny stan przygotowań do szczepienia Polaków przeciw COVID-19. Czy rząd zdecyduje się wprowadzić obowiązkowe szczepienia? Do tej pory połowa Polaków deklaruje, że nie zamierza się szczepić! 

Szczepionka przeciw COVID-19 już wkrótce w Polsce? 

Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ma poinformować, jak obecnie wygląda stan przygotowań logistycznych Polski do szczepienia Polaków przeciw COVID-19 - podaje Radio Zet. Rząd bardzo poważnie planuje strategię szczepień, aby jak najszybciej przystąpić do podania szczepionki, na chwilę obecną, osobom chętnym.

Kiedy pojawi się szczepionka, wówczas natychmiast przystąpimy do szczepienia Polaków - zapowiedział we wtorek Waldemar Kraska. Wiceszef resortu zdrowia dodaje:

Jesteśmy gotowi do uruchomienia szczepienia Polaków. Myślę, że jutro na konferencji prasowej będzie ogłoszone, jak jesteśmy do tego przygotowani od strony logistycznej. Chcemy zaszczepić jak najwięcej Polaków - powiedział Waldemar Kraska Na antenie TVP Info.

Michał Dworczyk wprost mówi o tym, że rząd planuje w styczniu rozpocząć program szczepień:

Jeżeli szczepionka na COVID-19 trafi do Polski na przełomie grudnia i stycznia, będziemy gotowi w styczniu do rozpoczęcia programu szczepień. - powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk  w TVN24. 

Szef KPRM dodaje, że szczegóły dotyczące szczepień jeszcze w tym tygodniu przedstawi premier Mateusz Morawiecki:

W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki  głosi założenia programu szczepień, który się rozpocznie w Polsce niezwłocznie po tym, jak szczepionki zostaną do naszego kraju dostarczone

Wygląda na to, że obecnie cały rząd pracuje nad tym, aby jak najszybciej wdrożyć strategię szczepień i kiedy tylko szczepionki na koronawirusa dotrą do Polski ruszyć z masowymi szczepieniami!

Zobacz także: Straszne powikłania po Covid-19! Wypadanie zębów to nie wszystko

podawanie szczepionki
Bartosz Krupa

Rząd chce, aby jak najwięcej osób zaszczepiło się przeciwko Covid-19. To nadzieja, aby zakończyć pandemię koronawirusa.

Adam Niedzielski, minister zdrowia na konferencji prasowej
East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Czy Ania i Grzegorz korzystają z pomocy niani?

zobacz 01:37