Fidżi zdobyło złoty medal w rugby
East News
Nie tylko polscy kibice mieli w czwartek powody do szczęścia. Polskie wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj zdobyły złoty olimpijski medal. Podobnego wyczynu dokonała reprezentacja Fidżi w siedmioosobowym rugby. W finale pokonali Wielką Brytanię 43-7 i było to pierwsze złoto w historii sportu na Fidżi.

Szaleństwo kibiców na ulicach Fidżi

Złoty medal dla rugbistów uszczęśliwił cały kraj, a rodacy zwycięskich sportowców wybiegli na ulice, by świętować. Nigdy wcześniej żaden sportowiec z Fidżi nie stanął na najwyższym stopniu olimpijskiego podium. Nic więc dziwnego, że zamknięto sklepy i szkoły, a mieszkańcy Fidżi, niewielkiej wyspy na Oceanie Spokojnym, po obejrzeniu zwycięskiego meczu zaczęli tańczyć, śpiewać i wznosić okrzyki na cześć swoich bohaterów. Zwycięski mecz na miejscowym stadionie narodowym oglądało 4 tysiące widzów.
W momencie triumfu stolica Fidżi Suva zaroiła się od szczęśliwych kibiców ubranych w barwy narodowe. Kierowcy zatrzymywali samochody i nie bacząc na powodowane korki dołączali do świętowania. A premier kraju Frank Bainimarama ogłosił święto narodowe. Na zwycięstwie skorzystali właściciele telefonów komórkowych. Lokalne sieci wprowadziły na czas świętowania darmowe połączenia. Jedynym serwowanym w piątek piwem będzie miejscowe Fiji Gold (Złoto Fidżi). Takie rzeczy tylko na igrzyskach!
 
Zobacz, jak cieszono się na Fidżi :).
 
Bohaterowie narodowi Fidżi.
Fidżi zdobyło złoty medal w rugby
Twitter/9GAG
 
Angielski trener Fidżi Ben Ryan najprawdopodobniej zostanie honorowym obywatelem Fidżi.
Fidżi zdobyło złoty medal w rugby
Twitter/SkySportsRugby
 
Fani oszaleli ze szczęścia.
Fidżi zdobyło złoty medal w rugby
Twitter/guardian_sport
 
Do naszych szanownych klientów. Fidżi właśnie przechodzi do historii. Przepraszamy, ale zamykamy oddział naszego banku na pół godziny.
Fidżi zdobyło złoty medal w rugby
Twitter/ranty_man
 
Ludzie oglądali mecz przez szyby banku.
Fidżi zdobyło złoty medal w rugby
Twitter